تاثیر آبلیمو بر کوچک شدن بینی ، از واقعیت تا شایعه !

از تاثیر آبلیمو بر کوچک شدن بینی ابهامات زیادی وجود دارد  ،متاسفانه حتی سایت های و تبلیغاتی وجود دارند که با روش هایی از تاثیر آبلیمو بر کوچک شدن بینی صحبت می کنند. این روش هیچ تاثیری بر بینی و ساختار بینی که از استخوان و غضروف است ندارد. نهایت تاثیر این ماده طبیعی بر پوست بینی است نه ساختار بینی.

برخی در فضای مجازی اقدام به پخش شایعاتی مختلفی برای  کوچک کردن بینی می پردازند که یکی از این موارد استفاده از آبلیمو است! تنها روشی که باعث تغییر در فرم و ساختار بینی فرد می شود عمل زیبایی بینی است. این روش امروزه در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد اما بسیاری نیز با توجه به عوارض احتمالی آن به دنبال روش های دیگری هستند.

در واقع عمل بینی تنها روشی است که می تواند باعث کوچک شدن بینی شود. سال ها شایعات زیادی در این باره وجود داشته است. مدتی استفاده از گیره های خاص برای کوچ کردن بینی رواج پیدا کرده بود که تاثیری نداشت.

روش های پزشکی جدید همچون پلاسما جت بینی وجود دارند که در تبلیغات زیادی به عنوان کوچک کردن بینی بدون جراحی از آن یاد می شود. مکانیزم این روش به اینگونه است که با استفاده از حالت چهارم ماده یعنی پلاسما پوست جمع می شود و به نظر می رسد بینی کوچک شده است. اما این فقط تغییر جزئی در پوست بینی است که در بینی های گوشتی بیشتر قابل مشاهده است. از همه مهم تر اینکه موقتی است و بعد از یک الی دو ماه تاثیر آن از بین می رود.

تاثیر آبلیمو بر کوچک شدن بینی

آیا آبلیمو بر کوچکی شدن بینی اثر می گذارد؟

همانطور که گفته شد این ماده هیچ تاثیری روی ساختار بینی ندارد. لیمو دارای اسید سیتریک و ویتامین c بالایی است.همچنین خاصیت ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده نیز دارد. ترکیبات موجود در آبلیمو باعث روشن تر شدن پوست می شود. برخی از طرفداران این میوه پر خاصیت نیز معتقدند که لیمو باعث افزایش کلاژن سازی پوست می شود. کلاژن پروتئین طبیعی در پوست است که از ایجاد چین و چپروک در پوست جلوگیری می کند. تاثیراتی که لیمو در پوست می گذرد باعث می شود تا افرادی که از آن برای کوچک شدن بینی استفاده می کنند ، گمان کنند که این کار نتیجه بخش بوده است.

اما باید بدانید که آبلیمو در برخی افراد نیز می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. آن دسته از افرادی که دراری پوست خشک و حساسی هستند با استفاده از آبلیمو در ناحیه بینی و اطراف آن دچار سوزش و قرمزی پوست می شوند. همچنین این کار باعث افزایش خشکی پوست در آن ها خواهد شد.

معمولا از ترکیب آبلیمو و دیگر مواد طبیعی برای از بین بردن جوش های سرسیاه روی بینی استفاده می شود و تاثیری در کوچکی بینی ندارد. البته اگر این جوش ها اندازه بزرگی داشته باشند قطعا باعث بزرگ تر نشان دادن بینی می شوند و استفاده از ماسک های طبیعی آن ها را از بین می رود . در نتیجه اندازه بینی نیز به حالت طبیعی خود بر می گردد.

عمل بینی تنها راه ایجاد تغییر در بینی

جراحی زیبایی بینی که با نام رینوپلاستی نیز شناخته می شود ، می تواند ظاهر و بینی را بهبود بخشد باعث تقویت هارمونی صورت و اعتماد به نفس می شود. جراحی زیبایی بینی همچنین ممکن است مشکل تنفس را بهبود بخشد یا ناهنجاری های ناشی از تروما یا نقص هنگام تولد را اصلاح کند و این روش می تواند اندازه کلی بینی ، نوک ، پل و بینی شما را تغییر دهد.

برای انجام جراحی بینی و کاهش عوارض ناشی از آن مراجعه به بهترین جراح بینی اهمیت دارد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  • عرفان

    سلام وقتی ازجراحی ترس داریم وپول نداریم که بریم عمل کنیم چکارکنیم

    ۱۴ دی ۱۳۹۹ پاسخ دهید
  • Arghavan

    دقیقااااااا

    ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ پاسخ دهید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *