درباره رژیم لاغری با میوه چه می دانید ؟

رژیم لاغری با میوه

اگر تجربه چاقی و اضافه وزن را داشته باشید، احتمالا می دانید که چاقی یا همان وجود چربی های اضافه در قسمتی از بدن، چقدر زجر آور و ناراحت کننده است. بخصوص تجمع چربی در شکم و قسمت میانی اندام که در بین اکثر خانم ها رایج شده است. در این باره باید گفت که تمام افراد چاق تمایل دارند چربی های بدن خود را کاهش داده و اغلب دیده می شود که سعی می کنند از راه های گوناگون چربی های بدن خود را کاهش داده و حتی حذف کنند. در برخی موارد دیده شده است که اکثر روش های کاهش وزن به طور کلی پاسخگو نیستند و یا افراد به به کاهش وزن دلخواهشان نمیرسانند. یکی از راه ها رژیم لاغری با میوه است.

در این مقاله، بحث رژیم لاغری با استفاده از انواع میوه تشریح شده است. اینکه آیا مصرف میوه ها باعث لاغری و کاهش وزن می شود یا نه؟ و میوه هایی که در کاهش چربی های بدن موثرند، کدام میوه ها هستند؟

آیا می توان با رژیم میوه لاغر شد ؟

در ابتدا باید این موضوع را به صراحت بیان کرد که افراد تنها با خوردن میوه ها، نمی توانند چربی های یک قسمت بخصوص در اندام خود را کاهش دهند، به عنوان مثال، کاهش چربی های شکمی تنها با خوردن میوه امکان پذیر نیست. اما می توان گفت که رژیم میوه خواری و استفاده از غذاهایی که کالری کمی داشته اما در برابر مواد مغذی بالایی دارند، در کاهش وزن موثر است.

نکته دیگری که در رابطه با رژیم های لاغری وجود دارد، استفاده از یک رژیم متعادل و مناسب است اما در کنار آن ورزش کردن نیز به طور منظم توصیه می شود. در رابطه با رژیم لاغری با میوه نیز این مورد وجود داشته و به عبارتی، افراد در این رژیم علاوه بر استفاده منظم از میوه ها، ورزش کردن را نیز نباید فراموش کنند.

در ادامه این مقاله، برخی از میوه هایی که در کاهش وزن موثر واقع می شوند، معرفی شده است. این میوه ها دارای مواد مغذی فراوان و کالری کمی هستند اما فیبر بالایی دارند که می توانند به کاهش وزن افراد کمک کنند. عملکرد فیبر نیز به صورتی است که باعث افزایش حجم مدفوع شده و از این طریق موجب ساده تر شدن حرکت روده و عمل گوارش می شود. گوارش بالا نیز به افزایش سوخت و ساز بدن کمک کرده و به همین دلیل افراد با مصرف فیبر به کاهش وزن دست پیدا می کنند.

رژیم میوه برای لاغری

رژیم لاغری با میوه هلو

هلو میوه ای دلچسب و شیرین است که سرشار از فیبر خوراکی بوده و خوردن آن روی کاهش وزن تاثیر می گزارد. به طور کلی هر 100 گرم هلو دارای مقدار حدودی 2 گرم فیبر است و همچنین مقدار حدودی 40 کالری دارد. به همین دلیل، برای رژیم لاغری با استفاده از میوه، گزینه مناسبی به شمار می رود.

رژیم لاغری با میوه سیب

سیب نیز از میوه های خوش طعم است که افزایش تاثیر رژیم لاغری با میوه کمک می کند. میوه سیب سرشار از فیبر خوراکی است و در کنار آن مقدار زیادی فلاونوئید و بتاکاروتن دارد، که این مواد نیز در تسریع روند سوخت ساز و افزایش کاهش وزن موثر مواقع می شوند. میل کردن یک عدد سیب متوسط باعث می شود که احساس سیری کنید و دچار هوس غذایی نشوید.

فیبر موجود در سیب از نوع پکتین است که همان فیبر محلول می باشدو این نوع از فیبر آب را از مسیر گوارشی بدن کشیده و ماده ای مشابه ژل تشکیل می دهد. این ماده گوارش را آهسته کرده و در عبور ملایم مدفوع از روده موثر است. به این صورت سیب در گوارش بدن تاثیر گذاشته و باعث کاهش وزن می شود.

گوجه فرنگی

عملکرد گوجه فرنگی باعث می شود که تولید آمینو اسید کارنیتین در بدن افزایش پیدا کند. این نوع از آمینو اسید، در واقع مولکولی ارگانیک است که برای افزایش سوخت و ساز انرژی بدن تاثیر گزار بوده و همچنین در تنظیم اسید چرب نیز موثر واقع شده و لیپیدهای موجود در خون را کاهش می دهد. در نتیجه، میل کردن گوجه فرنگی تازه به کاهش وزن کمک کرده و چربی های اضافی بدن را می سوزاند.

هندوانه

هندوانه میوه ای کم کالری است که دارای مقادیر زیادی آب می باشد. بهتر است بدانید حدود 95 درصد هندوانه را آب آن تشکیل می دهد. به همین دلیل و به علت داشتن کالری کم، میل کردن هندوانه می تواند در افزایش روند سوخت ساز بدن و در نتیجه آن، کاهش وزن، موثر واقع شود. البته در رابطه با میوه هندوانه باید این نکته را مد نظر قرار داد که اگر این میوه را در حجم بالایی مصرف کنید کالری بدن را افزایش داده و در واقع به کاهش وزن دلخواه خود نمی رسد. بنابراین توصیه می شود در مقدار مصرف هندوانه در رژیم لاغری با میوه، دقت کنید.

کیوی

طبق تحقیقات انجام شده، کیوی میوه ای معجزه آسا برای عمل گوارش است. میوه کیوی دارای آنزیمی است که این آنزیم دارای خاصیت حل کنندگی پروتئین است. آتینیدین همان آنزیمی است که هضم پروتئین های موجود در بدن را آسان می کند و از این طریق می تواند در چربی سوزی موثر واقع شود. علاوه بر آن، میوه کیوی به دلیل داشتن همین آنزیم برای بیمارانی که به سندروم روده تحریک پذیر مبتلا هستند، بسیار مفید است.

رژیم لاغری با میوه آووکادو

میوه آووکادو، بهترین منبعی است که دارای اسیدهای چرب غیراشباع بوده و برای قلب بسیار مفید است. علاوه بر آن، میوه آووکادو به دلیل داشتن فیبر زیاد، تا مدت طولانی منجر به از بین رفتن احساس گرسنگی شده و در واقع از هوس افراد برای خوردن مواد غذایی گوناگون جلوگیری می کند.

به این صورت با داشتن چربی دیر هضم قند خون افراد را به مرور افزایش می دهد و از همین طریق، احساس گرسنگی در افراد از بین می رود. همچنین این میوه دارای کربوهیدرات پایینی است که برای رژیم لاغری با میوه گزینه مناسبی به شمار می رود.

و در نهایت، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که، در واقع سلامت گوارش به کاهش وزن کمک می کند و به عبارتی، گوارشی که ضعیف باشد، روی سوخت و ساز بدن تاثیر منفی میگزارد. اگر در عملکرد گوارش بدن اختلال وجود داشته باشد، مواد مغذی موجود در غذاها به صورت کامل مورد استفاده قرار نمی گیرد و در این صورت سوخت و ساز بدن نیز دچار تاثیر منفی می شود. همچنین، توصیه می شود در هر حالت برای رسیدن به تناسب اندام و سوزاندن چربی های بدن از غذاهای سالم و مقوی در مقدار متعادل استفاده کنید. با این روش به مرور زمان، کاهش وزن مطلوب را مشاهده می کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *