چند عدد از بهترین ماسک های پوست صورت مخصوص تابستان

گاهی افراد دائم به دنبال محافظت از پوست خود هستند و روش های پزشکی و خانگی گوناگونی را دنبال می کنند.پوست افراد تحت تاثیر عواملی مانند عادت های اشتباه، آلودگی های مختلف و از همه مهم تر آب و هوا ممکن است آسیب دیده و واکنش های ناخوشایندی را برای صاحب خود به وجود آورد به طور خلاصه بگوییم یکی از فصل های گرم سال ما تابستان است و بد نیست با آمادگی وارد آن شویم و چند ماسک خانگی برای صورت یاد بگیریم تا به ما در محافظت از پوست صورت در این فصل بسیار گرم کمک کند.

ماسک جو

ماسک تابستانی جو

ترکیب ماسک جو به همراه آب خیار و یا آب هندوانه یک ماسک فوق العاده برای تابستان است. این ماسک علاوه بر خاصیت خنک کنندگی برای کمرنگ کردن جای جوش، براق و سفید کردن پوست نیز کاربرد دارد.این ماسک را می توانید در فصل تابستان هفته ای سه بار و به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوستتان استفاده نمایید.

ماسک خیار

ماسک تابستانی خیار

خیار از سبزیجات سردی است که می تواند خواص خنک کنندگی بر روی پوست شما داشته باشد و تقریبا تمامی پوست ها می توانند از فواید آن استفاده کنند.برای تهیه ماسک خیار کافی است یک خیار را رنده کرده  و با کمی گلاب ترکیب کنید.درصورتی که پوستتان از نوع خشک است می توانید به ماسکتان گیلیسیرین را هم اضافه کنید.ماسکی که آماده کردید را روی صورت و گردن خود بمالید و بگذارید به مدت 15 دقیقه بماند سپس با آب سرد بشویید.

ماسک تابستانی موز

ماسک موز

ماسک موز یکی از ساده ترین ماسک هاست و برای تهیه آن تنها به یک عدد موز نیاز دارید.موز را داخل ضرفی به خوبی و کاملا له کنید و روی پوست صورتتان بمالید و برای مدت 15 تا 20 دقیقه بگذارید بماند بعد از گذشت زمان گفته شده آن را بشویید.

ماسک تابستانی عسل

ماسک عسل

قطعا از خواص فوق العاده آگاه هستید. عسل در بسیاری از ماسک ها استفاده می شود و یکی از بی نظیر ترین خوراکی هاست.ماسک عسل نیز بسیار ساده است تنها کافیست عسل طبیعی را تهیه کرده و در حالی که صورتتان حالت خنثی دارد و هیچ حرکتی ندارد عسل را روی پوستتان قرار دهید.بعد از گذشت چند دقیقه که این زمان به خودتان بستگی دراد آن را با اب گرم بشویید.

ماسک تابستانی توت فرنگی

ماسک با توت فرنگی

این ماسک برای محافظت از پوست در برابر اثرات منفی نور خورشید و داشتن یک پوست درخشان مفید است.ماسک های مختلف و متنوعی می توان با توت فرنگی تهیه کرد یکی از بهترین ماسک ها با توت فرنگی با این روش ساخته می شود. ابتدا توت فرنگی ها را له کرده  و یک قطره روغن زیتون به آن اضافه کنید.سپس گلاب و یک قاشق غذاخوری شکر را به ترکیب ماسکتان افزوده و خوب مخلوط کنید.شما میتوانید با میل خود شیر را نیز به این ماسک اضافه کرده و از خواص آن برای پوست نیز بهره مند شوید.بعد از این که مواد کاملا و به خوبی ترکیب شدند آن را روی گردن و پوست صورت خود بمالید و بگذارید به مدت 20 دقیقه بماند سپس همراه آب سرد بشویید.

ماسک تابستانی ماست و لیمو

ماسک ماست و لیمو

این ماسک یکی از بهترین پیشنهادات برای شاداب نگه داشتن پوست و مراقبت از پوست در برابر اثرات منفی آفتاب در روز های گرم تابستانی است.برای مقابله با گرمای شدید می توانید هر روز از این ماسک فوق العاده استفاده کنید.ماست را هم زده و به آن چند قطره لیمو اضافه کنید.میتوانید آرد نخود را هم به ماسک بیفزایید.لیمو موجود در این ماسک پوست شما را لایه برداری کرده و سلول های مرده در پوست شما را پاکسازی می کند و در نهایت نتیجه خوبی در جهت داشتن پوست درخشان برای شما خواهد داشت.

ماسک تابستانی پاپایا

ماسک پاپایا      

میوه پاپایا خاصیت فراوانی برای پوست دارد و در همین جهت نیز شهرت دارد.چند تکه از میوهی پاپایای رسیده را برداشته و درون ظرفی به خوبی له کنید تا کاملا به شکل خمیری در بیاید سپس روی پوستتان قرار دهید.

ماسک تابستانی گوجه فرنگی

ماسک گوجه فرنگی

آب گوجه فرنگی را گرفته و مقداری آرد برنج و عسل تهیه کنید.آب گوجه فرنگی را با سه قاشق چایخوری برنج و یک قاشق عسل مخلوط کنید و روی پوستتان بگذارید.یکی از ساده ترین ماسک های گوجه فرنگی قرار دادن پوست گوجه فرنگی که کمی از قسمت گوشتی آن نیز روی آن است روی پوست گذاشته و بگذارید به مدت 15 دقیقه بماند.گوجه فرنگی خواص زیادی را برای پوست های چرب دارد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.