فرق تزریق چربی با نانوفت چیست؟ | هر آنچه باید بدانید

با افزایش سن، برخی از بخش های بدن حجم طبیعی خود را از دست داده و ظاهری افتاده پیدا می کنند. این اتفاق در ناحیه صورت، به ویژه گونه ها، تأثیر خود را بیشتر نشان می دهد. به طور کلی، روش های زیادی برای جوانسازی صورت و جبران چربی از دست رفته آن وجود دارد. یکی از محبوب ترین روش ها، تزریق چربی است که به دو شکل «سنتی» و «نانوفت» انجام می شود. اما فرق تزریق چربی سنتی با نانوفت چیست؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، با ما همراه باشید تا تفاوت ها و شباهت های تزریق چربی به دو روش سنتی و نانوفت را بررسی کنیم.

تفاوت تزریق چربی با نانوفت

فرق تزریق چربی با نانوفت در چه مواردی است؟

هم در نانوفت و هم در تزریق چربی سنتی، سلول ‌های چربی از سایر نواحی بدن جمع ‌آوری شده و سپس به صورت تزریق می شوند. با این حال، چندین تفاوت نیز وجود دارد؛ چرا که تکنیک ها متفاوت هستند. از جمله:

  • در نانوفت، سلول های چربی با فناوری ای که به طور خاص برای انتقال نانو ابداع شده است، تصفیه می شوند. در حالی که در تزریق چربی، چربی به روش سنتی تصفیه می شود.
  • سلول های چربی تزریق شده در نانوفت، بسیار کوچک هستند. این باعث می شود تا نتیجه کار ظریف تر و دقیق تر باشد؛ این ویژگی به خصوص برای پوست نازک صورت یک مزیت مهم محسوب می شود.
  • نانوفت معمولاً به طور همزمان با لیفت گردن و صورت انجام می شود. این کار باعث می شود تا جوانسازی چند برابر شده و پوست به تولید کلاژن بیشتر، تحریک شود. با این حال، انجام لیفت در کنار نانوفت اختیاری است و بستگی به خواسته های بیمار دارد.

نانوفت چگونه انجام می شود؟

نانوفت معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود. برای محل اهدا کننده چربی (مانند ران، باسن، شکم و …) معمولاً مخلوطی از بی حسی موضعی و آدرنالین استفاده می شود تا ناراحتی و کبودی بعد از عمل کاهش یابد. سپس چربی با استفاده از لیپوساکشن، از محل اهدا کننده برداشته می شود.

در گام بعدی، چربی استخراج شده کاملاً پاکسازی و تصفیه می شود تا خون، مایعات اضافی و بی حسی موضعی از سلول های چربی جدا شود. امولسیون شدن چربی، در طی جابه‌جایی 30 مرتبه ای چربی بین دو سرنگ 10 سی سی انجام می شود. پس از آن، سلول های چربی با یک سوزن بسیار ظریف به نواحی دلخواه صورت تزریق می شوند.

تزریق چربی سنتی چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی سنتی با بی حسی موضعی یا تزریق آرام بخش انجام می شود. معمولاً بی حسی موضعی برای این عمل کافی است. بعد از مشخص شدن محل اهدا کننده چربی (مانند ران، باسن، شکم و …)، با ایجاد یک برش کوچک روی پوست و قرار دادن یک کانول متصل به سرنگ برای استخراج، چربی از آن ناحیه برداشته می ‌شود.

هنگامی که چربی استخراج شد، در یک سانتریفیوژ مخصوص پردازش می شود. این امر باعث می شود تا سلول های چربی زنده و سالم، از سلول های آسیب دیده جدا شوند. سالم ترین سلول ‌های چربی به ناحیه مد نظر از صورت تزریق خواهند شد.

کلام آخر

همانطور که دیدیم، فرق بین تزریق چربی به روش سنتی و تزریق چربی به روش نانوفت ، در نحوه تصفیه چربی و اندازه سلول های چربی تزریق شده است. تصفیه سلول های چربی در نانوفت، بر اساس تکنولوژی مدرن تری انجام می شود که بر پایه نانو ابداع شده است. با این حال، چه تزریق چربی سنتی را انتخاب کنید و چه نانوفت را ترجیح دهید، مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب یک پزشک ماهر و باتجربه است. این کار باعث می شود تا دچار عوارض جانبی نشوید و نتیجه خوبی از عمل بگیرید.

برگرفته از: plasticsurgerynola

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *