استیک ضد تعریق چیست؟ + مزایا و معایب

استیک ضد تعریق نوعی دئودورانت است؛ یعنی تعریق را کاهش داده و از بوی بد جلوگیری می کند. اما استیک ضد عرق چیست و چه فرقی با مام دارد؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، همراه ما باشید تا با مزایا و معایب استیک ضد تعریق آشنا شویم.

استیک ضد عرق

استیک ضد تعریق چیست؟

استیک ضد تعریق همانطور که از نامش پیداست، برای کنترل تعریق و بوی بد آن تولید شده است. طراحی این محصول تقریباً مشابه مام رولی به نظر می رسد؛ اما تفاوت های کلیدی دارد.

استیک ضد عرق جامد است؛ برخلاف مام رولی که حالت مایع دارد. از آنجایی که استیک جامد است، بلافاصله پس از استفاده روی پوست خشک می شود. در نتیجه، نیازی به صبر کردن ندارید. در حالی که بعد از استفاده از مام رولی باید صبر کنید تا پوست خشک شود. مام روی پوست خیسی ایجاد می کند؛ اما استیک پوست را مرطوب نمی کند.

یکی دیگر از بزرگ ترین مزایای استیک ضد عرق نسبت به مام این است که به علت جامد بودن، روی لباس رد سفیدی باقی نمی گذارد. همچنین استفاده از استیک، راحت تر از مالیدن مام روی پوست است. استیک ضد تعریق به راحتی در کیف و چمدان قابل حمل است.

با این حال، استیک ضد تعریق نیز معایبی دارد. مثلاً اگر از مواد بی کیفیت تهیه شده باشد، می تواند پوست را تحریک کند. همچنین استفاده زیاد از استیک ضد عرق می تواند به مرور زمان منافذ پوست را مسدود کند و باعث التهاب پوست شود.

نتیجه گیری

دئودورانت ها محصولاتی هستند که تعریق و بوی بد آن را کاهش می دهند. این محصولات معمولاً در ناحیه زیر بغل به کار می روند. به طور کلی، دو نوع دئودورانت وجود دارد: مام رولی و استیک ضد تعریق. تفاوت اصلی بین مام و استیک این است که مام حالت مایع دارد؛ در حالی که استیک جامد است. در نتیجه، استفاده از استیک ضد عرق پوست را مرطوب نمی کند و رد سفیدی از خود بر جای نمی گذارد.

با این حال، مهم است که استیک ضد تعریق را از برندهایی تهیه کنید که از مواد مرغوب استفاده می کنند. همچنین استفاده بیش از اندازه از استیک، ممکن است باعث التهاب پوست شود.

منبع: pediaa

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *