جای زخم پلاسما جت بینی و پلک باقی می ماند؟

درمان ها با پلاسماجت در حال افزایش است. به خصوص برای لیفت پلک ، لیفت گردن و سفت کردن مناطق دیگر صورت و بدن  و همچنین کوچک کردن بینی این روش بسیار محبوب هستند. یکی از رایج ترین سوالاتی که معمولا پیش می آید، آیا پلاسما می تواند جای زخم ایجاد کند؟ همه اینها به پوست تحت درمان و روند بهبود بستگی دارد. با مجله زیبا بمان همراه باشید تا درباره جای زخم پلاسما جت بینی و پلک اطلاعاتی را به دست آورید.

جای زخم پلاسما جت بینی

چگونه کار می کند؟

پلاسما شامل استفاده از دستگاهی شبیه به خودکار است که ذرات ریز پوست را هدف قرار می دهد و اساساً آنها را می سوزاند. پلاسما پوست را در محل برخورد بخار می کند ، و آن را مستقیماً از یک ماده جامد (پوست شما) به گاز (توده دود) تبدیل می کند.  دستگاه های زیادی از جمله PlexR ، Plasma Revive ، Plasma Fibroblast در بازار وجود دارند که اساساً همان کار را انجام می دهند. همه آنها در هر مکانی که درمان می شود صدها زخم ریز ایجاد می کنند. استفاده از دستگاه معتبر برای نماندن جای زخم پلاسما جت در بینی و پلک نیز مهم است.

آیا پلاسما می تواند جای زخم ایجاد کند؟

اجازه دهید پوست شما بهبود یابد.زخمهای ریزی که بعد از پلاسما ایجاد می شود معمولا به زودی بهبود می یابد اما دلیل اصلی ایجاد زخم تا حدودی به دلیل مراقبت از سوراخ های ریزی که ایجاد شده مرتبط است. برای جلوگیری از ایجاد زخم لازم است:

  • زخم ها و سوراخ های ایجاد شده را دستکاری نکنید.
  • محل پلاسما را با آب جوشانده و خنک شده تمیز کنید.
  • از هر چیزی که فک می کنید می تواند آنها را از بین ببرد استفاده نکنید.
  • از ضد آفتاب های مناسب با پوست خود استفاده کنید.

بلافاصله پس از درمان انتظار تورم داشته باشید (به خصوص در اطراف چشم) به مرور در محل پلاسما جت پوسته پوسته ایجاد شود. پوسته ها خیلی سریع شروع به رشد می کنند و ریزش آنها بین 5-10 روز طول می کشد.

نوع پوست مهم است

اگر نوع پوستی آسیایی یا سیاه دارید – قطعاً نباید از درمان هایپلاسما استفاده کنید. این به این دلیل است که غلظت ملانین در پوست شما بسیار بیشتر است. به احتمال زیاد رنگدانه های شما مختل می شود و پوست بی رنگ خواهید ماند. خطر ابتلا به چیزی به نام هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب وجود دارد.

نکات دیگر در مورد اسکار پلاسما

اکثر افرادی که تحت درمات با پلاسما قرار می گیرند ، هیچ زخمی نخواهند داشت. با این وجود برخی فاکتورها برای بررسی وجود دارد که ممکن است منجر به زخم شود:

مطمئن شوید که متخصص زیبایی که درمان را انجام می دهد ، دوره های لازم را در این  خصوص دیده باشد و تخصص لازم را داشته باشد و کار کردن با دستگاه پلاسما جت را داشته باشد. نقاط درمان باید فاصله خوبی داشته باشند – خیلی نزدیک به هم نباشند. اگر پوست بیش از حد تحت درمان قرار گیرد ، بیش از حد رنگدانه ای خود را از دست می دهد ، پوست بسیار کم رنگ به نظر می رسد و با رنگ پوست اطراف آن مطابقت ندارد.

در پلک ها ، بهتر است هر بار درمان های بیشتری با پیشرفت های کوچک انجام دهید تا درمان های بسیار تهاجمی. این به این دلیل است که اگر زخم ها خیلی نزدیک باشند ، می توانند در یک زخم بزرگ ادغام شوند ، بنابراین پوست شما نمی تواند به درستی بهبود یابد. این امر به ویژه در اطراف چشم بیشتر صدق می کند زیرا شما نمی توانید پلک های خود را بی حرکت نگه دارید. این روش را فقط در صورت بهبود جسمی انجام دهید و معمولاً جای زخم نداشته باشید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.