روش تهیه ۶ تا از بهترین یخ در بهشت ها برای روز های گرم تابستانی

حال که فصل تابستان فرا رسیده راه فرار از گرما و گرما زدگی تهیه نوشیدنی های خنک و عالی است.یخ در بهشت یکی از نوشیدنی های یخی و فوق العاده ای است که میان بسیاری از افراد طرفدار دارد و ترکیبی از آبمیوه یخ زده یا اسانس، شکر و آب است. می توان گفت یخ در بهشت تنوع زیادی دارد و ما در این بخش قصد داریم چند نمونه از بهترین یخ در بهشت ها را با روش تهیه آن ها به شما معرفی کنیم تا در روز های گرمی تابستانی برای خود و یا پذیرایی از مهمانانتان تهیه کنید و لذت ببرید.

یخ در بهشت

پرتقالی

دو لیوان آب پرتقال تازه به همراه گلاب و آب تهیه کنید.آب پرتقال و شکر را درون ظرف ترجیحا استیل بریزید و هم زده تا کاملا شکر در آب پرتقال حل شود.در مرحله بعد گلاب را به مخلوط اضافه کرده و ظرف را درون فریزر قرار دهید تا کمی یخ بزند.پس از اینکه تیغه های یخ دور طرف مشاهده شد ظرف را بیرون بیاورید و مواد را به خوبی هم بزنید و بعد دوباره داخل فیریزر قرار دهید.تا زمانی که مواد به طور یکسان یخ بزنند این کار را تکرار کنید.مواد را به خوبی هم زده و داخل لیوان ها بریزید.

یخ در بهشت نعناع

موادی که برای این یخ در بهشت نیاز  شامل شکر، آب سرد، آب لیمو ترش، نعنا خشک است.مانند بسیاری از یخ در بهشت ها ابتده شکر و آب را درون ظرفی مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا شکر در آب حل شود سپس آب لیمو ترش ها را گرفته و اضافه کنید.دوباره مقداری آب به آن اضافه کرده و درون فریزر قرار دهید.در مرحله آخر ظرف را بیرون آورده و تکه های لیمو تر و نعنا را را اضافه کرده و سرو کنید.

یخ در بهشت آلبالو

آب آلبالو، آب لیمو ترش، شکر و وانیل موادی لازم برای تهیه این یخ در بهشت فوق العاده هستند.در ابتدا شکر، آب آلبالو و آب لیموی ترش را که تهیه کرده اید درون طرف مناسب ریخته و روی حرارت متوسط و مناسب قرار بدید و صبر داشته باشید تا مواد به دمای جوش برسند.بعد از اینکه مواو جوش آمدند و شکر به خوبی حل شده بود ظرف را از روی حرارت بردارید و بگذارید سرد شود. مواد را در ظرف فلزی ای با عمق کم ریخته و درون فریزر قرار دهید به مدت ۴ تا ۵ ساعت صبر کنید تا یخ بزنند.ظرف را از درون فریزر خارج کرده و مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید.مجدد ظرف را داخل فریزر قرار دهید بعد از گذشت مدت زمان مورد نظر ظرف را خارج کنید یخ در بهشت را در لیوان ریخته و سرو کنید.

یخ در بهشت

یخ در بهشت ایتالیایی

مواد لازم:

  • آب پرتقال
  • پوست پرتقال
  • آبلیمو
  • پوست لیمو ترش
  • توت فرنگی
  • شکر

مرحله اول: شکر، آب، پوست پرتقال و پوست لیمو ترش را درون قبلمه ریخته و به خوبی هم بزنید سپس ظرف را روی یک حرارت متوسط قرار دهید و بگذارید تا به دمای جوش برسد.پس از اینکه به دمای جوش رسید حرارت را پایین آورده و بگذارید همچنان ۵ دقیقه روی حرارت بماند.

مرحله دوم: از روی حرارت برداشته و صبر کنید تا سرد شود.

مرحله سوم: بعد از اینکه مواد به خوبی سرد شد با استفاده از صافی پوسته ها را جدا کنید.

مرحله چهارم: آب لیمو و پرتقال را به مخلوط اضافه کنید.

مرحله پنجم: توت فرنگی ها را خرد کنید و به همراه مواد داخل مخلوط کن ریخته و مخلوط کن را روشن کنید صبر کنید تا موادی یکدست به دست بیاید.

مرحله ششم: زمانی که مواد به خوبی مخلوط شدند آنها را درون ظرفی مناسب ریخته و درون فریزر قرار دهید.به مدت ۴ ساعت صبر کنید و سپس مواد را از فریزر خارج کنید.

مرحله هفتم و آخر: پس از این که مواد را از فریزر خارج کردید آن را هم بزنید تا شکل یخ در بهشت پیدا کند سپس درون لیوان ریخته و سرو کنید.برای تزیین می توانید همه توت فرنگی ها را مخلوط نکنید و تکه هایی درشت از آن را درون ظرف یخ در بهشت بگذارید یخ بزند و یا می توانید از برگ نعنا برای تزیین استفاده نمایید.

توت فرنگی با لیمو

برای ساخت این یخ در بهشت سه لیوان آب و دو سوم لیوان آب جداگانه، توت فرنگی نیم کیلو، لیمو سه عدد و شکر نصف لیوان تهیه کنید.توجه داشته باشید مقدار مواد ذکر شده برای تهیه یخ در بهشت توت فرنگی و لیمو برای چهار نفر می باشد.

مرحله اول: شب قبل تهیه یخ در بهشتتان،توت فرنگی ها را با یک قاشق سوپخوری شکر در مخلوط کن ریخته و پوره کنید.سپس مواد را درون ظرفی در بسته و مناسب ریخته و از شب تا صبح در یخچال بگذارید.

مرحله دوم: آب سه عدد لیمو را گرفته و درون پارچ بریزید.

مرحله سوم: دو سوم لیوان شکر را همراه دو سوم لیوان آب مخلوط ور روی حرارت بگذارید و هم بزنید تا شکر به خوبی حل شده و شربت تهیه شود.

مرحله چهارم: شربت را داخل پارچی که آب لیمو ها را ریخته اید بریزید و آب سرد را به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.

مرحله پنجم: مقداری آبلیمو با یخ را درون مخلوط کن بریزید وقتی که یک دست شد مقداری از آن را داخل لیوان ریخته و مواد درون پارچ را به آن اضافه و سرو کنید.

یخ در بهشت آب پرتقال، آلبالو و انار

مرحله اول: یک و نیم لیتر آب آلبالو، آب پرتقال منجمد شده و دو پیمانه آب انار تهیه کرده و در یک پارچ بزرگ بریزید هم زده و مخلوط کنید.

مرحله دوم: وقتی که مواد به خوبی و کاملا مخلوط شدند آنها را درون ظرف مناسب ریخته و داخل فریزر قرار دهید و چند ساعت صبر کنید اما توجه کنید که در طول این چند ساعت به مخلوط سر بزنید تا خیلی یخ نزند و سفت نشود.

مرحله سوم: بعد از اینکه احساس کردید حالت مطلوب یخ در بهشت را پیدا کرده اند آن را درون لیوان های مناسب و مورد نظر ریخته و سرو کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *