آیا چسب زدن بینی بدون عمل تأثیر دارد؟

اینترنت مملو از شایعاتی است که ادعا می کنند بدون نیاز به جراحی باعث کوچک تر، باریک تر و کوتاه تر شدن بینی می شوند. از مشهورترین این شایعات می توان به ورزش صورت، استفاده از خمیر دندان، قرار دادن ماسک زنجبیل روی بینی و … اشاره کرد. اما یکی از جدیدترین روش هایی که مدعی کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی است، استفاده از چسب بینی است.

آیا چسب زدن بینی بدون عمل تأثیر دارد؟ برای یافتن پاسخ این سؤال کافی است در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان با ما همراه باشید.

کوچک کردن بینی با چسب

آیا می توانیم تنها با استفاده از چسب فرم بینی را تغییر دهیم؟

قبل از هر چیزی باید بدانید که فرم ناحیه بالایی بینی (جایی که بینی به صورت متصل می شود) توسط استخوان تعیین می شود. نوک بینی نیز با استفاده از غضروف نرم شکل می گیرد. از لحاظ علمی، روش های خانگی مانند ورزش، ماسک گیاهی و حتی استفاده از چسب بینی نمی توانند تغییر قابل توجهی در شکل استخوان و غضروف ایجاد کنند و فرم بینی را تغییر دهند.

ساده و کوتاه بگوییم؛ همه این روش ها چیزی جز شایعه نیستند. بینی شامل استخوان و غضروف است. این دو بافت مانند چربی و عضله نیستند که بتوان آن ها را بدون جراحی یا روش های مشابه، کوچک تر یا بزرگ تر کرد. پس با توجه به اینکه استخوان و غضروف تحت کشش و تغییر اندازه قرار نمی گیرند، ورزش، ماساژ، مواد ضد التهاب، محصولات چربی سوز و چسب بینی نمی توانند ظاهر این بافت ها را تغییر دهند.

با این حال، جالب است بدانید که حتی اگر علاقه ای به انجام عمل بینی نداشته باشید باز هم می توانید بدون جراحی، شکل بینی خود را تغییر دهید. با روش هایی از جمله:

کانتور آرایشی

بدیهی است که این راه حل دائمی نیست. با این حال، می تواند بدون جراحی شکل بینی را تغییر دهد. با استفاده از یک هایلایتر و کانتور آرایشی می توانید نحوه انعکاس نور روی بینی خود را تغییر دهید. این کار باعث می شود تا افراد دچار خطای دید شوند و بینی شما را کوچک تر یا کوتاه تر ببینند. آرایش به شما این امکان را می دهد که ظاهر بینی خود را مطابق استانداردهای خود تغییر دهید.

هر بینی روش کانتور مخصوص خود را دارد؛ اما به طور کلی، برای باریک تر نشان داده شدن بینی باید ابتدا با کانتور تیره دو خط عمودی موازی روی بینی خود بکشید. سپس این خطوط را سر جای خود و به کمک اسفنج یا برس آرایشی محو کنید. در گام بعدی، با کانسیلر و هایلایتر روشن وسط بینی یک خط عمودی بکشید. هرچه خط نازک تر باشد بینی شما کوچک تر به نظر می رسد و هرچه خط گسترده تر باشد، بینی شما پهن تر به نظر خواهد رسید.

تزریق فیلر

تزریق فیلر روشی است که در آن مقداری فیلر (ماده ای ژل مانند) زیر پوست تزریق می شود تا شکل بینی تغییر کند. این روش همچنین به «عمل 15 دقیقه ای بینی» نیز مشهور است. فیلرها با برندها و کیفیت های مختلفی تولید می شوند؛ اما بهترین نوع فیلر آن دسته از فیلرهایی هستند که با هیالورونیک اسید تهیه شده اند. هیالورونیک اسید ماده ای طبیعی است که در پوست نیز تولید می شود. از این رو، جذب آن توسط بدن کاملاً بی خطر است.

کل این روش کمتر از 15 دقیقه طول می کشد و دوره نقاهت ندارد. بیشتر افراد روز بعد از تزریق فیلر، به محل کار یا تحصیل باز می گردند و نیازی به مرخصی گرفتن ندارند. اگرچه نتیجه تزریق فیلر به اندازه عمل بینی چشمگیر نیست، اما می تواند تغییر شگفت انگیزی در فرم بینی ایجاد کند. این روش می تواند به صاف شدن برجستگی پل بینی کمک کند و بینی را باریک تر و صاف تر نشان دهد.

تزریق فیلر به بینی مزیت های زیادی دارد؛ از جمله:

  • نیازی به بیهوشی نیست.
  • گچ گرفتن و آتل بندی در این روش وجود ندارد.
  • دوره بهبودی کوتاه مدت و سریع دارد.
  • تورم یا کبودی نخواهید داشت.
  • تزریق فیلر بسیار ارزان تر از جراحی است.

باید توجه داشت که تزریق فیلر یک روش دائمی برای تغییر شکل بینی نیست؛ اما نتیجه آن می تواند حدود 6 ماه باقی بماند.

پلکسر بینی

پلکسر یا پلاسما جت بینی یکی از جدیدترین روش ها برای کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی است. در این روش با استفاده از یک دستگاه قلمی شکل، گازهای موجود در هوا یونیزه می شوند تا یک جرقه کوچک الکتریکی به وجود بیاید. این جرقه موجب ایجاد سوختگی بسیار سطحی روی پوست خواهد شد.

در نتیجه، پوست فوراً سفت شده و مقداری از گوشت زیر آن به اصطلاح آب می شود. با این حال، هنوز تحقیقات بیشتری درباره اثربخشی این روش مورد نیاز است. همچنین باید توجه داشت که پلکسر بینی فقط برای کوچک کردن بینی های گوشتی مناسب است.

جمع بندی

به طور کلی، استفاده از چسب بینی بدون جراحی هیچ تأثیر مثبتی بر ظاهر بینی ندارد. چرا که بینی از غضروف و استخوان تشکیل شده و این بافت ها را نمی توان با روش های خانگی تغییر شکل داد. با این حال، هنوز هم روش های مؤثری برای کوچک کردن بینی بدون جراحی وجود دارد. شما می توانید بر اساس نوع بینی خود هر یک از روش هایی که در این مقاله مطرح شد را برای بهبود فرم بینی انتخاب کنید.

برگرفته از: veraclinic

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *