ماسک روشن کننده پوست

ماسک روشن کننده پوست

برای داشتن پوستی جوان، شاداب و روشن می‌توانید از انواع ماسک روشن کننده پوست استفاده کنید. با مجله‌ی “زیبا بمان” همراه باشید تا انواع ماسک های طبیعی و خانگی را برای شما معرفی کنیم. در ابتدا مرور کوتاهی داشته باشیم بر عواملی که در تغییر رنگ پوست صورت تاثیر گذار هستند. پیشگیری از این عوامل در داشتن پوستی روشن و سفید به شما کمک شایانی خواهد کرد.

عوامل موثر در تغییر رنگ پوست صورت

تولید بیش از حد رنگدانه می‌تواند یکی از مهمترین علل تیرگی پوست صورت باشد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید باعث افزایش تولید ملانین برای محافظت از پوست در برابر UV می‌شود که به بروز خال‌های قهوه‌ای و خال‌های پیری منجر می‌شود. همچنین، ذرات موجود در هوای آلوده می‌تواند به پوست نفوذ کرده و به لک‌های قهوه‌ای تبدیل شود.

از دیگر علل تغییر رنگ پوست، مشکلات هورمونی است که در زنان باردار زیاد دیده می‌شود. زنانی که از قرص‌های ضد بارداری استفاده می‌کنند دچار تغییرات هورمونی شده و ایجاد لکه‌های قهوه‌ای در پوست خود را تجربه می‌کنند.

استفاده‌ی مداوم از لوازم آرایشی بخصوص لوازم آرایشی غیراستاندارد در بروز لکه‌ای صورت و تیره شدن ان موثر است. طبیعی‌ترین علت بروز لکه‌های تیره در پوست، افزایش سن فرد است که فقط با مراقبت‌های به موقع می‌توان سرعت تشکیل آن را کاهش داد. برای داشتن پوستی روشن می‎توانید از ماسک روشن کننده پوست برای کاهش رنگدانه ها در پوست خود استفاده کنید.

انواع ماسک روشن کننده پوست

در این قسمت انواع ماسک روشن کننده پوست را به شما معرفی می‎کنیم:

ماسک سفیده‌ی تخم‌مرغ: یک عدد تخم مرغ را به هم زده تا کف کند. سپس این مواد را روی پوست صورت خود بمالید و بعد از 15 دقیقه، صورت خود را با آب ولرم و در انتها با آب خنک بشویید. این ماسک علاوه بر روشن کردن پوست شما، جوش‌های پوست صورت شما را نیز کاهش می‌دهد.

ماسک ماست و نعناع: یک قاشق چای‌خوری از خمیر نعناع را با یک قاشق چای‌خوری ماست ترکیب کرده تا خمیری نرم و یکنواخت حاصل شود. این خمیر را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

ماسک ماست و هویج: یک عدد هویج را با آسیاب به صورت خمیری نرم درآورید و یک قاشق چای‌خوری ماست و چند قطره آبلیمو به آن اضافه کنید و آن را به مدت 20 دقیقه به صورت خود بمالید و سپس با آب سرد بشویید.

ماسک ماست و نشاسته: با مخلوط کردن یک قاشق غذاخوری ماست کم‌چرب و یک قاشق چایخوری نشاسته یک ماسک خانگی موثر در روشنی پوست خود تهیه کرده‌اید که باید آن را به مدت 15 دقیقه بر روی پوست قرار داده، سپس با آب سرد بشویید.

ماسک ماست و آرد: دو قاشق غذاخوری را با مقداری آرد گندم یا آرد برنج چنان ترکیب کنید که به یک خمیر نرم دست پیدا کنید. این خمیر را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار داده و سپس آن را با آب سرد بشویید.

ماسک خیار، گوجه‌فرنگی و آبلیمو: یک عدد گوجه‌فرنگی و یک عدد خیار را رنده کرده، به همراه یک قاشق چایخوری آبلیمو آنقدر هم بزنید تا به یک ماده‌ی چسبناک تبدیل شود. سپس آن را بر روی پوست خود بمالید و تا خشک شدن آن منتظر بمانید. سپس با آب ولرم پوست خود را بشویید. اینکار به روشن شدن پوست شما کمک می‌کند. همچنین می‌توانید مقداری آب خیار را با 3 قطره آب گوجه‌فرنگی ترکیب کرده، به مدت 15 دقیقه به پوست صورت خود بمالید و سپس آن را با آب سرد بشویید. در صورت وجود حساسیت نسبت به آب گوجه‌فرنگی یا لیمو، فقط از خیار استفاده کنید.

ماسک سیب‌زمینی: هر روز برش‌هایی از یک عدد سیب‌زمینی را به پوست خود بمالید یا آن را همراه با پوست رنده کنید و بر روی پوست خود بمالید تا پوستی روشن داشته باشید. در انتها پوست خود را با آب سرد بشویید. همچنین با استفاده از این ماسک می‌توانید تیرگی دور چشم خود را از بین ببرید.

ماسک آناناس: آناناس را پوست کنده، آن را به تکه‌های کوچک تقسیم کرده و درون آسیاب آن را به خمیری نرم و یکنواخت تبدیل کنید. سپس آن را به صورت خود مالیده و پس از 20 دقیقه با آب سرد صورت خود را بشویید.

ماسک روشن کننده آلوورا و عسل

ماسک لیمو و عسل: یک قاشق چای‌خوری لیمو را با دو قاشق چای‌خوری عسل مخلوط کرده، آن را به پوست خود بمالید و بعد از 5 دقیقه ان را با آب ولرم و سپس با آب سرد بشویید.

ماسک آلوئه‌ورا و عسل: یک قاشق چای‌خوری ژل آلوئه‌ورا را با یک قاشق چای‌خوری عسل ترکیب کرده، این ترکیب را به مدت 30 دقیقه بر روی پوست صورت و پوست گردن خود بمالید و سپس با آب ولرم و سپس با آب سرد بشویید.

حتما بخوانید : ماسک آلورا برای پوست

ماسک پاپایا: پوست پاپایا را به کمک مخلوط کن به یک خمیر نرم تبدیل کرده، آن را بر روی پوست خود به مدت 20 دقیقه بمالید و سپس با آب سرد بشویید. انجام اینکار روزی یک بار مجاز است.

ماسک بادام و شیر: برای تهیه‌ی این ماسک عالی، دو عدد بادام را به همراه مقدار کمی شیر درون آسیاب ریخته و مانند کرم هنگام خواب به صورت خود بمالید.

ماسک بادام و عسل: یک قاشق غذاخوری عسل را با نصف قاشق چای‌خوری پودر بادام مخلوط کرده، آن را روی حرارت قرار دهید تا این ترکیب حالتی روان پیدا کند. سپس آن را به پوست خود مالیده و بعد از خشک شدن با آب سرد بشویید.

ماسک موز و عسل: برای تهیه‌ی این ماسک، یک عدد موز کوچک را له کرده، یک قاشق عسل به آن اضافه کنید. ماده‌ی حاصل را به صورت خود بمالید و بعد از پنج دقیقه آن را با آب سرد بشویید.

ماسک چوب صندل و گلاب: یک قاشق چای‌خوری پودر چوب صندل را با مقداری گلاب ترکیب کرده و یک خمیر یکنواخت و نرم بدست آورید. این ترکیب را به صورت خود مالیده، بعد از 20 دقیقه با آب سرد بشویید.

ماسک خاک رس و گلاب: دو قاشق غذاخوری خاک رس را با مقداری گلاب چنان ترکیب کنید که خمیری نرم حاصل شود. این خمیر را به مدت 20 دقیقه روی پوست خود بمالید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

ماسک روغن زیتون و ویتامین E: روغن زیتون را با روغن خارج شده از کپسول ویتامین E ترکیب کرده، آن را به مدت 5 دقیقه به آرامی بر روی پوست خود ماساژ داده و هر روز این کار را تکرار کنید.

توجه کنید که:

همیشه قبل از استفاده از هر نوع ماسک، صورت خود را کامل تمیز کنید.

برای دیدن نتیجه‌ی کار درمانی و اثر ماسک باید صبور باشید.

 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *