بهترین دکتر جراحی لاغری : نکاتی برای انتخاب بهترین جراح

در صورتی که فردی شاخص توده بدنی یا همان bmi برابر با 40 و یا بیشتر داشته باشد، به بیماری چاقی مبتلا است. زیبایی اندام یکی از ارکان زیبایی افراد است که لازم است حتما برای حفظ آن تلاش کنند. افرادی که به چاقی مفرط دچار هستند برای لاغری نیاز به یک جراحی دارند و جراحی نیز نیاز به بهترین دکتر جراحی لاغری دارد. در ادامه این مقاله می‌خواهیم درباره ویژگی‌های یک دکتر جراحی لاغری توضیح دهیم.
معمولا افرادی که به چاقی مبتلا هستند روش‌های مختلفی را برای رسیدن به وزن ایده‌آل خود امتحان می‌کنند. روش‌هایی از قبیل ورزش و رژیم‌های غذایی سخت روش هایی هستند که افراد مبتلا به چاقی برای کاهش وزن خود از این‌ها استفاده می‌کنند.اما ممکن است بسیاری از این روش‌ها برای افراد چاق موثر واقع نشود و آنها را مجبور به انتخاب روش جراحی کند. اما نکته مهم این است که بهترین دکتر جراحی لاغری برای افراد انتخاب شود.

انواع جراحی لاغری

جراحی لاغری

برای انجام جراحی لاغری لازم است حتما بهترین جراح لاغری انتخاب شود تا با عوارض کمتر نتیجه مطلوبی را برای بیمار به ارمغان آورد. این جراحی ممکن است عوارض جدی و خطر سازی را برای فرد بیمار به همراه داشته باشد بنابراین لازم است حتما به بهترین دکتر جراحی لاغری مراجعه شود تا کمترین عوارض و خطرات ناشی از جراحی لاغری برای بیمار ایجاد شود. جراحی لاغری از طریق روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود. در این روش سوراخ‌های کوچکی روی شکم ایجاد می‌شود و لوله‌ای وارد شکم می‌شود و جراحی با استفاده از این لوله انجام می‌شود. بنابراین می‌توان گفت در انجام این جراحی نیازی به شکافتن کامل شکم نیست.

انواع جراحی‌های لاغری

جراحی لاغری یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌های کاهش وزن است که امروزه میان مردم محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. این جراحی با تحت تاثیر قرار دادن سیستم گوارش سبب کاهش وزن و خارج شدن کالری اضافه بدن می‌شود. جراحی لاغری انواع مختلفی دارد که انواع آن شامل:

عمل اسلیو معده

جراحی اسلیو معده یکی از انواع جراحی معده است که در آن می توان گفت 70 الی 80 درصد از معده برداشته می‌شود. در معده هورمونی به نام گرلین ترشح می‌شود که این هورمون هنگام خالی شدن معده احساس گرسنگی در فرد را ایجاد می‌کند. در صوتی که قسمتی از معده برداشته شود هورمون گرلین کمتری در معده فرد ترشح می‌شود و در ادامه احساس گرسنگی در فرد کمتر می‌شود و در نهایت حجم غذایی که فرد می‌تواند برای رفع گرسنگی خود مصرف کند بسیار کاهش می‌یابد. جراحی اسلیو معده می‌تواند میزان زیادی از وزن افراد را کاهش دهد.

عمل بای پس معده (Gastric bypass)

عمل بای پس معده شبیه به اسلیو معده یکی از روش‌های درمان چاقی است که بیشتر برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به شیوه معمول نمی‌توانند لاغر شوند. جراحی‌های چاقی هیچگاه به عنوان اولین قدم برای کاهش وزن به کار نمی‌روند و حتی می‌توانند در صورت اقدام بی‌مورد، مضرات غیرقابل جبرانی برای فرد داشته باشند.

این جراحی را می‌توان به دو صورت جراحی باز یا جراحی لاپاراسکوپیک (از طریق دستگاه لاپاراسکوپ و ایجاد چند برش کوچک) انجام می‌گیرد. در این جراحی قسمتی از معده که در زیر ناحیه کاردیا (محل اتصال مری به معده) قرار دارد برمی‌دارند و قسمتی از روده کوچک را به آن وصل می کنند (یا به اصطلاح علمی آناستوموز می‌دهند).
اندازه‌هایی که برای این اتصال در نظر گرفته می‌شود بستگی به BMI (شاخص توده بدنی) فرد دارد. در عمل بای پس معده٬ با ایجاد محدودیت در ابعاد معده و هم با ایجاد تغییرات در میزان جذب مواد غذایی (سوء جذب) و کاهش میزان جذب کالری، باعث کاهش وزن می گردد.

جراحی پلیسه معده

جراحی پلیسه معده روشی کم تهاجمی که با روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود. در طول جراحی 5 الی 6 برش کوچک روی شکم ایجاد می‌شود و جراحی توسط یک دوربین (لاپاراسکوپ) و ابزارهای جراحی که از این برش ها وارد شده است، انجام می‌شود. در این روش یک یا چند بخش از معده تا زده شده و در نهایت بخیه می‌شود. در طول جراحی، تقریبا 70 درصد از حجم معده کاهش خواهد یافت که به کاهش اشتها کمک می‌کند. در این جراحی هیچ بخشی از معده و روده بریده یا برداشته نمی‌شود. این جراحی کاملا بازگشت پذیر بوده و می توان آن را به دیگر انواع جراحی لاغری تغییر داد. 

باندینگ یا حلقه گذاری معده 

این حلقه حجم قسمت فوقانی معده را کوچک کرده و با خوردن مقدار کمی از غذا معده پر می‌شود. اگر خوردن ادامه پیدا کند، باعث استفراغ بیمار می‌شود. در این روش هورمون‌هایی که باعث افزایش اشتها می‌شود، کنترل نمی‌شوند.

بهترین دکتر جراحی لاغری

ویژگی‌های بهترین دکتر جراحی لاغری

بهترین دکتر جراحی لاغری ویژگی‌هایی دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا جراح خود را انتخاب کنید و کاهش وزن خود را به آن بسپارید. در ادامه به برخی از ویژگی‌های بهترین دکتر جراحی لاغری خواهیم پرداخت:

مشاوره

بهترین دکتر جراحی لاغری ابتدا جلسه های مشاوره ای برای بیمار برگزار می کند تا به خوبی عملکرد بدن بیمار را مورد ارزیابی قرار دهد سپس بهترین روش جراحی برای بیمار انتخاب می‌کند.

سوابق جراح

سوابق و نتایج جراحی‌های قبلی می‌تواند یکی از نشانه‌های مهارت پزشک شما باشد. در صورت رضایتمندی از سمت اکثر افراد جراحی شده می‌توان به این مسئله پی‌برد که پزشک شما مهارت لازم و کافی را برای جراحی لاغری دارد.

تکنولوژی

بهترین دکتر جراحی لاغری همواره با جدیدترین متدهای جراحی و تکنولوژی جراحی آشنا باشد و از به‌روزترین تکنولوژی‌های جراحی برای جراحی بیمار استفاده کند.

مدارک و تحصیلات

توجه داشته باشید که جراح باید تمامی دوره‌های تحصیلی لازم را گذرانده باشد. همچنین گذراندن دوره فلوشیپ و فوق تخصص از دوره‌های ملزوم برای بهترین دکتر جراحی لاغری است.

تجربه‌های پیشین

بالاتر بودن تعداد جراحی‌ها و جراحی‌های موفقیت‌آمیز گذشته می‌توان نشان از مهارت جراح لاغری داشته باشد بنابراین در زمان انتخاب جراح خود دقت کنید چه تعداد جراحی داشته و چه تعداد جراحی‌ها موفقیت آمیز بوده است. سپس می‌تواند با خیالی آسوده خود را تحت جراحی قرار دهید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.