مراقبت از تتو در برابر نور خورشید چگونه است؟

اگر بعد از تتو زدن روی پوست صورت یا بدن، خیلی سریع زیر نور خورشید بروید، به احتمال زیاد طرح تتو خراب خواهد شد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند باعث کمرنگ شدن تتو یا پخش شدن جوهر شود. حتی امکان باقی ماندن جای زخم روی پوست نیز وجود خواهد داشت. خوشبختانه، مراقبت از تتو در برابر نور خورشید بسیار آسان است.

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، همراه ما باشید تا بهترین روش های محافظت از تتو در برابر آفتاب را بررسی کنیم.

محافظت از تتو در برابر آفتاب

چرا نور خورشید به تتو آسیب می رساند؟

در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، اشعه ماوراء بنفش جوهر تتو را محو یا پخش می کند. در واقع، اشعه ماوراء بنفش جذب پوست می شود و رنگدانه های جوهر را تجزیه می کند. هر چه بیشتر در معرض آفتاب قرار بگیرید، رنگدانه های بیشتری محو می ‌شوند.

تتوهای جدید بیشتر مستعد آسیب هستند. تتوی جدید، یک زخم باز است که هیچ محافظی روی آن وجود ندارد. اگر زخم باز در معرض نور خورشید باشد، ممکن است خیلی سریع تر از پوست معمولی بسوزد. به این معنا که تتو نیز ممکن است محو شود، ترک بخورد، تاول بزند یا پوسته پوسته شود.

همه تتوهای جدید باید حدود 2 تا 3 هفته دور از نور خورشید بمانند؛ به ویژه آن هایی که طرح های رنگی با رنگ های روشن دارند. رنگ‌ های روشن‌ سریع ‌تر از رنگ های تیره محو می ‌شوند.

چگونه از تتو در برابر نور خورشید مراقبت کنیم؟

برای مراقبت از تتو در برابر آفتاب، می توانید از روش های زیر کمک بگیرید:

استفاده از کرم ضد آفتاب

ضد آفتاب اولین گام محافظت از تتو است. استفاده از ضد آفتاب به پیشگیری از سرطان پوست، چین و چروک، لکه ‌های پوستی و سایر آسیب‌ های ناشی از نور خورشید کمک می‌کند.

برای محافظت از تتوهای خود ترجیحاً از ضد آفتاب بدون عطر با SPF 30 تا 50 استفاده کنید. حتماً هر دو ساعت یک بار ضد آفتاب خود را تجدید کنید.

پوشاندن ناحیه با لباس

اگر نمی خواهید از ضد آفتاب استفاده کنید، بهترین گزینه برای محافظت در برابر آفتاب این است که تتو را با لباس بپوشانید. تتوی جدید در ماه اول (به خصوص دو هفته اول) نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد.

همانطور که قبلا ذکر شد، قرار گرفتن در معرض نور خورشید نه تنها باعث محو شدن رنگ تتو می شود، بلکه ممکن است پوست را بسوزاند و آن را زخمی کند. با این حال، این به این معنا نیست که باید تمام روز را در داخل خانه بمانید. می توانید با پوشیدن لباس های مناسب، تتو را از آفتاب پنهان کنید.

تتو زدن در فصل زمستان

یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از آسیب نور خورشید به تتو، این است که در فصل زمستان تتو بزنید. این کار باعث کاهش مدت زمان قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید می شود؛ زیرا هوای سرد به معنای پوشیدن لباس بیشتر است.

آبرسانی پوست

پوست خود را هر روز با کرم مرطوب کننده مرطوب کنید و آب زیادی بنوشید. این کار باعث می شود که پوست از درون و بیرون آبرسانی شود. پوست آبرسانی شده می تواند از خود در برابر آسیب های خارجی بهتر محافظت کند.

کلام آخر

همانطور که دیدیم، مراقبت از تتو در برابر نور خورشید ساده است. هر چه بهتر از پوست خود مراقبت کنید، تتوی شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت. اگر در این زمینه تجربه ای دارید، می توانید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: byrdie

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *