راهنمای کامل آموزش ست کردن مانتو کتی

بانوان شیک‌پوش در سراسر دنیا از مانتو کتی برای استایل کردن استفاده می‌کنند. دلیل استقبال زیاد بانوان از این مدل مانتوها را می‌توان در قابلیت دوگانه آن‌ها برای تکمیل استایل‌های رسمی و کژوال جستجو کرد. در حقیقت مانتوهای کتی هیچ محدودیتی برای ست کردن به وجود نمی‌آورند و می‌توان از آن‌ها در هر نوع مراسمی استفاده کرد. البته که انتخاب کیف، کفش، لباس زیرین مانتو و شلوار مناسب مانتو کتی نیز در نتیجه نهایی استایل تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. به‌همین دلیل در ادامه قصد داریم ترفندهای خرید انواع مانتو کتی و شیوه‌های استایل کردن این مانتوها با انواع شلوار را به شما آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

شلوارهای بوت کات مناسب مانتو کتی

اصول خرید انواع مانتو کتی

انتخاب و خرید انوع مانتو کتی یکی از مهم‌ترین مراحل ساختن یک استایل جذاب با این مدل مانتوها است، چرا که اگر نتوانید مناسب با فرم بدن‌تان یک گزینه مناسب پیدا کنید، مانتو کتی اصطلاحا به تن شما زار خواهد زد. البته که این انتخاب در وهله اول به سلیقه شما بستگی دارد، اما بهتر است چند اصل ساده و ابتدایی را در خرید مانتو کتی رعایت کنید تا بعدا پشیمان نشوید. برای مثال اگر سرشانه‌های باریک و استخوانی دارید، مانتوهای کتی که ساختار پارچه‌شان سفت و محکم است و در قسمت شانه دارای اپل هستند، گزینه مناسبی برایتان محسوب می‌شوند. چراکه می‌توانند به سرشانه‌هایتان فرم جذابی بدهند و تعادل را بین لگن و شانه برقرار کنند. در مقابل، اگر سرشانه‌هایتان پهن است، مانتوهای کتی با ساختار محکم و شانه‌های اپل‌دار گزینه مناسبی برایتان نخواهند بود.

اگر قد کوتاهی دارید، توصیه می‌کنیم سراغ مانتوهای کتی کوتاه و فیت بروید. مانتوهای آزاد و اورسایز باعث بدفرم شدن استایل شما خواهند شد. در مقابل اگر قدتان بلند است، می‌توانید متناسب با فرم شلوارتان، مانتوی خود را انتخاب کنید. شلوارهای بوت کات، بگی، واید لگ و مام را با مانتوهای کتی کوتاه و شلوارهای اسکینی، راسته، اسلیم فیت و … را با مانتوهای کتی بلندتر ست کنید. در ادامه چندین ایده جذاب برای انتخاب، خرید و ست کردن شلوار مناسب مانتو کتی به شما خواهیم داد.

بررسی شلوارهای مناسب برای مانتو کتی

شلوارهای بوت‌کات گزینه‌ای مناسب برای ست شدن با مانتو کتی

یکی از بهترین شلوارهایی که می‌توانید با مانتو کتی ست کنید، شلوار بوت‌کات است. بوت‌کات‌ها شلوارهای راسته‌ای هستند که از قسمت زانو به پایین سایزشان تغییر می‌کند و اصطلاحا دم‌پای گشادی دارند. شلوارهای بوت‌کات از نوع شلوارهای کاملا کلاسیک به شمار می‌آیند که در دهه ۵۰ میلادی رواج بسیاری داشتند. این مدل شلوارها باعث می‌شوند در صورتی که قد بلند و پاهای خوش‌فرمی دارید، بسیار زیباتر دیده شوید. همچنین اگر دوست دارید قدتان بلندتر به نظر برسد، بوت‌‌کات‌ها انتخابی مناسب برای شما خواهند بود. مدل‌های مختلفی از مانتوهای کتی به‌سادگی با شلوار بوت‌کات ست می‌شوند و بهترین مدل این مانتوها برای بوت‌کات، مانتو کتی کوتاه است. چراکه قسمت لبه مانتو درست بر روی قسمت راسته‌ شلوار قرار می‌گیرد و نه‌تنها باعث می‌شود قدتان بلندتر دیده شود، بلکه فرم پارچه و زیبایی شلوار نیز کاملا نمایان می‌شود.

اگر در فصول سرد سال هستید، می‌توانید زیر مانتو کتی کرپتان یک بافت خوش‌رنگ بپوشید و استایل خود را با یک کیف کوچک، دستکش و کفش یا بوت چرم تکمیل کنید. این استایل در دسته استایل‌های رسمی محسوب می‌شود و می‌تواند به شما ابهت و زیبایی خاصی بدهد.

ست شلوار راسته و مانتو کتی

شلوار اسکینی، شلوار مناسب مانتو کتی

شلوارهای اسکینی هم می‌توانند شلوار مناسب مانتو کتی  باشند، به شرط اینکه بتوانید قواعد بازی ست کردن لباس‌ها را خوب اجرا کنید. شلوارهای اسکینی عموما به پا می‌چسبند و به‌دلیل چسبان بودن‌شان برای بانوانی که اندام گرد دارند مناسب به نظر می‌رسد. اگر اندام نسبتا توپر و فیتی دارید، توصیه می‌کنیم از شلوارهای اسکینی برای ست شدن با مانتوهای کتی استفاده کنید، اما اگر پاهایتان لاغر و کشیده است، این شلوارها گزینه مناسبی برایتان نخواهند بود. شلوارهای اسکینی به این دلیل که کاملا دور پا فیکس می‌شوند، می‌توانند دوخت مانتوی کتی را به بهترین شکل ممکن نشان دهند. علاوه‌براین، با پوشیدن شلوارهای اسکینی و جمع‌ترشدن قسمت لگن و باسن، سرشانه‌های شما کمی پهن‌تر به نظر می‌رسد که موجب افزایش جذابیت استایل مانتوهای کتی می‌شود. البته که باید اصول خرید انواع مانتو کتی را هم بلد باشید، اما به‌طورکلی شلوارهای اسکینی با انواع این مانتوها ست می‌شوند. چه بخواهید مانتوهای کتی کوتاه را انتخاب کنید، چه مانتوهای کتی بلند، تا زمانی که شلوارتان اسکینی باشد نگرانی از این بابت نخواهید داشت. تنگ بودن پاچه‌های شلوار باعث جلوه بیشتر مانتوهای کتی بلند می‌شود و می‌تواند آن‌ها را در تن شما شیک و آراسته نشان دهد. این درست برخلاف زمانی است که سراغ شلوارهای پاچه‌گشاد می‌روید!

شلوارهای مام استایل و مام فیت، تکه پازل گمشده مانتوهای کتی

شلوارهای مام استایل و مام فیت ترند این روزهای عرصه مد و پوشاک هستند و استفاده از آن‌ها نوعی بازگشت به صنعت مد دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی به حساب می‌آید. ویژگی اصلی شلوارهای مام فاق بلند این است که باعث می‌شود تمام لگن تا بالای شکم را کاملا بپوشاند و فرم پایین‌تنه را تغییر دهد. این تغییر عموما مثبت است و کسانی که دوست دارند برآمدگی‌های پایین‌تنه‌شان کمتر نمایان شود، عموما از این مدل شلوارها استفاده می‌کنند، تفاوت شلوارهای مام استایل و مام فیت در این است که مام استایل‌ها از همان قسمت لگن تا دم‌پا گشادند و می‌توانند یک استایل بسیار راحت و کژوال را تضمین کنند.

شلوارهای مام فیت همان‌طور که از نام‌شان پیدا است، کمی تنگ‌تر از مام استایل‌ها هستند. البته تصور نکنید فرم این شلوارها شبیه اسکینی یا راسته می‌شود! فرم این دو شلوار کاملا شبیه به یکدیگر است و تنها تفاوت‌شان این است که کپ مام فیت‌ها کمی جذب‌تر می‌شود. مام فیت‌ها برای کسانی که دوست ندارند عرض پایین‌تنه‌شان پهن‌تر به نظر بیاید، گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. به‌طورکلی می‌توانید این دو مدل شلوار را برای تکمیل استایل مانتو کتی استفاده کنید. مانتوهای کتی کوتاه و متوسط به‌خوبی روی این شلوارها می‌نشیند و فرم بدن‌تان را حفظ می‌کند.

کافی است زیر مانتوی کتی یک شومیز کوتاه یا کراپ تاپ بپوشید تا زیبایی قسمت کمر شلوار نیز نمایان شود. یک کتونی خیابانی یا نیم‌بوت چرم، استایل شما را تکمیل خواهد کرد. اگر می‌خواهید از نیم‌بوت استفاده کنید، بهتر است سراغ شلوارهای مامی بروید که قدشان بین ۹۰ تا ۹۵ است. این مدل شلوارها باعث می‌شوند کفش‌تان کاملا دیده شود. فراموش نکنید که این استایل یک استایل کاملا کژوال و دانشجویی است و بهتر است از آن در محیط‌های رسمی و اداری استفاده نکنید.

مانتو کتی و شلوارهای مام استایل

شلوار بگی، شلوار مناسب مانتو کتی برای استایل کژوال

شلوارهای بگی همیشه جزو ترندها بوده‌اند و در هیچ دوره زمانی از مد نیفتاده‌اند. باید دلیل این مسئله را در راحتی و کژوال بودن این شلوارها جستجو کرد که به سادگی هرچه تمام‌تر یک استایل شهری و راحت را برای شما به ارمغان می‌آورد. شلوارهای بگی همان شلوارهای سراسر گشادی هستند که عموما در دو نوع کتان و جین تولید می‌شوند. نوع کتان و جیب‌دار این شلوارها به شلوار کارگو نیز معروف بوده که در ماه‌های اخیر مجددا بسیار مورد توجه نسل جدید قرار گرفته است. این مدل شلوارها مناسب‌ترین گزینه برای ست شدن با برخی از مدل‌های کژوال‌تر مانتوی کتی محسوب می‌شوند و این به شما بستگی دارد که بتوانید در خرید انواع مانتو کتی، گزینه‌های مناسب مانند کت‌های بلیزر را انتخاب کنید.

کت‌های بلیز زنانه فرمی رسمی‌تر و کمی گشادتر از کت‌های اسپرت تک دارند و در طراحی آن‌ها عموما از یک رنگ استفاده می‌شود. امروزه از این کت‌ها در استایل‌های کژوال استفاده زیادی می‌شود و بانوان از پوشیدن آن‌ها بسیار استقبال می‌کنند. کوتاه و کمی گشاد بودن کت‌های بلیزر باعث می‌شود فرم شلوار بگی در قسمت اطراف لگن کاملا حفظ شود و یک استایل خیابانی بسیار ساده و جذاب داشته باشید و کاملا واضح است که چرا شلوار بگی، شلوار مناسب مانتو کتی بلیزر به حساب می‌آید. تک‌رنگ بودن این نوع کت‌ها کمک می‌کند به‌‌راحتی رنگ شلوارتان را انتخاب کنید. توصیه ما این است که حتما رنگ شلوارتان هارمونی خوبی با کت بلیزرتان داشته باشد و ترجیحا از رنگ‌های کاملا خنثی برای ست کردن استفاده کنید. یک کفش ساده یا کتونی خیابانی استایل زیبای شما را تکمیل خواهد کرد.

ست کردن شلوار واید لگ با مانتو کتی

یکی دیگر از گزینه‌هایی که می‌توانید آن را شلوار مناسب مانتو کتی بدانید، شلوار واید لگ است. شلوارهای واید لگ شلوارهای زیبا، راحت و خنکی هستند که پاچه‌هایشان در قسمت ران، زانو، ساق و دم‌پا کاملا گشاد می‌شود. تفاوت این مدل شلوارها با شلوارهای بوت‌کات که تا قسمت زانو فیت هستند، کاملا مشخص است. اما تفاوت‌شان با شلوارهای بگی در این است که عموما قد این شلوارها ۹۰ سانتی‌متر یا حتی کوتاه‌تر از این است و نهایتا تا قوزک پای شما را می‌پوشاند. این در حالی است که قد شلوارهای بگی تا زیر پایتان هم می‌رسد و به‌همین دلیل برخی پاچه‌های این مدل شلوارها را با کش گت تنگ می‌کنند. ایرانیان شلوارهای واید لگ را به شلوارهای دامنی می‌شناسند و جنس خنک آن‌ها امتیاز مثبتی است که بانوان را در روزهای گرم سال وادار به خرید آن‌ها می‌کند.

این مدل از شلوارها برای ست شدن با مانتوهای کتی کوتاه گزینه مناسبی هستند و در تابستان می‌توانند استایلی کژوال و خنک را به شما هدیه دهند. توصیه می‌کنیم برای ست کردن این مدل شلوار با مانتو کتی سراغ رنگ‌های مکمل نروید و با رنگ‌‌های یکسان و یا متضاد استایل خود را طراحی کنید. یک صندل کاملا تابستانی و ساده به‌همراه یک کیف کوچک کج استایل کژوال شما با این مدل شلوار را تکمیل خواهد کرد.

شلوار راسته، شلوار مناسب مانتو کتی رسمی

ممکن است بخواهید از مانتوهای کتی خود در محیط‌های رسمی و اداری استفاده کنید و یقینا در چنین شرایطی هیچ مدل شلواری به اندازه شلوارهای راسته استایل شما را کامل نخواهند کرد. شلوارهای راسته همان شلوارهایی هستند که فیت پا می‌شود؛ البته نه به اندازه اسکینی تنگ و نه به اندازی بگی، گشاد است. در حقیقت شما با پوشیدن این شلوارها خودتان را برای حضور در یک محیط رسمی آماده می‌کنید و قرار است اصیل، شیک و خوش‌تیپ به نظر برسید. هم مدل پارچه‌ای و هم مدل جین شلوارهای راسته را می‌توانید با مانتو کتی امتحان کنید. به‌دلیل فرم فیت این شلوارها، انتخاب و خرید انواع مانتو کتی برایتان آسان خواهد شد، چراکه شلوارهای راسته با تمام مدل‌های مانتو کتی هم‌خوانی دارند. بهتر است در محیط‌های ادارای مانتو و شلوارتان هم‌رنگ باشد. یک کیف و کفش چرم راحت گزینه مناسبی برای تکمیل شدن این استایل است و این‌گونه با خیال راحت می‌توانید یک استایل شیک و رسمی داشته باشید.

راهنمای کامل آموزش ست کردن مانتو کتی

ست کردن مانتو کتی با انواع لگ

لگ‌های چرم نیز گزینه خوبی برای ست شدن با مانتوهای کتی خصوصا در فصول سرد سال محسوب می‌شوند. در زمستان اکثر بانوان دوست دارند استایل خود را با یک بوت بلند تا زیر زانو تکمیل کنند و یقینا شلوارهای راسته، مام، بگی و بوت‌کات گزینه مناسبی برای این کار نیستند. بهتر است یک لگ ساده برای چنین مواقعی خریداری کنید و با خیال راحت فصل سرد سال را بگذرانید. یک بافت یقه اسکی ساده زیر مانتو کتی می‌تواند پازل استایل زمستانی شما را تکمیل کند.

شلوارهای سرهمی با مانتو کتی کوتاه

اگر می‌خواهید یک ست مانتو با شلوار جین جذاب و خاص داشته باشید، بهتر است چندان در قید و بند پوشیدن لباس‌های متعارف نباشید. امکان ندارد در دوران کودکی خود شلوار سرهمی نپوشیده و یا حداقل کودکی را با این شلوارهای زیبا ندیده باشید. شلوارهای سرهمی این روزها نه‌تنها برای کودکان، بلکه برای نوجوانان و جوانان نیز گزینه جالبی محسوب می‌شوند و می‌توان انواع بالاپوش‌ها را با آن ست کرد. مانتوهای کتی دخترانه کوتاه یکی از انواع این بالاپوش‌ها است که به‌راحتی با شلوار سرهمی ست می‌شود. بهتر است از شلوارهای سرهمی تک‌رنگ برای ست شدن کنار مانتوهای کتی استفاده کنید تا قدتان بلندتر دیده شود. یک تیشرت یا شومیز آبی پاستلی، یک شلوار سرهمی جین آبی، یک مانتو کتی کوتاه سفید و یک کتونی خیابانی سفید می‌تواند استایل جذابی برای روزهای بهاری شما باشد.

سخن پایانی

شاید در ابتدا این‌گونه تصور می‌شد که مانتوهای کتی تنها برای بانوان میانسال و مراسمات بسیار رسمی و خسته‌کننده مناسب است، اما رفته‌رفته این مدل مانتوها جای خود را در استایل جوانان پیدا کردند و امروزه کسی را نمی‌بینید که در کمد لباس‌هایش مانتو کتی نداشته باشد. ست کردن این مدل از مانتوها در نگاه اول آسان به نظر می‌رسد، اما زمانی که ترندهای روز را نگاه کنید، متوجه می‌شوید این فرایند چندان هم آسان نیست. توصیه می‌کنیم حتما از نکات گفته‌شده برای انتخاب شلوار مناسب مانتو کتی و ست کردن آن‌ها استفاده کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *