روش کویتیشن چيست ؟

روش کویتیشن

روش کویتیشن نوعی تکنولوژی پیشرفته جهت کاهش سایز چربی های اشباع شده در بدن است. با استفاده از این روش می توان به سرعت چربی ها را آب کرده و به سایز ایده آل خود برسید. البته برای اثر بخشی بیشتر بهتر است همراه با آن رژیم و ورزش نیز داشته باشید.

انجام ورزش مداوم و رژیم غذایی کم کالری قطعاً وزن شما را کم خواهد کرد. اگر چربی های موضعی بدن مقاومت کرده و با انجام ورزش و رژیم غذایی آب نمی شوند، بهترین را استفاده از امواج اولتراسوند در روش کویتیشن است. این روش بسیار ایمن و کم خطر بوده و عوارضی به همراه ندارد. همچنین بدون هیچ گونه جراحی انجام شده و بسیار موثر است.

امواج تولید شده توسط این دستگاه میتواند با ایجاد تکان های شدید در بافت چربی، آن ها را شکسته و به حالت مایع در می آورد. این امواج به گونه ای است که انسان نمیتواند آنها را بشنود اما باعث پاره شدن سلولهای چربی می شود. سپس این چربی ها به اسیدهای چرب آزاد، چربی محلول در آب و گلیسیرین تجزیه می گردند.

بعد از آب شدن چربی ها، بدن آنها را توسط رگ ها برای سوختن در سلولها یا دفع توسط کبد آماده می کند. کبد نیز به وسیله تغییرات شیمیایی، آنها را به مواد قابل سوختن در ماهیچه ها تبدیل کرده و اضافه آن را از طریق ادرار دفع می نماید. مصرف مواد کم چرب و کم کالری و انجام فعالیتهای ورزشی میتواند این فرایند را تکمیل کند.

فرم دهی صورت با استفاده از روش کویتیشن

دستگاههای جدیدی تولید شده اند که میتوانند امواج اولتراسوند را به چربی های هدف ارسال نمایند. این دستگاه ها می توانند به راحتی چربی های سخت و فشرده را نرم کرده و فرم دهند. به همین علت میتوان از آنها برای فرم دادن صورت نیز استفاده نمود.

این دستگاه ها ابعاد کوچکتری داشته و مخصوص بافت های صورت ساخته شده اند و می تواند گونه ها را بالا برده، گودی زیر چشم ، پف زیر چشم ها و حتی چروک ها را نیز درمان کنند. همچنین غبغب یا چربی های زیر چانه را نیز از بین ببرند.

 خطرات احتمالی استفاده از روش کویتیشن

این دستگاههای پیشرفته طوری طراحی شده اند که قادرند بافت چربی را از بافت های دیگر بدن تشخیص دهند. اما با استفاده از این روش، ذرات چربی آب شده در بدن آزاد و توسط خون به گردش در می آیند. در نتیجه برای خارج کردن آنها از بدن نیاز به ورزش برای سوزاندن و دفع آنها دارید. اما اگر مشکلات زیر را داشته باشید شرایط برایتان فرق خواهد داشت.

فشار خون و چربی بالا: همانطور که میدانید با آزاد شدن چربی در بدن، بطورموقت مقدارچربی خون بیشتر می شود. به همین علت، کسانی كه به صورت ارثی یا ژنتیکی دچار چربی خون بالا و فشار خون هستند (کلسترول بالای ٣٠٠ و تری گلیسرید بالای ٥٠٠ )، استفاده از این روش برای آنها مناسب نیست. زیرا ریسک خطرات قلبی و عروقی را افزایش می دهد.

زنان باردار و شیرده: استفاده از روش کویتیشن برای زنان باردار و شیرده و کسانی که به تازگی زایمان کرده اند ممنوع است. زیرا اختلال در هورمون ها و یا نامنظم شدن ضربان قلب می شود. کسانی که در دوران قاعدگی هستند نیز نباید از این روش استفاده نمایند.

بیماران مبتلا به بیماری های خاص: افرادی که دچار مشکلات قلبی و عروقی هستند و یا از دستگاههای الکترونیکی در این زمینه استفاده کرده اند نباید از این روش استفاده نمایند. همچنین برای بیماران مبتلا به تب بالا، سرطان ، سل، مشکلات شدید کبدی یا کلیوی ، ایدز، هپاتیت، فتق شکمی، مشکلات انعقاد خون، آسم، سابقه لخته خون در سیاهرگها استفاده از این روش امکان پذیر نیست.

مزایای استفاده از روش کویتیشن

تعداد جلسات درمان

در صورت رعایت موارد یاد شده و استفاده از رژیم مناسب و ورزش، نتایج روش کویتیشن میتواند بسیار چشمگیر باشد. حداقل تعداد جلسات مورد نیاز در این روش 8 تا 12 جلسه است. البته این جلسات تا بهبود کامل و دریافت نتیجه مطلوب می تواند ادامه داشته باشد.

حتی ممکن است در صورت انجام ورزش و رعایت رژیم غذایی در هر جلسه 2 تا 8 سانتیمتر تغییر سایز داشته باشید. حداکثر تغییرات در هر جلسه برای نواحی با چربی زیاد مثل شکم و پهلو رخ می دهد. در مواردی که بافت چربی نازک باشد تعداد جلسات بین 4 تا 10 جلسه خواهد بود. اما اگر بافت چربی ضخیم بوده و در برابر امواج اولتراسوند مقاومت می کند، میتوان از روش های کمکی مثل مزوتراپی و دستگاه R.F استفاده نمود.

.استفاده از این روشها به صورت ترکیبی میتواند سرعت بهبود و نتیجه گیری را بسیار بالا ببرد. در حین انجام جلسات روش کویتیشن باید تمام وسایل الکترونیکی از قبیل موبایل را از خود دور کنید زیرا میتواند در نتیجه تاثیر گذاشته و به بدن شنا آسیب برساند. بعد از انجام هر جلسه نیز باید به مقدار زیاد آب مصرف کرده تا چربی های آزاد شده از بدن خارج شوند.

مزایای استفاده از روش کویتیشن

استفاده از امواج اولتراسوند می تواند مزایای فراوانی داشته باشد، از جمله مهمترین آنها عبارت اند از :

 • درمان بدون نیاز به بیهوشی
 • سرعت انجام و نتیجه گیری بالا، آسان و راحت
 • بدون درد و بدون ایجاد اسکار
 • بدون عوارض و اثرات جانبی مخرب
 • زمان درمان کوتاه حدود ١٥ الی ٢٠ دقیقه
 • ماندگاری اثر بالا بعد از انجام جلسات
 • فرم دهی و سفت شدن بدن
 • دفع چربی و پاکسازی پوست
 • بهبود گردش خون و سیستم لنفاوی
 • بهبود و رفع افتادگی در بدن و صورت
 • قابلیت رفع چربی های موضعی بازو، شکم ، کمر ، ران ، پشت زانو، پهلو، صورت و …
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *