جدید ترین روش جراحی لاغری

بسیاری از افرادی که از چاقی و اضافه وزن رنج می برند ، به دنبال جدید ترین روش جراحی لاغری هستند. اما باید توجه داشت که همه جراحی ها عوارضی را به دنبال دارند. معمولا روش های جراحی لاغری در صورت رعایت نکردن رژیم غذایی ، به حالت اولیه بر خواهند گشت.

چاقی و اضافه وزن باعث ایجاد مشکلات زیادی همچون بیماری های قبلی ، فشار خون و کلسترول بالا می شود. متاسفانه برخی افراد هر چقدر سعی در کاهش وزن با رژیم های غذایی و ورزش دارند ، اما متاسفانه نتایج قابل ملاحظه ای به دست نمی آورند.

از این رو جراحی های لاغری به کمک این افراد آمده اند. برخی از این جراحی ها فقط باعث کاهش سایز می شوند و تاثیری در اشتها و یا وزن ندارند. اما در جدید ترین روش جراحی های لاغری ، میزان غذای فرد کاهش می یابد .در نتیجه به راحتی می تواند کاهش وزن را به دنبال داشته باشد.

بهترین روش جراحی لاغریThe newest method of slimming surgery

اسلیو معده یکی از جدید ترین روش های جراحی لاغری

اسلیو معده یا بای پس معده ، یک روش جراحی کاهش وزن است. این روش بطور معمول به روش لاپاروسکوپی انجام می شود که شامل قرار دادن ابزارهای کوچک از طریق چندین برش کوچک در قسمت بالایی شکم است. در حین اسلیو معده ، حدود 80 درصد معده برداشته می شود و معده لوله ای شکل باقی می ماند.
محدود کردن اندازه معده ، میزان غذایی را که می توانید مصرف کنید محدود می کند. علاوه بر این ، این روند تغییرات هورمونی را که به کاهش وزن کمک می کند ، انجام می دهد. همین تغییرات هورمونی همچنین به کاهش شرایط مرتبط با اضافه وزن مانند فشار خون بالا یا بیماری قلبی کمک می کند.

این جراحی معمولا در افرادی انجام می شود که رژیم های غذایی و تمرینات ورزشی تاثیری در کاهش وزن آن ها نداشته است. بخشی از معده که مسئول ترشح هورمون گرسنگی است در این جراحی حذف می شود از این رو اشتهای بیمار به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

عوارض اسلیو معده

خطرات مرتبط با اسلیو معده می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • خون ریزی بیش از حد
 • عفونت
 • واکنشهای جانبی به بیهوشی
 • لخته شدن خون
 • مشکلات ریه یا تنفس
 • نشت از لبه برش معده

خطرات طولانی تر می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • انسداد دستگاه گوارش
 • فتق
 • ریفلاکس معده دستگاه گوارش
 • قند خون پایین (هیپوگلیسمی)
 • سوء تغذیه
 • استفراغ

به ندرت عوارض این جراحی می تواند کشنده باشد.

نکات عمل اسلیو معده

قبل از عمل جراحی ، لیستی از تمام داروها ، ویتامین ها ، مواد معدنی و مکمل های گیاهی یا رژیمی را که مصرف می کنید ، به پزشک خود بدهید. ممکن است در خوردن و آشامیدن و داروهای مصرفی محدودیت هایی داشته باشید.

اگر داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید ، قبل از عمل با پزشک خود صحبت کنید. از آنجا که این داروها روی لخته شدن و خونریزی تأثیر دارند ، ممکن است روال داروهای رقیق کننده خون شما تغییر کند.

اگر مبتلا به دیابت هستید ، با پزشکانی که انسولین شما یا سایر داروهای دیابت را مدیریت می کنند ، برای دستورالعمل های خاص در مورد مصرف یا تنظیم آنها بعد از عمل ، صحبت کنید.

از شما خواسته می شود 12 هفته قبل از عمل هرگونه مصرف دخانیات را متوقف کنید.

رژیم غذایی شما به مدت هفت روز اول با مایعات بدون قند و غیر کربنات شروع می شود . سپس به مدت سه هفته با غذاهای خاص و در نهایت تقریباً چهار هفته پس از عمل به غذاهای معمولی  می رسد.

تا چند ماه اول بعد از جراحی کاهش وزن ، معاینات پزشکی مکرر برای نظارت بر سلامتی شما انجام خواهد شد. ممکن است شما به آزمایشگاه ، آزمایش خون و معاینات مختلف احتیاج داشته باشید.

جراحی های کاهش سایز

افرادی که بعد از رژیم های غذایی و ورزش ، کاهش وزن زیادی را پشت سر میگذارند ، معمولا از افتادگی و شلی پوست خود گله مندند. این افراد می تواند به سراغ سایر جراح ها بروند. برای مثال افرادی که فقط از چاقی موضعی در محل خاصی مانند شکم و  یا ران ها و یا بازو رنج می برند ، جراحی لیپوماتیک بهترین گزینه است.

افرادی که دچار شلی و افتادگی پوست در ناحیه شکم هستند ، جراحی آبدومینوپلاستی بهترین گزینه است . همچنین این جراحی به افرادی که چندین زایمان داشته اند نیز توصیه می شود تا شکم تخت و صافی داشته باشند.

انتخاب این که کدام جراحی مناسب شما است ، بستگی به معاینه پزشکی دارد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *