مزووایت چیست ؟ مزایا و عوارض و ماندگاری آن

مزووایت چیست

بسیاری از افراد از تیرگی پوست خود در برخی نقاط رنج می‌برند و آن را دشمنی برای زیبایی خود تلقی می‌کنند و در تلاش هستند با انواعی از روش‌ها و کرم‌ها و مواد آرایشی آن را بپوشانند و پوست خود را یکدست و صاف کنند. در اینجا می خواهیم روشی نسبتاً جدید به شما معرفی کنیم که می‌تواند برای شما تا یک هفته دوام داشته باشد و زیبایی را به پوست شما بازگرداند. در این مقاله با شما هستیم تا با یکی از روش زیبایی پوست یعنی مزووایت اطلاعاتی را به شما بدهیم.

مزووایت به گروهی از درمان‌های پزشکی برای تغییر رنگ پوست صورت اطلاق می‌گردد که درواقع به کمک آن می‌توان لکه‌هایی به خاطر پیری و یا عوامل دیگر روی پوست نشسته است را برطرف نمود.

تاریخچه مزووایت

تولد روشی به نام مزووایت را می‌توان به سال‌های 2010 و 2013 مربوط دانست. در خلال این سال‌ها بود که این روش توسط یک شرکت لهستانی اختراع و بعد از آن در نمایشگاه محصولات آرایشی بهداشتی به‌عنوان روشی برای روشن کردن پوست رونمایی شد.

در اینجا می‌خواهیم خاصیت یکی از مارک‌های مزو وایت را برای شما شرح دهیم تا بهتر متوجه موضوع شوید. یکی از درمان‌های سفیدسازی و رفع لکه‌های پوست است. این محصول را می‌توانید برای رفع لکه‌های ناشی از نور خورشید و یا لکه‌های پیری، رنگ‌پریدگی با منشاء آکنه و همچنین کاهش لکه‌های پوستی در صورت به کار ببرید.

موارد مصرف سرم روشن‌کننده مزو وایت چیست ؟

  • لکه‌های پیری
  • لکه‌های ناشی از نور آفتاب
  • پوست‌های ناهموار
  • لکه‌های پس از آکنه
  • هیپرپیگمنتاسیون

اثرات مزووایت چیست؟

شاید این سؤالی باشد که افراد بپرسند که پس از استفاده از این سرم چه انتظاراتی می‌توانیم از این نوع روش درمانی داشته باشیم و اینکه قرار است با پوست ما چکار کند؟

یکی از عواملی که می‌تواند باعث آسیب‌های پوستی و بروز لکه‌های پوستی شود رادیکال‌های آزاد است. رادیکال‌های آزاد یکی از ترکیبات خطرناکی است که درنتیجه واکنش‌های استرس اکسیداتیو در پوست و در کل بدن رخ می‌دهد. مسبب این واکنش‌های اکسیداتیو را باید در نور خورشید و اثرات مضر اشعه فرابنفش جستجو کرد. سرم مزو وایت دارای قابلیتی است که می‌تواند اثرات رادیکال‌های آزاد را خنثی کرده و به‌این‌ترتیب از آسیب‌های پوستی و همچنین بروز لکه و دیگر ضایعات پوستی ناشی از رادیکال‌های آزاد جلوگیری کند.

ازجمله موارد دیگر که می‌تواند روی زیبایی پوست شما تأثیر بگذارد که آن‌هم نشات گرفته از اشعه فرابنفش خورشید است لکه‌های قهوه‌ای رنگی به نام ملانین است که این سرم قادر است محتوای این لکه‌ها را نیز کاهش دهد و درواقع از مقدار آن‌ها بکاهد. درنهایت می‌توان از این سرم اثرات روشن‌کنندگی پوست و همچنین کاهش رنگ‌پریدگی پوست را انتظار داشت.

آیا استفاده از مزووایت ایمن است

آیا استفاده از مزووایت ایمن است؟

جواب این سؤال را باید در مواد شیمیایی و ترکیبات تشکیل‌دهنده این سرم جستجو کرد. استفاده از مزووایت بدون خطر و معمولاً ایمن می‌باشد و می‌توانید بلافاصله از استفاده محصول نتایج آن را روی پوست خود مشاهده کنید. همچنین این محصول عاری از هرگونه مواد عطری، الکل و مواد آلرژن است. یکی دیگر از مواد مضر در مواد دارویی و آرایشی بهداشتی پارابن ها و متیل ایزوتیازولینون ها است که البته این محصول فاقد آن‌ها است. کوژیک اسید، آربوتین و هیدروکینون از دیگر موارد مواد مضر است که می‌تواند برای بدن مضر باشد که در این محصول یافت نمی‌شود.

تمام این موارد این محصول را برای استفاده بلند مدت ایمن می‌کند. برای همین دلیل می‌توان به مصرف‌کننده اطمینان خاطر داد که با خیالی آسوده جلسات درمانی خود را با مزووایت ادامه دهد. نکته‌ای که وجود دارد این است که درست است که این روش و محصول ایمن است ولی باید دقت لازم را در انتخاب متخصصین لازم برای این کار انجام دهید چراکه عدم تجربه و دانش لازم در انتخاب روش مزووایت برای پوست می‌تواند عوارضی را برای شما به همراه داشته باشد.

نحوه عمل سرم مزو وایت چیست؟

این مهم است که بدانیم مکانیسم عمل هر دارو و درمانی چگونه است چرا که دانستن آن می‌تواند به بهتر طی نمودن پروسه درمانی کمک کند و همچنین مراقبت‌های پس از درمان بهتر طی شود.

پس از مراجعه به متخصص زیبایی و طی نمودن جلسات مشاوره، متخصص زیبایی مواد آرایشی و تمام بقایای آن را از پوست شما پاک می‌کند و با استفاده از یک محصول پاک‌کننده مانند یک ژل پاک‌کننده صورت را به‌طور کامل تمیز می‌کند. برای نفوذ هرچه بیشتر محصول مزووایت ممکن است لازم باشد یک کرم لایه‌بردار برای حذف لایه سلول‌های مرده و شاخی شده سطح پوست نیز به کار رود.

پس از پاک‌سازی و لایه‌برداری نوبت به استفاده از سرم و یا آمپول مزووایت می‌گردد. از نظر رنگی سه نوع محصول در این رابطه وجود دارد. روشن، حد وسط و تیره. در اینجا نزدیک‌ترین و هماهنگ‌ترین رنگ با پوست شما انتخاب و به داخل پوست وارد می‌شود.

وسیله‌ای که به کمک آن محصول وارد پوست می‌شود، درماپن یا درمارور و سوزن های تا 1 میلی متر هست. این سرم به داخل پوست وارد شد و رنگ آن با پوست ترکیب شده و رنگ پوست را تعدیل خواهد نمود.

مقدار استفاده می‌تواند بسته به پوست و نوع محصول متفاوت باشد و معمولاً متخصص پس از تزریق دارو از دستگاه میکرونیدلینگ چند بار روی منطقه مورد نظر استفاده می‌کند.

برخی از نواحی مانند بینی و دور چشم که دارای مشکلات بیشتری هستند نیاز است تا توجه و دقت بیشتری روی ان شود که متخصص برای این نواحی چند بار دستگاه را روی صورت می‌غلتاند. پس از پایان کار درمان، یک ماسک صورت برای تکمیل مراحل درمانی و ماساژ درمانی برای التیام و بهبود و تصفیه بافت پوست استفاده می‌گردد.

میزان ماندگاری مزووایت

بسته به این که مقدار سرم دریافتی شما چقدر است این درمان می‌تواند تا یک هفته دوام داشته باشد؛ که اگر می‌خواهید دوام بیشتر داشته باشد لازم است تا جلسات بیشتری را طی کنید. در اینجا متخصصین زیبایی به شما توصیه می‌کنند که برای ماندگار مزوایت لازم است تا جلسه دوم هم برای درمان و تزریق سرم حاضر شوند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *