آیا بعد از عمل لیپوماتیک پوست شل می شود؟ + روشهای افزایش خاصیت ارتجاعی

لیپوماتیک به افراد کمک می کند تا سریعا به اندام دلخواه خود برسند. لیپوماتیک برآمدگی ها و چربی را از قسمت های مختلف بدن حذف می کند. در این روش افتادگی یا شل شدن پوست بسیار نادر است زیرا امواج اینفراسونیک موجب لیفت پوست می شوند. همین امر مزیتی برای لیپوماتیک نسبت به روش های قدیمی ایجاد کرده است. بعد از لیپوماتیک سطح پوست هموار و یکنواخت خواهد بود. که این امر در روش های قدیمی مانند لیپوساکشن چربی ها در زیر پوست به صورت گلوله گلوله و قابل لمس بودند. البته روش هایی وجود دارد ه می تواند پوست شل شده بعد از بیپوماتیک را سفت کند. با مجله “زیبا بمان” همراه باشید ما در این بخش درباره افتادگی و شل شدگی پوست بعد از لیپوماتیک صحبت خواهیم کرد و پاسخ به این سوال که آیا بعد از عمل لیپوماتیک پوست شل می شود ؟ را خواهیم داد.

آیا بعد از عمل لیپوماتیک پوست شل می شود

آیا بعد از عمل لیپوماتیک پوست شل و افتاده می شود؟

در لیپوماتیک ابتدا سلول های چربی به صورت فیزیکی تحریب می شوند و در این روش از اشعه یا حرارت استفاده نمی شود. در روش لیپوماتیک با استفاده حرکات لرزشی کانولا چربی را بدون خونریزی و درد با نگهداری و حفظ بافت های حساس بدن ( یعنی رگ های خونی، اعصاب، ماهیچه ها ) از بدن خارج می کند. لیپوماتیک بیشتر برای کاهش سایز، حجم و فرم دهی بدن انجام می شود نه برای کاهش وزن. این عمل عموما آسان و بدون داشتن عارضه ای است و نتیجه آن رضایت بخش خواهد بود. 
لیپوماتیک موجب ناهمواری و افتادگی پوست نمی شود و حتی به سفت شدن و لیفت پوست کمک خواهد کرد. بعد از انجام لیپوماتیک و تخلیه چربی از بدن شلی پوست کم خواهد شد. کاهش سایز بعد از عمل همچنان ادامه داشته و منجر به رفع سلولیت نیز خواهد شد. 
آیا بعد از عمل لیپوماتیک پوست شل می شود یا خیر! پاسخ به این سوال می تواند دشوار باشد. زیرا آناتومی هر فرد متفاوت از فرد دیگر است. به همین دلیل این امر غیرقابل پیش بینی می باشد. قبل از انجام هر کاری بهتر است جلسه ای مشاوره با پزشک ترتیب داده و انتظارات خود را از لیپوماتیک بیان کنید. پزشک نیز با معاینه فیزیکی، کیفیت پوست شما و موارد دیگر را بررسی خواهد کرد و درباره میزان برآورده کردن انتظارات شما صحبت خواهد کرد. البته فرد باید انتظارات واقع بینانه از لیپوماتیک داشته باشد. تورم بدن، کیفیت پوست به مرور زمان بهبود خواهد یافت. 

عوامل موثر در افتادگی پوست کدام است؟

کیفیت پوست بر نتیجه کار بسیار تاثیرگذار خواهد بود. انقباض پوست بعد از لیپوماتیک غیرقابل پیش بینی و در افراد مختلف متفاوت است. روند طبیعی پوست به این صورت است که پوست بطور طبیعی بهبود پیدا خواهد کرد و پوست بعد از لیپوماتیک به راحتی انقباض پیدا خواهد کرد. چه عواملی در افزایش خاصیت ارتجاعی پوست تأثیر گذار است :

 • سن : هر چقدر که فردی که لیپوماتیک انجام می دهد جوانتر باشد پوست وی دارای قابلیت ارتجاعی بیشتری خواهد بود. افراد مسن به طور ذاتی به شل شدگی پوست دچار هستند. 
 • ژنتیک : می توان گفت که اولین و مهم ترین فاکتور سفت یا شل بودن پوست خود بیمار است. برخی از افراد به طور طبیعی ممکن است دارای پوستی نرم و کسشان باشند که بعد از لیپوماتیک ممکن است پوستشان انقباض پیدا کند. بیمارانی که پوستی شلی دارند پس از برداشتن چربی بهبود پیدا نمی کنند. از بین بردن چربی اضافی، ظاهر پوست شل و افتاده را بدتر می‌کند و در این حالت پوست نیاز به جراحی پیدا خواهد کرد تا شکل و ظاهر پوست درستی پیدا کند. 
 • افراد دارای اضافه وزن شدید : فردی که نسبت به وزن ایده آل خود بطور قابل توجهی دارای اضافه وزن می باشد. ممکن است بعد از لیپوماتیک انقباض در پوست در محل درمان را تجربه کند. پس افرادی که اضافه وزن زیادی دارند کاندیدای مناسبی برای لیپوماتیک نیستند. در صورت داشتن اضافه وزن بهتر است وزن خود را کاهش دهید و به وزن نرمال برسید، در این صورت کاهش چربی با لیپوماتیک پاسخ می دهد. 
 • آسیب های ناشی از آفتاب
 • فشار
 • کشش مکرر پوست
 • کاهش سریع وزن
 • افزایش سریع وزن
 • کم آبی
 • رژیم غذایی نامناسب

بعد از عمل لیپوماتیک پوست چگونه خواهد بود ؟

لیپوماتیک روشی است که چربی را از نقاط خاصی از بدن خارج می کند. این کار توسط لوله ای به نام کانولا انجام می شود و چربی ها را از بدن خارج می کند. زمانی که پیکرتراشی تمام می شود و سلول های چربی حذف می شوند پوست بدون تغییر باقی می ماند و سطح پوست با لیپوماتیک کم نمی شود. افتادگی پوست سالم و کشسان بعد از لیپوماتیک کم کم کاهش پیدا خواهد کرد. 

چه افرادی در معرض افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک قرار دارند؟

 • افرادی که وزن ناپایدار و متغیر دارند. 
 • زنانی که قصد بارداری در آینده دارند. 
 • افرادی که سلولیت یا زخم کلوئیدی دارند. 
 • بیماران مسن با خاصیت ارتجاعی ضعیف پوست
افتادگی پوست

چگونه بعد از لیپوماتیک می توان به جمع شدن پوست کمک کرد؟ 

افتادگی پوست باید در طول زمان ترمیم شود. اهمیتی ندارد چقدر چربی از بدن شما برداشته شده است. راه های زیادی وجود دارد که می توان تولید الاستین را افزایش داد و بدن را به سایز مناسب بازگرداند. جوانان الاستین کافی در پوست خود دارند و با افزایش سن الاستین موجود در بدن کاهش می یابد. روش های افزایش خاصیت ارتجاعی پوست شامل موارد زیر خواهد بود.

گن مخصوص بپوشید: جراح پوشیدن گن های مخصوصی را تجویز خواهد کرد که خونریزی و التهاب را کاهش میدهد و به انقباض پوست کمک خواهد کرد. 

رژیم غذایی سالم داشته باشید : رژیم غذایی سالم و منظم که از مکمل ها، ویتامین ها و مواد مغذی تشکیل شده است که برای سلامت پوست مناسب است را باید مصرف کنید. از مصرف شکر، چربی های با ترانس بالا و نمک زیاد خودداری کنید. بیشتر افراد برای حفظ وزن به روزانه حدود 2000 کالری نیاز دارند.

وزن خود را ثابت نگه دارید : اگر قصد کاهش وزن دارید، این کار را قبل از لیپوماتیک انجام دهید. باید قبل و بعد از عمل وزن خود را ثابت نگه دارید.

از پوست خود مراقبت کنید : مراقبت از پوست بسیار اهمیت دارد. به طور مرتب پوست بدن خود را تمیز و مرطوب کنید تا قسمت هاییکه لیپوماتیک انجام داده‌اید، درمان شود. این کار می‌تواند جریان خون را به این نواحی افزایش دهد و رشد الاستین بیشتر را تحریک نماید.

انجام ورزش سبک : ورزش و فعالیت بدنی سبک می تواند باعث افزایش تولید الاستین و کلاژن در پوست شود. ورزش کردن می تواند به سفت شدن و هموار شدن پوست کمک کند. حداقل 30 دقیقه تمرین در روز را به برنامه خود اضافه کنید و حدود پنج روز در هفته انجام دهید تا بدن شما در بهبود پوست کمک یابد.

آب کافی بنوشید : روزی 6 تا 8 لیوان آب بنوشید. پوست هیدراته سالم و قابل ارتجاع و شاداب خواهد بود. مصرف آب می تواند باعث سفتی، کیفیت و کشسانی به پوست بدهد و پوست را می تواند بهبود ببخشد. 

از استرس دوری کنید : سطح استرس را کنترل کنید. استرس سطح کورتیزول را بالا می برد و می تواند موجب افزایش وزن شود.

داروها : در مصرف هرگونه مکمل جدیدی که به شما توصیه می شود باید احتیاط کنید ، این داروها همچنین می توانند موجب افزایش وزن شوند. این موارد شامل قرص های ضد بارداری خوراکی و ضد افسردگی نیز خواهد بود.

درمان هایی که باعث افزایش الاستیسیته پوست می شوند : در حیطه مراقبت از پوست، برخی درمان های جوان سازی پوست وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند که بعد از انجام عمل لیپوماتیک، پوست آن ناحیه را تقویت کنید. پس از بهبودی از جراحی لیپوماتیک، با جراح پلاستیک خود در مورد روش های درمانی بی خطر مشورت کنید.

جراحی افتادگی پوست : معمولاً برای کسانی که مقدار قابل توجهی چربی را با پیکرتراشی از دست داده اند و احتمال افتادگی پوست به طور قابل توجهی در آن ها زیاد است، توصیه می شود با یک عمل جراحی به طور موثر پوست را در اطراف شکم، بازوها و گردن و سایر نواحی که لیپوماتیک انجام شده جمع کنند.

چه نواحی از بدن توسط لیپوماتیک قابل درمان است؟

تقریبا تمام قسمت هایی که چربی بیش از حد دارند. صورت به کمک لیفت صورت، گردن کشیده یا غبغب، بازوها، سینه مردان و زنان ، شکم ، پهلو، باسن، ران داخلی و بیرونی ، زانوها، ساق پا، و مچ پا.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.