آیا تجهیزات پزشکی را دست دوم بخریم؟

متاسفانه، با وجود تحریم های موجود در کشور ایران، قیمت خرید تجهیزات پزشکی بسیار بالا رفته است. این موضوع سبب شده تا بسیاری از مدیرعاملان کلینیک های پزشکی و دندانپزشکی، به دنبال خرید تجهیزات پزشکی دست دوم باشند؛ اما آیا تجهیزات پزشکی دست دوم می توانند گزینه خوبی برای کار کردن در مطب ها یا کلینیک های پزشکی باشند؟

خرید تجهیزات پزشکی دست دوم؛ مزایا و معایب

دلایل مختلفی وجود دارند که نشان می دهند خرید تجهیزات پزشکی کارکرده می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با دلایل خرید تجهیزات پزشکی کارکرده آشنا شوید.

تجهیزات پزشکی دست دوم

آیا خرید تجهیزات پزشکی دست دوم معقول است؟

این روزها قیمت خرید تجهیزات پزشکی بسیار بالا رفته است. این موضوع سبب شده تا مجموعه های مختلف که نیاز به خرید وسایل پزشکی دارند، از خرید برخی از تجهیزات و وسایل صرف نظر کنند یا اینکه اقدام به خرید تجهیزات پزشکی کنند که کارکرد و دست دوم هستند.

واقعیت این است که با توجه به قیمت بالای انواع تجهیزات پزشکی موجود در بازار، گاهی اوقات خرید تجهیزات کلینیکی دست دوم، مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد. به خصوص اینکه می توان با خرید این تجهیزات، در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی نمود.

بنابراین، اگر بودجه کافی برای خرید تجهیزات پزشکی نو را ندارید، می توانید با خرید تجهیزات پزشکی دست دوم نیازهای کلینیک یا مطب خود را برطرف کنید. البته باید به کیفیت تجهیزات پزشکی کارکرده توجه شود. چرا که برخی از این تجهیزات به دلیل خرابی و یا یک سری نقص ها و مشکلات، به صورت دست دوم به فروش می روند. بنابراین، انتخاب تجهیزاتی که دارای کیفیت بالایی هستند و بدون نقص یا مشکل به فروش می روند، نه تنها معایبی را به همراه ندارد، بلکه مزایای زیادی را نیز به همراه خواهد داشت.

چند دلیل برای اینکه تجهیزات پزشکی دست دوم بخرید

اگر بتوانید از یک فروشنده مطمئن اقدام به خرید تجهیزات پزشکی دست دوم کنید، قطعا می توانید در بسیاری از هزینه های پیش روی خودتان صرفه جویی کنید. از طرفی شما می توانید با بودجه ای که برای خرید تجهیزات پزشکی نو در نظر گرفته اید، چندین وسیله دست دوم، اما باکیفیت خریداری کنید. اگر شما هم نیاز به خرید وسایل پزشکی دارید، می توانید با توجه به مزایای خرید تجهیزات پزشکی دست دوم، اقدام به خرید این وسایل کنید.

1.      قیمت مناسب تر

تجهیزات پزشکی دست دوم با قیمت بسیار مناسب تری نسبت به تجهیزات پزشکی نو به فروش می رود. البته این بدین معنی نیست که این تجهیزات کیفیت پایینی دارند. فقط به دلیل اینکه مدت زمان مشخصی کار کرده اند، با قیمت مناسب تری به فروش می روند.

2.      تکنولوژی بهتر، ولی با قیمت پایین تر

اساس کار تجهیزات پزشکی تکنولوژی به کار رفته در هر یک از آن هاست. هر چقدر تکنولوژی این تجهیزات بهتر و به روزتر باشد، تجهیزات کارایی بهتری خواهند داشت. شما می توانید با یک بودجه مشخص، اقدام به خرید تجهیزات پزشکی دست دوم با تکنولوژی بهتر نسبت به تجهیزات نو کنید. چرا که قیمت خرید تجهیزات پزشکی نو با یک تکنولوژی جدید و بروز، بسیار بالاتر از قیمت خرید تجهیزات پزشکی دست دوم با همان تکنولوژی مشابه است.

3.      کاهش هزینه های غیر ضروری برای مطب ها و کلینیک های پزشکی

گاهی اوقات نیازی به خرید تجهیزات پزشکی نو برای مطب ها و کلینیک های پزشکی نیست. چرا که اساسا تجهیزات پزشکی دست دوم می توانند نیازهای این مراکز درمانی را برطرف کنند. بنابراین، می توان با خرید تجهیزات پزشکی دست دوم، بسیاری از هزینه های مراکز درمانی را کاهش داد. به ویژه اگر قرار بر راه اندازی یک مرکز درمانی جدید باشد.

4.      باکیفیت بودن برخی از تجهیزات قدیمی پزشکی

اگرچه پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا تجهیزات پزشکی جدیدتر و بروزتری تولید شوند. اما گاهی برای از این تجهیزات که توسط برندهای قدیمی و معتبر تولید شده اند، دارای کیفیت بالاتری می باشند. این در حالی است که امکان خرید همین تجهیزات باکیفیت به صورت نو در بازار کشور ایران وجود ندارد. چون عملا این تجهیزات دیگر در جهان تولید نمی شوند. در صورت نیاز به خرید این تجهیزات، می توان اقدام به خرید نمونه دست دوم آن ها کرد. چرا که تجهیزات پزشکی دست دوم قدیمی، گاهی باکیفیت تر از تجهیزات پزشکی نو هستند و یا حداقل کار یک مرکز پزشکی را راه می اندازند.

تجهیزات پزشکی دست دوم

معایب خرید وسایل پزشکی دست دوم

حال که با مزایای خرید وسایل پزشکی دست دوم آشنا شدید، شاید این سوال برای شما مطرح شود که خرید این وسایل معایبی را نیز به همراه دارد یا خیر؟ واقعیت این است که وسایل پزشکی دست دوم نمی توانند مانند وسایل پزشکی نو کارایی خوبی داشته باشند و احتمالا پس از گذشت چند سال دچار خرابی می شوند. اما اگر بتوانید اقدام به خرید تجهیزات پزشکی دست دوم باکیفیت کنید، احتمال اینکه شاهد خرابی این وسایل باشید، کاهش پیدا می کند.

مهم ترین عیب خرید وسایل پزشکی دست دوم، چالش برانگیز بودن انتخاب یک فروشنده مطمئن است. اما اگر بتوانید از طریق فروشنده های معتبر اقدام به خرید تجهیزات پزشکی دست دوم کنید، می توانید با اطمینان خاطر از هر یک از این تجهیزات استفاده کنید؛ بدون اینکه نگران خرابی آن ها باشید.

تجهیزات پزشکی دست دوم

قیمت خرید تجهیزات پزشکی دست دوم و کارکرده چقدر است؟

قیمت خرید تجهیزات پزشکی دست دوم و کارکرده بر اساس نوع دستگاه، میزان کارکرد دستگاه و معیارهای مختلف دیگری تعیین می شود. بدیهی است که هر چقدر وسیله پزشکی مورد نظر، کارکرد کمتری داشته باشد، با قیمت بالاتری به فروش می رود. اما اگر همان وسیله در مدت زمان بیشتری مورد استفاده قرار گیرد، قیمت پایین تری نیز خواهد داشت.

قیمت خرید تجهیزات پزشکی دست دوم بر اساس برند تجهیزات پزشکی نیز قابل تغییر است. در صورتی که تجهیزات پزشکی با برندهای معروف تری به فروش بروند، قیمت بالاتری نسبت به برندهای متفرقه دارند. از طرفی، قیمت خرید همین تجهیزات پزشکی با وجود یک نقص یا خرابی کاهش پیدا می کند. بنابراین، اگر قیمت یک وسیله پزشکی دست دوم به صورت غیر منطقی پایین بود، بهتر است که در مورد سلامت آن وسیله شک کنید و احتیاطات لازم را در نظر بگیرید.

جمع بندی: بالاخره وسایل پزشکی دست دوم بخریم یا خیر؟

در این مقاله در مورد مزایای خرید تجهیزات پزشکی دست دوم و معایب آن صحبت کردیم. با توجه به بالا رفتن قیمت خرید تجهیزات پزشکی نو، مهم ترین مزیت خرید وسایل پزشکی دست دوم، کاهش هزینه هاست. به همین خاطر، می توان برای کاهش هزینه های مراکز درمانی، اقدام به خرید وسایل پزشکی دست دوم کرد. با این حال خرید تجهیزات پزشکی دست دوم، چالش های زیادی را به همراه دارد. چنانچه با این تفاصیل تمایل به خرید تجهیزات پزشکی نو داشتید می توانید به سایت تجهیزات پزشکی زیمانو مراجعه کنید. چرا که متاسفانه برخی از فروشندگان این تجهیزات، از اعتماد مشتریان سوء استفاده می کنند و وسایل خراب را به جای وسایل سالم پزشکی به فروش می رسانند.

اگر بتوانید یک فروشنده مطمئن را برای خرید انواع تجهیزات پزشکی دست دوم انتخاب کنید، می توانید بدون نیاز به خرید انواع تجهیزات پزشکی نو، اقدام به خرید این تجهیزات با قیمت مناسب تر کنید. این در حالی است که بسیاری از تجهیزات پزشکی قدیمی موجود در بازار، جزء تجهیزاتی هستند که در حال حاضر امکان خرید آن ها وجود ندارد. چرا که با وجود تحریم ها، امکان ورود این تجهیزات به داخل کشور ایران وجود ندارد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *