کربوکسی تراپی زیر چشم برای رفع سیاهی و گودی چشم

کربوکسی تراپی زیر چشم

کربوکسی تراپی زیر چشم یک درمان غیر جراحی و زیبایی است که شامل استفاده درمانی از گاز دی اکسید کربن (CO2) است. این روش دارای کاربردهای کاملاً متنوع و راهکاری ایمن و با حداقل میزان تهاجم است و دامنه درمانی بسیار گسترده ای را پوشش می دهد. این روش چندان هزینه بر نیست و بنابراین برای بیمار بسیار مقرون به صرفه است.

این روش درمانی زیبایی، برای:

 • از بین بردن چین و چروک ها، 
 • بهبود گردش خون در بافت ها، 
 •  بهبود قابلیت ارتجاعی پوست ، 
 • کاهش عاائم کشیدگی پوست، 
 • درمان سلولیت، 
 • شکل دادن مستقیم به مناطق مشکل ساز بدن انسان (ران ، لگن ، شکم)،
 • کاهش رسوبات چربی موضعی،
 • شلی پوست،
 • درمان اگزما و پسوریازیس،

و به صورت کلی جوانسازی پوست صورت و دست در بین مشتریانی که مایلند اثرات پیری را کاهش دهند کاربرد دارد.

در کنار همه این فواید بی شمار و جذاب، ما با استفاده از کربوکسی تراپی زیر چشم موفقیت های زیادی در درمان سیاهی زیر چشم ها کسب کرده ایم. این یک منطقه بسیار دشوار و حساس برای درمان است و اغلب بیماران من قبل از روی آوردن به این روش، کرم ها و روش های درمانی مختلفی را امتحان کرده اند.

به نظر من این یکی از بهترین درمان ها برای مقابله با علائم کشیدگی و تیرگی و سیاهی زیر چشم است.

کربوکسی تراپی چیست؟

استفاده از دی اکسیدکربن در درمان ها یک سنت طولانی است، در دوران باستان قبلاً، حمام ها را در بخارات آتشفشانی و قیر گوگرد می گرفتند (به عنوان مثال در اروپا در غارهای نزدیک ناپل). بعداً از دی اکسید کربن در ترکیب با سولفید هیدروژن استفاده شد. استفاده درمانی هدفمند از دی اکسید کربن خالص از سال 1720 در آبگرم پیرمونت آغاز شد. و در نهایت در دهه 1950 این روش درمانی در فرانسه ثبت و عملی شد که در آن گروهی از متخصصین قلب از این روش درمانی در بیماران با بیماریهای مختلف مربوط به گردش خون ضعیف و تجمع چربی استفاده کردند.

کربوکسی تراپی در واقع یک درمان کم تهاجمی است که با تزریق و وارد کردن دی اکسید کربن به پوست انجام می شود. مطالعات نشان می دهد که این ماده می تواند خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود بخشد، گردش خون را تقویت کند، به ترمیم کلاژن سازی کمک کند، رسوبات چربی را از بین ببرد و به از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک کمک نماید.

چگونه انجام می شود؟

وقتی CO2 تزریق می شود، پخش شده و بخشی از آن به سلول های گلبول قرمز خون می رود که در صورت تماس با هموگلوبین، اکسیژن را به بافت می فرستد.

پزشک تزریقات کوچکی را در ناحیه تحت درمان انجام می دهد، دی اکسید کربن (به شکل گاز) به پوست نفوذ می کند و به بافت های اطراف گسترش می یابد. پزشک شما همچنین می بایست برای کمک به توزیع دی اکسید کربن، پوست را ماساژ دهد.

هنگام درمان حلقه های تیره زیر چشم ها، گاز CO2 باید به مقدار اندک و تحت فشار کم تزریق گردد. این کار مویرگ ها را مجبور به باز شدن می کند، اکسیژن بیشتری به منطقه می رساند و امکان تخلیه بیشتر سموم را فراهم می کند. در نتیجه گودی، سیاهی و چروک های زیر چشم از بین می روند.

میزان اثربخشی این روش به تبحر فرد انجام دهنده بستگی زیادی داشته و زاویه تزریق از اهمیت زیادی برخوردار است.

کربوکسی تراپی زیر چشم

آیا این کار دردناک است؟

برخی از بیماران ممکن است احساس سوزن سوزن شدن، یخ زدگی و یا خارش در نزدیکی محل تزریق داشته باشند، اما به صورت کلی کربوکسی تراپی زیر چشم دردناک نیست و این احساسات ناخوشایند به طور کلی در عرض چند ثانیه از بین می روند.

در نتیجه افزایش گردش خون، ممکن است منطقه اطراف محل تزریق به مدت 10 تا 20 دقیقه گرمتر شود و بعد از این مدت، احساس گرما فروکش خواهد کرد.

بعضی از بیماران (به ویژه آن هایی که تخلیه لنفاوی ضعیفی دارند)، ممکن است به مدت 24 ساعت کمی تورم داشته باشند. ادم پلک در مواردی انگشت شماری ممکن است تا 4 روز ادامه داشته باشد. 

در صورت تزریق ماده بی حس کننده موضعی، بی حسی نیز نهایتا تا 2 ساعت بعد از انجام کربوکسی تراپی زیر  چشم از بین می رود.

آیا تزریق دی اکسید کربن بی خطر است؟

دی اکسید کربن به طور طبیعی توسط سلول های بدن تولید می شود. در خون منتقل شده و از طریق ریه ها بازدم و از بدن خارج می شود. همچنین در حال حاضر در جراحی (لاپاراسکوپی و کولونوسکوپی) استفاده می شود. بنابراین به صورت کلی این روش، روشی ایمن و بی خطر و در عین حال بسیار کارآمد در نظر گرفته می شود.

چند جلسه طول میکشد تا اینکه بهبودی را مشاهده کنم؟

تعداد جلسات مورد نیاز تا حد بسیار زیادی به علائم، پاسخ بدن فرد تحت درمان و همچنین محل درمان بستگی دارد. اولین نتایج تقریباً بلافاصله مشاهده می شوند، کیفیت بافت بهبود می یابد، پوست نرم تر می شود و مناطق آسیب دیده دچار بهبودی می شوند. بعد از جلسه پنجم خواهید دید که پوست شما به طور قابل توجهی سالم تر به نظر می رسد. با گذشت در حدود  8 الی 10 جلسه، شما درک می کنید که مشکلات شما تا حد زیادی برطرف شده اند و به نتایج بسیار خوبی دست پیدا می کنید.

بهبودی که با استفاده از این روش در پوست زیبایی حاصل شده است برای چند ماه (3 تا 6 یا بیشتر) حفظ می شود و میزان دوام آن نه تنها به تأثیر خود، بلکه به سبک زندگی و مراقبت های بیشتر بستگی دارد.

چه افرادی نباید کربوکسی تراپی انجام دهند؟ 

در این مورد پزشک بر اساس شرایط شما تصمیم گیری خواهد کرد اما به صورت کلی توصیه بر این است این افراد از انجام کربوکسی تراپی صرف نظر کنند:

 • بیماری ایسکمیک قلبی شدید، 
 • آمبولی حاد، 
 • ترومبوفلبیت (تشکیل لخته در عروق عمقی)، 
 •  نارسایی کلیه، 
 • فشار خون بالای درمان نشده،
 • سکته مغزی، 
 • بارداری، 
 • شیردهی، 
 • بیماری عفونی حاد، 
 • تب و لخته شدن خون.

سایر موارد منع مصرف نیز شامل انتظارات غیرواقعی از طرف بیمار و سن بیولوژیکی بالا است.

منبع: https://drdanielsister.com و  https://www.oatext.com

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *