چی بپوشیم قد بلند دیده شویم؟

داشتن قد بلند عموما برای همه جذاب است و دوست دارند به هر طریقی بلندتر از چیزی که هستند، دیده شوند. برای بانوان به‌دلیل پایین‌تر بودن میانگین قد، این دغدغه بیشتر نمود پیدا می‌کند. اگرچه پس از پایان سن رشد نمی‌توان قد را بلندتر کرد و بخش بسیار مهمی از این مسئله به ژنتیک بستگی دارد، اما می‌توان با ترفندهای مختلفی استایل را به شکلی طراحی کرد که قد فرد بلندتر دیده شود. مانتوهای کتی یکی از آیتم‌های پوششی هستند که می‌توان از آن‌ها برای همین منظور استفاده کرد. در ادامه مطلب قصد داریم ترفندهای بلندتر نشان‌دادن قد را به شما بگوییم. با ما همراه باشید.

چی بپوشیم قد بلند دیده شویم؟

چگونه با مانتو قدبلندتر دیده شویم؟

سایز مانتو کتی شما باید کاملا متناسب با اندام‌تان باشد

پوشیدن لباس‌هایی که دقیقا سایز تن شما است، باعث می‌شود قدتان بلندتر دیده شود. خصوصا که مانتوهای کتی از پارچه‌های لش و نازک هم تولید نمی‌شوند و اگر اندازه‌تان نباشند، اصطلاحا به تن شما زار خواهند زد. باید سایزی را انتخاب کنید که درست فیت تن‌تان باشد. مانتوهای گشاد، عرض بدن شما را بیشتر نشان می‌دهند و این خود باعث می‌شود قدتان کوتاه‌تر دیده شود. در خرید مانتو کتی به اندازه دور کمر و سینه حتما دقت کنید. زمانی که دکمه‌های مانتو را می‌بندید، باید کاملا راحت باشید. اگر در این وضعیت حتی به اندازه چند سانت مانتو گشاد یا تنگ بود، یعنی اندازه‌اش مناسب شما نیست. اگر مانتو تنگ باشد، دور سینه خصوصا در قسمت دکمه روی سینه پارچه مانتو کشیده خواهد شد و این اصلا در استایل مانتو کتی جذاب نیست و حالت کشیده آن را از بین می‌برد.

قد آستین‌های مانتو نیز در استایل مهم است و باید تا مفصل انگشتان‌تان برسد. اگر بلندتر از آن بود، بهتر است سایز کوچک‌تری را انتخاب کنید تا فیت باشد. در نهایت مهم‌ترین نکته در بلندقدتر نشان دادن شما، قد مانتو است. اگر چه این مسئله کاملا سلیقه‌ای است، اما بهتر است مانتوهایی را انتخاب کنید که قد آن درست تا قسمت مرکزی ران شما برسد. این باعث می‌شود فرم بدن‌تان کشیده‌تر دیده شود.

در ست کردن مانتو بهتر است چند لایه لباس نپوشید

اگر چه استایل‌های چند لایه مدتی‌ است جزو محبوب‌ترین ترندهای عرصه مد هستند و به کمک آن می‌توانید از رنگ‌های زیبا و جذاب در استایل‌تان استفاده کنید، اما لازم است بدانید این نوع پوشش قد شما را کوتاه‌تر از آن‌چه هست نشان می‌دهد، خصوصا زمانی که قصد ست کردن مانتو کتی داشته باشید! بهتر است زیر مانتو یک کراپ یا شومیز بپوشید و تعداد لایه‌ها را از این بیشتر نکنید. تعداد زیاد لایه‌های زیرین لباس، بدن‌تان را عریض‌تر نشان می‌دهد و اگر قصد دارید قدتان بلندتر دیده شود، این نوع استایل اصلا انتخاب مناسبی نخواهد بود.

مدل یقه مانتو، قدتان را تغییر می‌دهد!

شاید برایتان عجیب باشد اما مدل یقه مانتو شما نقش مهمی در بلندقد نشان‌دادن شما دارد. اگر بتوانید مدل مناسبی را برای یقه مانتوی خود انتخاب کنید، بالاتنه خود را باریک‌تر و کشیده‌تر نشان می‌دهید و این یعنی در استایل نهایی، قد شما بلندتر دیده می‌شود. یقه‌های هفتی و دیگر مدل یقه‌های کشیده مانند یقه انگلیسی و یقه آبشاری مناسب‌ترین گزینه برای شما خواهند بود چرا که هم می‌توانند در قسمت بالاتنه‌تان خطای دید ایجاد کنند و هم استایل مانتو کتی شما را شیک‌تر نشان می‌دهند. مدل یقه دیگری که می‌تواند در این مسئله به شما کمک کند، یقه گرد است. به شرط این که عمق یقه زیاد باشه و روی قسمت سینه یک بیضی بزرگ ایجاد کند. این مدل هم باعث لاغرتر و کشیده‌تر نشان‌دادن خواهد شد.

از کنار مانتوهای تک‌رنگ به سادگی نگذرید

رنگ مانتو در بلندقدتر دیده شدن‌تان بسیار اهمیت دارد. انتخاب اول شما برای این هدف باید مانتوهایی باشد که تک‌رنگ هستند. تک‌رنگ بودن مانتوها در استایل کردن به شما کمک می‌کنند اندام‌تان مانند یک خط صاف کشیده و باریک نشان داده شود و این همان چیزی است که دنبالش می‌گردید. استایل‌های رنگارنگ یا انتخاب پوششی با رنگ دو تکه در قسمت بالاتنه و پایین‌تنه، بدن شما را در چشم مخاطب کاملا به دو قسمت تقسیم می‌کند و چشم انسان دچار خطای دید می‌شود و قد را کوتاه‌تر می‌بیند. استایل‌های تک‌رنگ انتخاب مناسبی برای ست کردن مانتو کتی هستند. هر چقدر هم سراغ رنگ‌های تیره‌تری بروید، به هدف خود نزدیک‌تر خواهید شد. یک استایل سر تا پا مشکی می‌تواند قد شما را چند سانتی‌متر بلندتر از آن‌ چه هست، نشان دهد.

چی بپوشیم قد بلند دیده شویم؟

راه‌راه‌های عمودی، کلید حل مشکل

لباس‌های راه‌راه همیشه جذابیت خاص خودشان را دارند! فرقی نمی‌کند این راه‌راه‌ها عمودی باشد یا افقی، به هر حال لباس شما جلب توجه می‌کند و می‌توانید به کمک آن یک استایل جذاب بزنید. اما اگر قصد دارید قدتان بلندتر دیده شود، بهتر است سراغ مانتو کتی با راه‌راه افقی نروید. افقی‌بودن این خطوط خطای دیدی ایجاد می‌کند که به‌وسیله آن بدن‌تان پهن‌تر به نظر برسد. در مقابل، راه‌راه‌های عمودی باعث باریک و بلندتر دیده‌شدن نیمه‌تنه بالایی‌تان می‌شوند و این همان راه.حل بلندقدتر نشان‌دادن شما است. بهتر است سراغ کت‌هایی بروید که در طراحی آن‌ها از خطوط عمودی باریک و تیره استفاده شده است. این طراحی کلاسیک و زیبا نه‌تنها به چشم دیگران بسیار زیبا و شیک به نظر می‌آید، که به استایل شما هم جذابیتی خاص می‌بخشد. می‌توانید بر اساس رنگ پس‌زمینه کت و خطوط آن آیتم‌های دیگر استایل خود را نیز تکمیل کنید.

چی بپوشیم قد بلند دیده شویم؟

مانتوهای کتی طرح‌دار را کنار بگذارید

اگر قد کوتاهی دارید، باید پوشیدن مانتوهای کتی با طرح‌های شلوغ و بسیار درشت را کنار بگذارید. پارچه‌های ساده بهترین گزینه برای شما هستند، اما اگر به پارچه‌های طرح‌دار علاقه‌مند هستید، بهتر است کت‌های طرح‌دار میکرو را خریداری کنید. در طراحی پارچه این مدل کت‌ها از طرح‌های بسیار کوچک مینیاتوری استفاده شده که باعث می‌شود قدتان را کمی بلندتر نشان دهد؛ خصوصا اگر فرم طرح‌ها عمودی و باریک باشد. مانتوهای کتی با پارچه‌ طرح‌دار چهارخانه ریز هم گزینه مناسب برای کشیده‌تر نشان دادن اندام شما هستند. به‌طورکلی باید بدانید نقش‌های درشت و شلوغ روی پارچه باعث افزایش عرض بدن‌تان می‌شود و قد شما را کوتاه‌تر از چیزی که هست، نشان می‌دهند. این قاعده می‌تواند ست کردن مانتو با هدف بلندتر نشان دادن قد را برایتان آسان‌تر کند.

شلوارهای دم‌پا گشاد را هم امتحان کنید

یکی از آیتم‌هایی که می‌تواند مناسب باشد، شلوارهای بوت‌کات است. بوت‌کات‌ها شلوارهایی هستند که تا قسمت زانو فیت می‌ایستند و از زانو به پایین، دم‌پایشان گشاد می‌شود. این شلوارها باعث می‌شوند پاهایتان کشیده‌تر از فرم اصلی‌اش به چشم بیاید و قدتان را بلندتر نشان دهد. علاوه‌براین، شلوارهای بوت‌کات به‌سادگی با مانتوهای کتی کوتاه ست می‌شوند و ترکیب‌شان بسیار جذاب است. اولین نکته‌ای که در ست کردن با شلوار بوت‌کات باید رعایت کنید، رنگ شلوار است. همان‌طور که در بخش‌های قبلی گفتیم، دو رنگ بودن مانتو و شلوار باعث خطای دید شده و قدتان را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. پس بهتر است شلوار را درست به رنگ مانتوی خود انتخاب کنید.

نکته مهم دیگر، قد شلوار بوت‌کات است. توصیه می‌کنیم قد شلوار را طوری تنظیم کنید که انتهای پاچه آن درست روی کفش‌تان بیفتد. اگر کفش پاشه‌ بلند می‌پوشید، قد شلوار باید کمی بلندتر باشد تا به میانه کفش برسد. این مسئله باعث می‌شود پاهایتان خوش‌فرم‌تر و چند سانتی‌متر کشیده‌تر به نظر برسد. اگر اندام لاغر و فیتی دارید، شلوارهای بوت‌کات مناسب‌ترین گزینه برایتان خواهند بود. بهتر است از پوشیدن شلوارهای مام استایل و مام فیت پرهیز کنید. این مدل شلوارها عرض پایین‌تنه خصوصا قسمت لگن را پهن‌تر نشان می‌دهند و انتخاب مناسبی برای بهتر نشان‌دادن فرم بدن نیستند.

در بلندتر دیده‌شدن قد، نقش کفش را جدی بگیرید

در بلندتر دیده‌شدن قد، نقش کفش را جدی بگیرید

کفش‌ها تاثیر بسزایی در بلندقد‌تر نشان دادن شما دارند و توصیه می‌کنیم حتما با هوشمندی یک کفش مناسب برای خود انتخاب کنید. کفش‌های پاشنه بلند عموما انتخاب اول کسانی هستند که دوست دارند بلندتر دیده شوند. بهتر است کفشی را انتخاب کنید که پنجه‌های باریک‌تری دارد. این در فرم نهایی پایین‌تنه‌تان نقش زیادی خواهد داشت. کفش‌های لژدار برای استایل‌های کژوال نیز می‌توانند گزینه خوبی باشند. اگر قرار نیست در محیط اداری حضور پیدا کنید، می‌توانید یک کفش لژدار رسمی و بسیار شیک را با مانتو خود ست کنید. کفش‌های لژدار به‌دلیل داشتن قاعده‌ای پهن عموما از کفش‌های پاشنه بلند راحت‌تر هستند و در طولانی‌مدت پایتان را اذیت نمی‌کنند.

یک لباس مناسب برای پوشیدن زیر کت انتخاب کنید

احتمالا برایتان جالب باشد بدانید لباسی که زیر کت می‌پوشید هم در کوتاه یا بلند نشان‌دادن قد شما تاثیرگذار است. مثلا لباس‌های یقه اسکی باعث می‌شوند فرم گردن و شانه‌های شما تغییر کند و بلندتر به نظر بیاید. بنابراین انتخاب خوبی برای روزهای سرد سال هستند. در فصول گرم سال هم می‌توانید از کراپ‌‌ها استفاده کنید. ترکیب کراپ‌ و شلوارهای فاق‌بلند باعث می‌شوند بالاتنه شما چند سانتی‌متر کشیده‌تر از حالت عادی خود به نظر بیاید و این در فرم بدن و قد شما اثرگذار است. هر چقدر رنگ کراپ شما به رنگ شلوار یا کت نزدیک‌تر باشد، شما هم به هدف خود نزدیک‌تر می‌شوید.

سخن پایانی

برای بلندتر نشان‌دادن قد، ایده‌های بسیار زیادی را می‌توانید پیاده کنید. این مهم است که ایده‌هایتان کاربردی و راهگشا باشند! اگر قد کوتاهی دارید و می‌خواهید بلندتر دیده شود، باید تکنیک‌هایی را پیاده کنید که باعث کشیده‌تر نشان دادن اندام‌هایتان می‌شود. دانستن تکنیک‌هایی که در این مطلب بیان کردیم، در این مسیر به شما کمک خواهند کرد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *