لباس مناسب تابستان

با آغاز فصل گرم تابستان بیشترین موضوعی که به ذهن میرسد لباس است و افراد زیادی جست و جو می کنند تا لباس مناسب تابستان بیابند. نور و گرمای خورشید در تابستان روی پوست ما تاثیر میگذارد و باعث از دست دادن آب بدنمان می شود پس باید با پوشیدن لباس مناسب مانع آسیب رسی به پوستمان شویم.

آفتاب سوختگی برای همه آزار دهنده است ما در تابستان با توجه به این نکته باید به دنبال لباسی باشیم تا از این مشکل در امان بمانیم . دیگر مشکلات تابستان گرما زدگیست که پوشش در این موضوع بی تاثیر نیست . حرارت و گرمای زیاد آفتاب تابستان موجب میشود دچار آن شویم پس از پوشیدن لباس هایی که گرما جذب میکنند در این فصل گرم بپرهیزیم. در این مقاله با لباس های مختلف تابستانی و نامناسب تابستان اشنا خواهید شد.

در فصل تابستان بهتر است از لباس های گشاد و مناسب با جنس کتان و پنبه استفاده کنید و از پوشیدن لباس های تنگ که جذب بدن میشوند و لباس های پلاستیکی اجتناب کنید به خصوص افرادی که دارای پوست حساسی هستند یا افرادی که سن بالایی دارند و همچنین کودکان به این نکته باید توجه زیادی داشته باشند که دچار بیماری های قارچی نشوند.

در این بخش از مقاله ما لباس های مناسب برای خانم ها و برای اقایان را به صورت جداگانه در اختیار شما قرار داد یم تا با کمک آن بتوانید درست انتخاب کنید و دچار مشکلات آزار دهنده تابستانی نشوید و در این فصل بتوانید راحت سفر کنید به طوری که پوست  ارزشمندتان دچار اسیب نشود و برای شما درگیری فکری به وجود نیاورد.

لباس مناسب تابستان

لباس مناسب تابستان برای خانم ها

پوست بسیار ارزشمند است به ویژه برای خانم ها  پس در این فصل گرم باید به خوبی از آن مراقبت شود بهتر است در این فصل از لباس های گشاد ، نخی و رنگ روشن استفاده شود علاوه بر پوست کسی دوست ندارد دچار گرمازدگی شود پس باید مراقب پوشش خود باشد از رنگ های شاد و روشن استفاده کند و علاوه بر آن برای حل این مشکل روسری حریر و کلاه آفتابی را به روسری های تیره و ضخیم ترجیح دهد.

اگر به دنبال خرید یک مانتوی تابستانی هستید رنگ های روشن چون سفید ، کرمی و قهوه ای روشن را فراموش نکنید و حتما به جنس مانتو توجه داشته باشید به سراغ مانتو هایی که از پارچه های نازکی تهیه شده اند بروید توجه داشته باشید جنس پلاستیکی نباشد سعی داشته باشید مانتویی که تهیه می کنید بیشتر از جنس کتان یا پنبه و بیشتر نخی باشد.

پیراهن های مناسب برای فصل تابستان باید گشاد و نخی باشند و بیشتر دارای یقه ی گرد و یا هفت باشند برای داشتن جلوه تابستانی پیراهن باید با ترح های گلدار و روشن دارای رنگ هایی چون رنگ های فسفری به ویژه زرد ، صورتی و نارنجی باشد.

لباس مناسب تابستان برای آقایان

اقایان در تابستان کم به دنبال لباس های تابستانی نمی گردند پس نگران نباشند برای اینکه در فصل تابستان هم جذاب به نظر برسند و به پوستشان آسیب نرسد و یا دچار گرمازدگی و آفتاب سوختگی نشوند این بخش را به خوبی مطالعه کنند.

اگر به دنبال لباس برای خانه می گردید مستقیم به سراغ رنگ های روشنی چون آبی کمرنگ و سفید بروید از پیراهن های نخی ، رکابی و آستین کوتاه استفاده کنید. کفش های زمستانی خود را جمع و به سراغ کفش هایی بروید که منافذی برای عبور هوا را دارا بوده صندل های مردانه که تنوع زیادی دارند را در این فصل برگزینید. قطعا نمیتوان از پیراهن های مشکی یا قهوه ای تیره ی خود در تابستان استفاده کنید نگران نباشید رنگ های روشنی چون آبی کمرنگ یا سفید در اختیار شماست و میتواند جذابیت شما را تامین کند.

لباس مناسب تابستان برای سفر

لباس تابستان در سفر

اگر فکر سفر را در ذهن خود می پرورانید توجه به آب و هوای مکانی که میروی داشته باشید با توجه به آن لباس های مناسبی بردارید در فصل گرما اگر قصد سفر دارید  بهتر از شلوار نخی و رنگ روشن استفاده کنید تا پاهایتان در طول سفر خنک بمانند.روسری های ساتن و ضخیم را کنار بگذارید و بیشتر از روسری نخی و حریری استفاده کنید تا موهایتان دچار خارش نشود اقایان هم بهتر است از کلاه های آفتابی لبه دار استفاده کنند.

جنس و رنگ و نوع مناسب لباس در تابستان

علاوه بر جنس های نام برده شده ی مناسب میتوان از لباس های لنین یا ژرسه استفاده کرد. این جنس لباس ها گرما را جذب نمی کنند و باعث می شوند شما احساس خنکی داشته باشید. توجه داشته باشید لباس هایی که جنس نایلونی ، ابریشمی و یا پلی استر دارند شاید زیبا به نظر برسند اما موجب می شوند احساس گرما کنید و بدنتان بوی عرق بگیرد.

برخی رنگ ها وجود دارند که نسبت به رنگ های دیگر گرمای کمتری جذب می کنند رنگ های شاد تابستانی ، رنگ های پاستلی ، سفید ، بژ ، خاکستری شامل آنهاست.هرگز به سراغ لباس های چند لایه نروید این لباس ها شاید شما را شیک به نظر برسانند اما موجب عرق کردن بدن شما میشود و این باعث میشود بوی بدی بدهید.

شاید فک کنید با پوشیدن لباس های آستین کوتاه تن فرزندانتان بیرون از خانه آن ها راحت بوده و احساس گرما نمیکنند اما اینگونه پوست فرزند شما در معرض خورشید قرار گرفته و آسیب میبیند پس سعی کنید از لباس های پوشیده اما نازک با جنس مناسب و رنگ های روشن برای کودکانتان استفاده کنید.

به غیر از لباس به این نکات نیز توجه داشته باشید: استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید ، از خوشبو کننده های بدن و مام به ویژه در سفر استفاده کنید ، برای محافظت از چشم خود از عینک افتابی استفاده کنید و در آخر به خوراک خود در تابستان توجه کنید مانند تخم شربتی و خاکشیر،گلاب خالص ، هندوانه ، به لیمو ، عناب و شربت آبلیمو بخورید از خوردن مایعات سرد اجتناب کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *