برنزه شدن با قهوه چگونه انجام می شود؟ [آموزش قدم به قدم]

اگر به دنبال یک روش ارزان، آسان و کاملاً طبیعی برای برنزه شدن هستید، قهوه همان چیزی است که دنبالش می گردید! برنزه شدن با قهوه یک روش سریع و مؤثر برای تیره‌تر کردن رنگ پوست است. اما چگونه می توان با استفاده از قهوه پوست را برنزه کرد؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، همراه ما باشید تا روش برنزه کردن پوست با قهوه را به شما آموزش دهیم.

برنزه کردن با قهوه

مراحل برنزه شدن با قهوه چیست؟

برای برنزه کردن فوری پوست در خانه، فقط به پودر قهوه و روغن زیتون نیاز دارید. کافی است طبق مراحل زیر پیش بروید:

  1. یک فنجان (250 میلی لیتر) پودر قهوه را با یک فنجان (250 میلی لیتر) روغن زیتون مخلوط کنید. دو ماده را در ظرفی هم بزنید. می توانید بر اساس اندازه نواحی مختلف بدن، از مقدار بیشتری از قهوه و روغن زیتون استفاده کنید. فقط باید توجه داشته باشید که مقدار روغن زیتون و قهوه مساوی باشد.
  2. اجازه دهید مخلوط به مدت 5 دقیقه توی ظرف بماند. قهوه برای رنگ دادن به روغن زیتون، به زمان نیاز دارد.
  3. به داخل حمام بروید و بدون اینکه آب را باز کنید، زیر دوش بایستید. هنگامی که مخلوط روغن زیتون و قهوه را روی بدن خود استفاده می کنید، مقداری از آن روی زمین می ریزد. اگر نگران لک شدن کف حمام هستید، می توانید زیر پای خود روزنامه یا پلاستیک پهن کنید.
  4. اکنون می توانید شروع کنید و مخلوط را روی پوست بدن ماساژ دهید. برای جلوگیری از لک شدن دست ها، بهتر است هنگام استفاده از مخلوط دستکش بپوشید. یک تایمر را روی مدت 5 دقیقه تنظیم کنید و روغن و قهوه را به طور منظم به پوست خود بمالید. اگر سلولیت دارید، روی آن نواحی بیشتر تمرکز کنید؛ زیرا کافئین موجود در قهوه می تواند سلولیت را کاهش دهد.
  5. بعد از اتمام ماساژ، اجازه دهید مخلوط به مدت 10 دقیقه روی بدن بماند. از بیرون آمدن از حمام و قدم زدن در خانه خودداری کنید؛ زیرا مخلوط قهوه و روغن زیتون می تواند به اطراف مالیده شود یا روی زمین چکه کند.
  6. مخلوط را از روی پوست بشویید و دوش آب گرم بگیرید. مطمئن شوید که روغن زیتون و قهوه را از شکاف های بدن (مانند نواحی زیر بغل و کشاله ران) به طور کامل پاک کرده اید.
  7. پس از انجام این روش، از لیف کشیدن یا شیو کردن موهای زائد بدن خودداری کنید. این کارها می توانند رنگ را از روی پوست پاک کنند.

این مراحل را هفته ای دو بار تکرار کنید؛ تا وقتی که پوستتان به رنگ دلخواه شما درآید. اگر به رنگ پوست دلخواه خود رسیدید نیز باید هر دو هفته یک بار روش بالا را تکرار کنید تا پوست همچنان برنزه بماند. در غیر این صورت به مرور زمان کمرنگ خواهد شد.

توصیه نهایی

همانطور که دیدیم، برنزه شدن با قهوه یک روش ارزان، آسان و کاملاً طبیعی برای تیره کردن رنگ پوست است. با این حال، باید به این نکته توجه داشته باشید که شنا کردن در استخر، رفتن به دریا یا حتی دوش گرفتن ممکن است رنگ برنزه پوست را از بین ببرد.

منبع: wikihow

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *