فواید استفاده از کلاه خواب ساتن یا ابریشم چیست؟

قرن هاست که زنان و حتی مردان از کلاه خواب استفاده می کنند. خوشبختانه، کلاه خواب های امروزی بسیار شیک تر و کاربردی تر از گذشته هستند. به علاوه، فواید بی نظیری برای موها و پوست سر به همراه دارند. در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، با فواید استفاده از کلاه خواب آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

مزایا و فواید استفاده از کلاه خواب

استفاده از کلاه خواب چه فواید و مزایایی دارد؟

مهم ترین مزایای استفاده از کلاه خواب ساتن یا ابریشم شامل موارد زیر است:

محافظت از مدل موها

یکی از کاربردهای رایج استفاده از کلاه خواب، محافظت از مدل مو است. اگر به تازگی موهایتان را با روش هایی مانند سشوار کشیدن حالت داده اید، استفاده از کلاه خواب می تواند به شما در حفظ طولانی تر حالت موها کمک کند.

استفاده از کلاه خواب هنگام شب مانع از کشیده شدن موها به بالش می شود. در نتیجه، صبح که بیدار می شوید حالت موهایتان به خوبی حفظ شده و دچار گره خوردگی و وز شدگی نشده اند.

جلوگیری از موخوره

موخوره یکی از آزار دهنده ترین مشکلات مرتبط با مو است؛ به خصوص برای افرادی که دوست دارند موهایشان را بلند نگه دارند. موخوره می تواند موها را کدرتر، وز تر و خشک تر نشان دهد. همچنین موهای فر را مجعد تر به نظر می رساند.

استفاده از کلاه خواب در شب باعث می شود موهایتان در هنگام تغییر موقعیت سر، دچار اصطکاک نشوند. این ویژگی می تواند تا حد زیادی مانع از بروز موخوره شود.

هیدراته نگه داشتن موها

استفاده از کلاه خواب می تواند از خشک و کم آب شدن موهای شما جلوگیری کند. در نتیجه، موهایتان همیشه سالم، هیدراته و نرم به نظر خواهد رسید.

همانطور که گفتیم، کلاه خواب از ایجاد اصطکاک و مالش بین مو و بالش جلوگیری می کند. اصطکاک و مالش دو عامل مهم در خشکی و وز شدن موها هستند که کلاه خواب آن ها را از بین می برد.

گرم نگه داشتن سر و بدن

اگر از آن دسته افرادی هستید که شب ها سردشان می شود، استفاده از کلاه خواب می تواند یک راه عالی برای تنظیم درجه حرارت سر و بدن باشد. ما مقدار قابل توجهی از گرمای بدنمان را شب ها از ناحیه سر از دست می دهیم؛ بنابراین پوشاندن سر یک راه عالی برای گرم ماندن است.

صرفه جویی در وقت

استفاده از کلاه خواب باعث می شود تا موهایتان مرتب و سالم بمانند. در نتیجه، نیازی نیست که صبح خیلی زود برای شانه کردن و حالت دادن به موهای خود از خواب بیدار شوید. پوشیدن کلاه خواب به شما کمک می کند تا در کمترین زمان برای رفتن به محل کار، تحصیل یا حتی مهمانی ها آماده شوید.

جلوگیری از تحریک پوست سر

اگر پوست سرتان حساس است، استفاده از کلاه خواب می تواند به شما در کنترل این مشکل کمک کند. اگر هنگام شب کلاه خواب بپوشید، مانعی بین سر و بالش قرار خواهد گرفت. در نتیجه، تا حد امکان از بروز اصطکاک و مالش بین پوست سر، موها و بالش جلوگیری خواهد شد.

در انتها باید گفت که کلاه خواب قیمت چندانی ندارد؛ اما در دراز مدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های شما خواهد شد. چرا که دیگر لازم نیست برای رفع مشکلات مرتبط با مو (همچون موخوره) محصولات درمانی گران قیمت تهیه کنید یا زمان خیلی زیادی را به مرتب کردن موهایتان اختصاص دهید.

برگرفته از: wigs4u

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.