شیک ترین مدل موهای مردانه سال 1401

مدل موی مردانه از جمله مهم‌ترین فاکتو‌رهایی است که بر ظاهر و زیبایی یک مرد تاثیر می‌گذارد؛ زیرا اولین چیزی که توسط مخاطبان در نگاه اول جلب توجه می‌کند، مدل مو است. موضوع آرایش و پیرایش مو فقط به زنان مربوط نمی‌شود و حفظ موهای مرتب و زیبا برای مردان به همان اندازه که برای زنان مهم است، اهمیت دارد. در واقع موها بدون توجه به جنسیت، بهترین اکسسوری شماست. همین دلایل موجب به وجود آمدن انواع مدل‌ موی مردانه و مدل‌های موی پسرانه جدید و جذاب شده که سالانه توسط ستارگان هالیوود به عرصه مد و فشن ارائه می‌شود. آقایان نیز مانند خانم‌ها و گاها بیشتر از آنان به مدل موی خود اهمیت می‌دهند و ساعت‌ها در فضای مجازی و در بین مجلات به دنبال مدل مو مردانه مورد نظر و متناسب با سلیقه خود می‌گردند.

مدل موی مردانه

مدل مو جزو تاثیرگذارترین عناصر جذابیت مردان بوده و به همین دلیل انتخاب مدل مو مردانه متناسب با فرم صورت و چهره اهمیت بسیاری دارد. با این‌که اکثر مردان علاقه به مدل مو مردانه کوتاه دارند، اما امروزه با پیشرفت صنعت فشن و مد می‌توان از بین انواع مدل موهای مختلف مردانه به انتخاب مدل‌های متنوعی پرداخت. برای انتخاب بهترین استایل و مدل موی مردانه باید به‌عواملی مثل نوع و جنس مو، کم پشت و یا پر پشت بودن مو و همچنین فرم صورت توجه کرد. همچنین بهتر است مدل مویی را انتخاب کنید که با تیپ روزانه و شخصیت و حرفه شما هم‌خوانی داشته باشد؛ بنابراین برای انتخاب مدل مو مردانه مناسب، باید حالت و فرم صورت خود را بررسی کنید، تا بتوانید با انتخاب بهترین استایل مو مردانه جذابیت چهره خود را بیشتر نشان دهید.

برای انواع مدل های مو مردانه می توانید به دو سایت زیر مراجعه کنید

 انواع فرم صورت

  • فرم صورت مربعی: طول و عرض صورت در این فرم چهره، تقریباً یکسان بوده و برخلاف فرم صورت گرد استخوان‌گونه و خط فک واضح و برجسته است. افرادی که چهره‌های مربعی دارند، می‌توانند از مدل موهایی که کناره‌های کوتاه و قسمت وسطی بلندتری دارند، استفاده کنند. از جمله مدل موهای مناسب برای فرم صورت مربعی می‌توان به مدل فرانسوی که با سایه‌های محو‌ اطراف مو باعث جذابیت دو چندان چهره می‌شود اشاره کرد. از آن‌جایی که فرم صورت مربعی دارای زاویه‌های مناسب و جذابی است، بهتر است از مدل موهای بلند استفاده کنید و این موهای بلند را به پشت سر هدایت کنید تا برآمدگی‌های چهره شما بیشتر به چشم آید، مدل موی اسلیکد بک لانگ گزینه‌ی مناسبی برای این کار است. مدل موی فوکس هاوک نیز از جمله مدل‌های موی مناسب چهره مربعی است که جلوه طبیعی به چهره شما می‌دهد. مدل موی آندرکات نیز برای چهره‌های مربعی بسیار مناسب است، در این مدل مو حاشیه‌ها کوتاه بوده و تمرکز به سمت بلند وسط سر جلب می‌شود.
  • فرم صورت بیضی: در فرم صورت بیضی، طول صورت فرد از استخوان گونه‌اش بیشتر است. اصولا افراد با فرم چهره بیضی پیشانی بزرگی داشته و خط و زوایای تیزی در بخش چانه و گونه‌ها ندارند. مردان با فرم صورت بیضی می‌توانند از انواع مدل موی مردانه و مدل مو پسرانه استفاده کنند؛ اما بهتر است از آن دست مدل موهایی که پیشانی صورت را می‌گیرند، استفاده نکنند. از جمله مدل موهایی که برای فرم چهره بیضی مناسب است می‌توان به مدل موی فیلینگ آپ اشاره کرد. در این مدل موها به سمت بالا شانه می‌شوند.
  • فرم صورت مستطیلی: این فرم چهره از فرم مربعی، کمی کشیده‌تر است. در صورتی که فرم چهره شما مستطیلی است، بهتر است از مدل موهایی که باعث کشیده‌تر دیده شدن صورت می‌شوند، استفاده نکنید. برای این فرم چهره‌ها بیشتر از مدل موی مردانه یک طرفه یا مدل موهایی که قسمت پیشانی را می‌گیرند، استفاده کنید. مدل موهای حاشیه کم‌رنگ و حاشیه به سمت بالا و مدل موی بوکسوری و اسپایکی و اغلب مدل مو مردانه کوتاه برای این فرم چهره مناسب است.
شیک ترین مدل های موی مردانه
  • فرم صورت گرد: در فرم چهره گرد، طول و عرض صورت تقریباً یکسان است. در واقع فرم چهره گرد مثل فرم چهره مربع است، در صورت گرد برخلاف صورت‌های مربعی گونه و چانه‌ها زوایای تیز را ایجاد نمی‌کنند. افراد دارای صورت گرد می‌توانند از انواع مدل موی مردانه استفاده کنند؛ اما بهتر است مدل‌هایی که عرض صورت‌شان را بیشتر نشان می‌دهد، استفاده نکنند. مدل کویف با سایه به سمت پایین، مدل فوکس هاوک با دور خلوت از جمله مدل‌های مناسب برای صورت گرد است.
  • فرم صورت الماسی:  در این فرم صورت، استخوان گونه پهن‌تر از پیشانی و چانه نیز باریک‌تر از آن است. مدل موی مناسب برای این چهره‌ها مدل‌هایی است که اطراف آن کوتاه و بالای آن بلند است. مدل موی آشفته، مدل موی یک طرفه در بالای سر، مدل لانگ پوش بک، مدل فوکس هاوک و همچنین مدل‌های ورزشی حجیم برای فرم چهره الماسی بسیار مناسب هستند.
  • فرم صورت مثلثی: در این فرم صورت، چانه پهن‌تر از استخوان گونه و پیشانی است. در واقع فرم مثلثی برعکس فرم الماسی است. برای فرم چهره مثلثی بهتر است از مدل موهای متوسط و کوتاه استفاده کنید؛ در این فرم چهره مدل موهایی که پیشانی را می‌پوشانند موجب تقویت خطوط چهره شده و جذابیت چهره شما را بیشتر نمایان می‌کنند. مدل کامب اور، کویف و شورت پامپ از جمله مدل موهای مناسب برای فرم صورت مثلثی است.

 در ادامه وب سایت بنکوی https://benkoy.com/ شما را با چند استایل موی مردانه جذاب از بین انواع مدل مو مختلف آشنا می کند:

  • مدل کویف

 این مدل مو جزو محبوب‌ترین مدل‌های مو پسرانه و مردانه بوده است. در این مدل، موها از پشت به سمت جلو شانه می‌شود و قسمت جلوی مو به سمت پشت شانه می‌شود. کناره‌های سر فید و محو شده و به این ترتیب تمرکز بیشتر بر به هم‌ریختگی موهای بالای سر جلب می‌شود.

  •  مدل آندرکات

 در این مدل، موهای بالای سر بلندتر و موهای اطراف سر کوتاه‌تر و تراشیده شده است. این مدل برای افراد با موهای پرپشت بسیار مناسب است.

  • مدل فوکس هاوک

در این مدل مو اطراف سر کوتاه شده و بالای سر بلند می‌ماند؛ اما تفاوت این مدل، با مدل‌های دیگر این است که اطراف مو با ماشین کوتاه نمی‌شود بلکه با قیچی کوتاه شده و پوست سر معلوم نمی‌شود.

کلام آخر

مدل موی مردانه جذاب

سعی کردیم در مقاله فوق، اهمیت مو در زیبایی و جذابیت مردان، نحوه انتخاب مدل موی مناسب با فرم چهره را شرح داده و همچنین به معرفی چند مدل مو پسرانه و مردانه بپردازیم.

در صورتی که شما نیز علاقه‌مند به انواع مدل موهای مردانه هستید می‌توانید برای یافتن مدل‌های جدیدتر و بیشتر  عبارت «مدل موی مردانه بنکوی» را در گوگل سرچ کنید و روی اولین لینک کلیک کنید و یا به لینک های زیر مراجعه نمایید

https://benkoy.com/blog/post/types-of-hairstyle-for-men

MHT HP 2023

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *