طرز پخت برنج قهوه ای برای لاغری

برنج سبوس دار دارای مجموعه ای از رنگ ها ، از جمله طلایی ، بنفش ، قرمز و سیاه است. اما متداول ترین آن قهوه ای است که نه به نوع خاصی بلکه به رنگ طبیعی دانه اشاره دارد.

برنجی که برای از بین بردن سبوس و اجزای جوانه ، آسیاب و پرداخت می شود و فقط اندوسپرم نشاسته ای باقی می ماند ، به عنوان برنج سفید شناخته می شود. اما این فرآیند تصفیه مواد مغذی اصلی را نیز از بین می برد. در مقایسه با برنج سفید ، برنج قهوه ای حاوی مقادیر بسیار بیشتری فیبر ، برخی ویتامین های گروه B (B1 ، B3 ، B6 و B9) ، منیزیم ، پتاسیم و آهن است. تحقیقات نشان می دهد که تعویض برنج سفید با برنج قهوه ای ممکن است سطح قند خون را بهبود بخشد و به کنترل وزن کمک کند.

در این مقاله از مجله زیبا بمان با طزر تهیه برنج قهوه ای آشنا خواهید شد همچنین میزان کالری این نوع برنج و تاثیر آن در لاغری نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

طرز پخت برنج قهوه ای برای لاغری

طرز پخت برنج قهوه ای

به یک دلیل برنج قهوه ای یک ماده اصلی غذایی است : تهیه آن سالم و بی نهایت آسان است. صرف خوردن برنج قهوه ای برای کاهش وزن بدون ایجاد تغییرات دیگر در رژیم غذایی ممکن است به شما در کاهش وزن کمک نکند ، اما فوایدی برای کاهش وزن دارد. برنج قهوه ای را به عنوان بخشی از وعده های غذایی سالم و مناسب در رژیم غذایی کنترل شده با کالری مصرف کنید و برای موفقیت در کاهش وزن در دراز مدت ، یک رژیم منظم را دنبال کنید.

برای پخت برنج قهوه ای ، یک فنجان برنج را با حدود دو فنجان آب (یا آب سبزیجات کم سدیم) در یک قابلمه درب دار ترکیب کنید. بجوشانید ، حرارت را کم کنید و روی آن را بپوشانید و برای 45 تا 50 دقیقه بجوشانید.برنج را آبکشی کنید. این مرحله برای از بین بردن نشاسته های اضافی خارج برنج ضروری است.برنج قهوه ای خود را با آبلیمو و ریحان و نعناع مخلوط کنید تا یک برنج خوش طعم تری داشته باشد.

طرز تهیه برنج قهوه ای همچون برنج سفید است و اضافه کردن سبزیجات می تواند آن را خوش طعم تر کند. این نوع برنج را در برنامه رژیم غذایی خود بگنجانید و تا لاغری و کاهش وزن را به دنبال داشته باشد.

کالری برنج قهوه ای

وقتی می خواهید وزن کم کنید ، باید به کالری مواد مصرفی توجه کنید. وقتی کالری کمتری از میزان سوزاندن می خورید ، شروع به سوزاندن چربی می کنید تا تفاوت را جبران کند ، بنابراین لاغر می شوید. برنج قهوه ای دقیقاً کم کالری نیست ، اما همچنان می تواند ارزش غذایی را به رژیم غذایی کنترل شده با کالری اضافه کند. یک فنجان برنج قهوه ای پخته شده دارای 248 کالری است.

بخشی از مزایای تغذیه برنج قهوه ای در کاهش وزن به لطف محتوای فیبر آن است. یک مطالعه در سال 2015 در Annals of Internal Medicine نشان داد ، در حالی که انجام چندین تغییر سبک زندگی برای کاهش وزن بهترین راه حل است ، اما فقط خوردن فیبر بیشتر به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید.

همچنین برخی شواهد در رابطه با ارتباط برنج قهوه ای با کنترل وزن وجود دارد. یک مطالعه ، که در سال 2014 در مجله علوم تغذیه ای و ویتامین شناسی منتشر شد ، نشان داد وقتی زنان مبتلا به دیابت نوع 2 برنج سفید را برای برنج قهوه ای تغییر می دهند ، وزن کم می کنند و فشار خون خود را بهبود می بخشند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.