لباس مناسب تابستان

با آغاز فصل گرم تابستان بیشترین موضوعی که به ذهن میرسد لباس است و افراد زیادی جستجو می کنند تا لباس مناسب تابستان بیابند. نور و گرمای خورشید در تابستان روی پوست ما تاثیر می‌گذارد و باعث از دست دادن آب بدن‌مان می‌شود پس باید با پوشیدن لباس مناسب مانع آسیب رسی به پوستمان شویم.

این فصل، فصل تفریح، سفر و سرزندگی است. ذات این فصل پوشیدن لباس‌های رنگی در طیف‌‌های رنگی مختلف است. البته باید توجه داشته باشید که هر رنگی هم مناسب این فصل نیست. گرمای فصل تابستان ممکن است آزاردهنده باشد، باید بدانیم برای رهایی از گرمای تابستان باید بدانید چه رنگی بپوشید.

آفتاب سوختگی برای همه آزاردهنده است ما در تابستان با توجه به این نکته باید به دنبال لباسی باشیم تا از این مشکل در امان بمانیم. دیگر مشکلات تابستان گرمازدگیست که پوشش در این موضوع بی‌تاثیر نیست. حرارت و گرمای زیاد آفتاب تابستان موجب می‌شود دچار آن شویم پس از پوشیدن لباس‌هایی که گرما جذب می‌کنند در این فصل گرم بپرهیزیم. در این مقاله با لباس‌های مختلف تابستانی و نامناسب تابستان اشنا خواهید شد.

در فصل تابستان بهتر است از لباس‌های گشاد و مناسب با جنس کتان و پنبه استفاده کنید و از پوشیدن لباس‌های تنگ که جذب بدن می‌شوند و لباس‌های پلاستیکی اجتناب کنید به خصوص افرادی که دارای پوست حساسی هستند یا افرادی که سن بالایی دارند و همچنین کودکان به این نکته باید توجه زیادی داشته باشند که دچار بیماری‌های قارچی نشوند.

در این بخش از مقاله ما لباس‌های مناسب برای خانم‌ها و برای آقایان را به صورت جداگانه در اختیار شما قرار دادیم تا با کمک آن بتوانید درست انتخاب کنید و دچار مشکلات آزاردهنده تابستانی نشوید و در این فصل بتوانید راحت سفر کنید به طوری که پوست  ارزشمندتان دچار آسیب نشود و برای شما درگیری فکری به وجود نیاورد.

لباس مناسب تابستان

لباس مناسب تابستان برای خانم ها

پوست بسیار ارزشمند است به ویژه برای خانم‌ها پس در این فصل گرم باید به خوبی از آن مراقبت شود بهتر است در این فصل از لباس‌های گشاد، نخی و رنگ روشن استفاده شود علاوه بر پوست کسی دوست ندارد دچار گرمازدگی شود پس باید مراقب پوشش خود باشد از رنگ‌های شاد و روشن استفاده کند و علاوه بر آن برای حل این مشکل روسری حریر و کلاه آفتابی را به روسری‌های تیره و ضخیم ترجیح دهد.

اگر به دنبال خرید یک مانتوی تابستانی هستید رنگ‌های روشن چون سفید، کرمی و قهوه‌ای روشن را فراموش نکنید و حتما به جنس مانتو توجه داشته باشید به سراغ مانتوهایی که از پارچه‌های نازکی تهیه شده‌اند بروید توجه داشته باشید جنس پلاستیکی نباشد سعی داشته باشید مانتویی که تهیه می‌کنید بیشتر از جنس کتان یا پنبه و بیشتر نخی باشد.

پیراهن‌های مناسب برای فصل تابستان باید گشاد و نخی باشند و بیشتر دارای یقه‌ی گرد و یا هفت باشند برای داشتن جلوه تابستانی پیراهن باید با ترح‌های گلدار و روشن دارای رنگ‌هایی چون رنگ‌های فسفری به ویژه زرد، صورتی و نارنجی باشد.

لباس مناسب تابستان برای آقایان

آقایان در تابستان کم به دنبال لباس های تابستانی نمی گردند پس نگران نباشند برای اینکه در فصل تابستان هم جذاب به نظر برسند و به پوست‌شان آسیب نرسد و یا دچار گرمازدگی و آفتاب سوختگی نشوند این بخش را به خوبی مطالعه کنند.

اگر به دنبال لباس برای خانه می گردید مستقیم به سراغ رنگ های روشنی چون آبی کمرنگ و سفید بروید از پیراهن های نخی ، رکابی و آستین کوتاه استفاده کنید. کفش های زمستانی خود را جمع و به سراغ کفش هایی بروید که منافذی برای عبور هوا را دارا بوده صندل های مردانه که تنوع زیادی دارند را در این فصل برگزینید. قطعا نمیتوان از پیراهن های مشکی یا قهوه ای تیره ی خود در تابستان استفاده کنید نگران نباشید رنگ های روشنی چون آبی کمرنگ یا سفید در اختیار شماست و میتواند جذابیت شما را تامین کند.

لباس مناسب تابستان برای سفر

لباس تابستان در سفر

اگر فکر سفر را در ذهن خود می پرورانید توجه به آب و هوای مکانی که میروی داشته باشید با توجه به آن لباس های مناسبی بردارید در فصل گرما اگر قصد سفر دارید  بهتر از شلوار نخی و رنگ روشن استفاده کنید تا پاهایتان در طول سفر خنک بمانند.روسری های ساتن و ضخیم را کنار بگذارید و بیشتر از روسری نخی و حریری استفاده کنید تا موهایتان دچار خارش نشود اقایان هم بهتر است از کلاه های آفتابی لبه دار استفاده کنند.

جنس و رنگ و نوع مناسب لباس در تابستان

علاوه بر جنس های نام برده شده ی مناسب میتوان از لباس های لنین یا ژرسه استفاده کرد. این جنس لباس ها گرما را جذب نمی کنند و باعث می شوند شما احساس خنکی داشته باشید. توجه داشته باشید لباس هایی که جنس نایلونی ، ابریشمی و یا پلی استر دارند شاید زیبا به نظر برسند اما موجب می شوند احساس گرما کنید و بدنتان بوی عرق بگیرد.

برخی رنگ ها وجود دارند که نسبت به رنگ های دیگر گرمای کمتری جذب می کنند رنگ های شاد تابستانی ، رنگ های پاستلی ، سفید ، بژ ، خاکستری شامل آنهاست.هرگز به سراغ لباس های چند لایه نروید این لباس ها شاید شما را شیک به نظر برسانند اما موجب عرق کردن بدن شما میشود و این باعث میشود بوی بدی بدهید.

شاید فک کنید با پوشیدن لباس های آستین کوتاه تن فرزندانتان بیرون از خانه آن ها راحت بوده و احساس گرما نمیکنند اما اینگونه پوست فرزند شما در معرض خورشید قرار گرفته و آسیب میبیند پس سعی کنید از لباس های پوشیده اما نازک با جنس مناسب و رنگ های روشن برای کودکانتان استفاده کنید.

به غیر از لباس به این نکات نیز توجه داشته باشید: استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید ، از خوشبو کننده های بدن و مام به ویژه در سفر استفاده کنید ، برای محافظت از چشم خود از عینک افتابی استفاده کنید و در آخر به خوراک خود در تابستان توجه کنید مانند تخم شربتی و خاکشیر،گلاب خالص ، هندوانه ، به لیمو ، عناب و شربت آبلیمو بخورید از خوردن مایعات سرد اجتناب کنید.

چه رنگ لباس هایی مناسب تابستان است؟

از پوشیدن رنگ‌های تیره باید خودداری نمایید: رنگ‌های تیره که گرما را به خود جذب می‌کند. در واقع بازتاب این رنگ‌ها کم بوده و بعد از تابش نور خورشید به لباس، نور را بازتاب نمی‌کند.

از رنگ‌های روشن استفاده کنید: در مقابل رنگ‌های روشن دارای انعکاس بالایی هستند. این رنگ‌ها نور خورشید را بازتاب می‌کنند و به همین دلیل از احساس گرما جلوگیری می‌کند. 

رنگ‌های گرم را کمتر بپوشید: استفاده از رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد و غیره توصیه نمی‌شود. 

رنگ‌های سرد بپوشید: در مقابل رنگ‌های گرم، رنگ‌های سرد هستند که این رنگ‌ها شامل آبی، فیروزه‌ای، نقره‌ای و غیره است. این رنگ‌ها می‌توانند به راحتی احساس سردی را به فرد منتقل کنند. 

رنگ‌های خنثی را در استایل خود جای دهید: رنگ هایی مانند خاکستری، سفید و از این قبیل رنگ‌های خنثی هستند، در واقع بین گرمی و سردی این رنگ ها تعادل وجود دارد. این رنگ‌ها به راحتی با بقیه رنگ‌ها ست خواهد شد. 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.