رفع دائمی موهای زائد با لیزر

از بین بردن موهای زاند بدن دردسرهای فراوانی به همراه دارد. هرچند روش‌های متنوع و مختلفی برای انجام اینکار وجود دارد؛ اما تقریبا تمامی این روش‌ها، موهای زائد را به طور موقتی از بین برده و با درد، سوزش، خارش و حساس شدن پوست همراه است. لیزر کردن موهای زائد بدن یکی از راه حل‌های بسیار پرطرفدار و به شدت موثر است. حین لیزر کردن مو‌ی زائد، فولیکول موها هدف قرار گرفته و روند ساخت مو مختل می‌شود. این موضوع منجر به ریختن موهای موجود و توقف رشد مجدد آن خواهد شد. لیزر مو‌های زائد به خانم‌ها و آقایانی که به بهداشت و زیبایی پوستشان اهمیت می‌دهند پیشنهاد می‌شود. در صورتیکه قصد لیزر کردن موی زائد را داشتید حتما به کلینیک‌های پوستی معتبر و پزشکان متخصص مانند دکتر صراف مراجعه کنید.

رفع دائمی موهای زائد با لیزر

درباره لیزر مو

معرفی کلی و اشاره به موارد کلیدی در مورد لیزر کردن مو‌ی زائد و نحوه عملکرد و پروسه انجام آن در متن زیر انجام خواهد شد.

 • لیزر مو با استفاده از نور متمرکز انجام می‌شود که موجب توقف در رشد مو‌های زائد بدن خواهد شد.
 • لیزر کردن مو‌های زائد از پرطرفدارترین عملیات غیر جراحی انجام پذیر در کلینیک‌های زیبایی است.
 • لیزر برای از بین بردن مو‌های زاند همه نقاط بدن حتی صورت قابل استفاده است.
 • از سال 1960 لیزر درمانی شروع شده‌است و به طور تجاری از سال 1990در دسترس عموم قرار گرفته است.
 • لیزر کردن مو‌های زائد در سال 1995 مجوز غذا و داروی آمریکا را اخذ کرده است.
 • به طور میانگین 6 تا 8 جلسه لیزر درمانی مورد نیاز است تا بهترین نتیجه به دست آید.
 • دستگاه کندلا الکساندریت جنتل مکس پرو از به روز‌ترین دستگاه‌های لیزر مو است که موجب به حداقل رسیدن درد و سوزش حین و بعد از لیزر می‌شود. دکتر صراف با استفاده از دستگاه کندلا الکساندریت جنتل مکس پرو بهترین نتیجه را در کمترین زمان و حداقل سوزش پوست برایتان ممکن می‌کند.
 • حدود 70% موارد لیزر کردن مو‌های زائد با نتیجه مطلوب به پایان رسیده است.
 • بهترین گزینه‌ها افرادی با پوست روشن و مو‌های تیره هستند، هرچند استفاده از دستگاه‌های جدید کارآیی لازم را برای افراد با پوست تیره یا مو‌های بور نیز دارد.

مراحل انجام لیزر

قبل از شروع لیزر، اوپراتور منطقه تحت درمان را به طور کامل تمیز و خشک می‌کند. اگر پوست حساسی داشته باشید یا آستانه تحمل درد کمی داشته باشید می‌‌توانید از پمادهای بی‌حس کننده موضعی در ناحیه تحت درمان استفاده کنید. استفاده از پماد‌های بی‌حس کننده موضعی مانند لیدوکائین موجب کاهش درد و سوزش حین لیزر کردن موی زائد می‌شود. طی جلسه لیزر مو همه افراد حاضر در اتاق باید عینک‌های مخصوصی بزنند تا از آسیب رسیدن توسط اشعه لیزر به بافت چشم خود جلوگیری کنند.بعد از تاثیر ژل بی‌حسی (در صورت استفاده) اوپراتور با متمرکز کردن اپلیکاتورر روی پوست منطقه تحت درمان، ‌پرتو‌های لیزر را به فولیکول‌های مو می‌تاباند. هرچقدر منطقه تحت درمان وسیع‌تر باشد جلسه لیزر درمانی هم طولانی‌تر خواهد شد.

آیا لیزر درناک است

لیزر کردن موی زائد مناطق کوچک ممکن است طی چند دقیقه انجام شود در حالیکه لیزر کل بدن یا مناطق بزرگ ممکن است بیشتر از 1 ساعت زمان لازم داشته باشد.حین انجام لیزر حالت سوزشی شبیه به گزیدگی در پوست حس می‌شود. ریشه مو‌ها تحت تابش نور لیزر و تحت تاثیر انرژی تابش پودر شده و از بین می‌رود.  همین امر موجب پراکنده شدن بویی شبیه به سولفور می‌شود. در بعضی کلینیک‌های پزشکی برای ایجاد حس آرامش در بیمار با سوزاندن عود‌های آرامبخش هم فضا خوشبو می‌شود و هم فرد تحت درمان با ریلکس کردن بدنش درد کمتری را تجربه خواهد کرد.

آماده سازی برای لیزر

قبل از شروع جلسات لیزر کردن موی زائد باید با پزشک متخصص مشورت کنید تا شرایط شما را برای انجام این روش درمانی بررسی کند. قبل از شروع درمان:

 • آفتاب نگیرید.
 • پوستتان را تحریک نکنید.
 • مو‌های زائد را از ریشه نکنید،‌فقط با استفاده از تیغ آن‌ها را بتراشید.
 • از داروهای ضد‌انعقاد خون استفاده نکنید.
 • در صورت داشتن عفونت مانند تب‌خال لیزر با احتیاط انجام می‌شود.

کلام آخر

لیزر موی زائد یک روش دائمی برای خلاصی از شر مو‌های زائد است. با مراجعه به مطب دکتر صراف از خدمات ویژه در مطب ایشان بهره مند خواهید شد. در مطب دکتر صراف اوپراتور‌های خانم و آقای مجرب خدمات لیزر را به بیماران عزیز ارائه خواهند داد. استفاده از دستگاه کندلا الکساندریت جنتل مکس پرو زمان جلسات را کوتاه کرده و نتیجه را به حداکثر می‌رساند. مطب دکتر صراف با سال‌ها تجربه در صنعت زیبایی برای ارائه خدمات در این زمینه در دسترس شماست.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *