رنگ های لاغر کننده و تاثیر معجزه آسای آن ها در اشتها

رنگ های لاغر کننده

چاقی و اضافه وزن همیشه ناراحت کننده بوده است. اما آیا رنگ ها در از بین بردن اشتها تاثیر گذار هستند؟ بدون شک پاسخ به این سوال مثبت است. شاید باور اینکه رنگ های لاغر کننده نیز وجود دارند کمی سخت باشد. چشم ها قبل از این که غذا را تست کنید باید متقاعد شوند که قصد میل غذای لذت بخشی را دارید. بنابراین ظاهر غذا اهمیت پیدا می کند. این بدان معناست که برخی از محصولات غذایی نه به دلیل طعم و بوی بد ، بلکه  به دلیل رنگ آن در بازار شکست می خورند.

اگرچه رنگ های لاغر کننده می توانند با توجه به فرهنگ متفاوت باشند. در برخی کشور ها غذاها با رنگ های لاغر کننده که در ادامه گفته شده مصرف می شوند . اما در کشوری دیگر این رنگ غذا طرفدار ندارد. در ادامه درباره تاثیر انواع رنگ ها و مهم ترین رنگ لاغر کننده یعنی “آبی” توضیحاتی را مطالعه نمایید.

سالها پیش ، سازندگان M&S – شیرینی آمریکایی که حاوی مجموعه ای از شیرینی های شکلاتی با رنگ های مختلف است – رنگ جدیدی را به کیسه آب نبات خود اضافه کردند: آبی.  چرا آبی؟

رنگ آبی، از مهم ترین رنگ های لاغر کننده

از بین تمام رنگ های موجود در طیف ، رنگ آبی مهم ترین رنگ سرکوب کننده اشتها است. برنامه های رژیمی و کاهش وزن پیشنهاد می کنند که غذای خود را در بشقاب آبی قرار دهید. یا حتی بهتر از این ، یک چراغ آبی را در یخچال خود قرار دهید. یا غذای خود را به رنگ آبی کنید! با استفاده از یک لامپ آبی روشنایی برای فضای ناهارخوری خود می توانید این کار را انجام دهید.

به تمام مواد غذایی اطراف خود نگاه کنید! غذای آبی یک اتفاق نادر در طبیعت است. هیچ سبزی یا گوشت و میوه ای به رنگ آبی وجود ندارد. یعنی به طور کلی هیچ مواد غذایی طبیعی به رنگ آبی وجود ندارد . انسان پاسخی به اشتها نسبت به رنگ آبی ندارد. ممکن است دوست داشته باشیم دیوارهایمان را با رنگ آبی رنگ کنیم ، اما مصرف غذای آبی ممکن نیست. به تصویر بالا یک بار دیگر نگاه کنید.

علاوه بر این ، طبیعت بدن به گونه است که از مصرف غذاهای مسموم جلوگیری می کند. یک میلیون سال پیش ، اولین اجداد انسان رنگ آبی ، بنفش و سیاه را به عنوان “علائم هشدار ” برای مواد غذایی مسموم و کشنده در نظر داشتند. بنابراین این رنگ غذا به معنای غذای مسموم شناخته می شود. این رنگ اثر آرام بخش بر ذهن و بدن ایجاد می کند. این به نوبه خود ، متابولیسم را کند می کند.

رنگ های افزایش و کاهش دهنده اشتها

رنگهایی که اشتهای شما را از بین می برد


محققان ثابت کرده اند که اشتهای ما می تواند تحت تأثیر رنگها باشد
. در ادامه رنگ های دیگری که می تواند در اشتها تاثیر داشته باشد ، نام برده شده اند :

خاکستری

رنگ خاکستری عموما مردم را از فکر غذا دور می کند. آیا تا به حال بشقاب پر از غذای خاکستری دیده اید که به نظر اشتها آور است؟ وقتی چیزی را به رنگ خاکستری می بینیم به نظر می رسد بهتر است با یک مداد رنگی آن را رنگ کنیم !

سیاه

همانطور که خوردن غذاهای به رنگ خاکستری یا محیط های خاکستری خسته کننده است و اشتها را از بین می برد . این موضوع در رنگ سیاه نیز صدق می کند. در حالی که از این رپنگ ممکن است هنگام پوشیدن برای لاغر تر نشان دادن استفاده شود ، اما چپیزی نیست که برای تحریک گرسنگی در آشپزخانه یا اتاق غذاخوری استفاده شود.اگر به رستوران ها دقت کرده باشید ، تعداد بسیار کمی از رستوران ها هنگام تزئین ، رنگ سیاه و یا هر رنگ تیره مشایه آن استفاده کرده اند. آنها می خواهند اشتها را افزایش دهند ، نه اینکه آن را بهم بزنند.

رنگ قهوه ای

رنگ قهوه ای یکی دیگر از رنگ های تیره است که باعث می شود افراد احساس گرسنگی نکنند. قهوه ای برای مردم یادآور غذایی بیش از حد پخته یا سوخته است. برخی از افراد ممکن است هنگام نگاه کردن به رنگ قهوه ای به نان خانگی یا سایر محصولات پخته شده فکر کنند ، اما در بیشتر موارد این رنگی است که با افزایش اشتهای فرد همراه نیست.

رنگ بنفش

برنگ بنفش نیز به ندرت در دنیای غذاها یافت می شود. اغلب به غذاهایی تعلق دارد که همه از آن لذت نمی برند. بادمجان ، پیاز قرمز و کلم بنفش. تعداد کمی از افراد این غذاها را به اندازه کافی خوشمزه می دانند  ، بنابراین بنفش به ندرت باعث افزایش اشتهای مردم می شود.

رنگ های افزایش دهنده اشتها

سبز

رنگ سبز رنگ سلامت است. سالادها پر از غذاهای سبز هستند. بسیاری از افراد به رنگ سبز جذب می شوند  یک رنگ مناسب برای ترویج تغذیه سالم است.

رنگ زرد

رنگ زرد بیشتر افراد را خوشحال می کند. رنگ شادابی است که در بیشتر محیط های اطراف قابل توجه است. وقتی مردم خوشحال هستند ، بیشتر از زمانی که احساس ناراحتند اشتها دارند و  بیش از حد آرام هستند.

نارنجی

رنگ نارنجی مغز را تحریک می کند ، که باعث افزایش فعالیت های ذهنی می شود و غالباً احساس گرسنگی را تحریک می کند. بسیاری از غذاهای سالم نارنجی هستند. هویج ، پرتقال و کدو تنبل . نارنجی رنگی است که  مردم از آن استقبال کنند.

قرمز

رنگ قرمز فشار خون ، ضربان قلب فرد را بالا می برد و باعث افزایش گرسنگی می شود. به همین دلیل است که بسیاری از رستوران ها تصمیم می گیرند که روی میزها پارچه های قرمز رنگ یا دکوراسیون قرمز روی دیوارها داشته باشند. قرمز رنگی عالی برای رنگ آمیزی فروشگاه ها یا مغزه هایی است که در آن مواد غذایی به فروش می رسد.

همانطور که گفته شد کسانی که مایل به کاهش وزن هستند ، از قرمز و زرد خودداری کنند و از ظروف آبی ، دیوارها ، نور آبی استفاده کنند.. و آن دسته از مادرانی که بچه هایشان از خوردن غذاهایشان بیزارند ، سعی کنید بیشتر از رنگ قرمز و زرد استفاده کنند.

همه این رنگ ها روی هر شخص تأثیر یکسانی ندارند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *