نانوفت کل صورت ؛ روش، مزایا و معایب آن

نانوفت کل صورت یا تزریق چربی که به عنوان تزریق صورت نیز شناخته می‌شود. می‌تواند راهی موثر برای کاهش چین و چروک، کاهش جای زخم آکنه و بازیابی ظاهری جوان‌تر باشد. برخی از بیماران ممکن است بخواهند تزریق چربی را در نظر بگیرند. در نانوفت از چربی برداشت شده از بدن خود بیمار استفاده می‌شود. و می‌تواند مجدداً برای افزایش پری صورت، پر کردن چین و چروک‌ها یا ایجاد خطوط کم عمق تزریق شود. برخلاف سایر مواد تزریقی آرایشی که از محصولات مصنوعی ساخته می‌شوند. نانوفت احتمال واکنش آلرژیک را ایجاد نمی‌کند زیرا بافت چربی از بدن فرد گرفته شده است. هرچند تزریق چربی روند پیری را متوقف نمی‌کند. بزرگ کردن صورت با چربی انسان ممکن است به تاخیر انداختن نیاز به روش‌های تهاجمی‌تر مانند لیفت صورت، لیفت پیشانی، ابرو یا سایر انواع جراحی کمک کند. تزریق چربی همچنین یک مکمل مفید برای سایر روش‌های جراحی زیبایی است. تزریق چربی گزینه خوبی است اگر مایل به افزایش حجم زیاد هستید و یا نیاز به تزریق بافت عمیق دارید.

نانوفت کل صورت

نانوفت کل صورت چگونه انجام می‌شود؟

روش‌های تزریق چربی به طور کلی به صورت سرپایی با استفاده از بی حسی موضعی در مرکز جراحی زیبایی و پلاستیک انجام می‌شود. این روش معمولاً 30 دقیقه تا یک ساعت یا بیشتر طول می‌کشد، بسته به بیمار، حجم تزریق متفاوت است. چربی از نواحی خاصی از بدن (معمولاً شکم یا باسن)، یا با استفاده از سوزن یا از طریق تکنیک‌هایی مشابه روش‌هایی که در حین لیپوساکشن با استفاده از یک کانول ساکشن مخصوص استفاده می‌شود، خارج می‌شود. هنگامی که چربی کافی از ناحیه اهدا کننده گرفته شد، سپس با استفاده از یک سانتریفیوژ، که چربی را می‌چرخاند و ناخالصی‌ها را از بین می‌برد، خالص می‌شود. سپس چربی از طریق سوزن تزریقی که معمولاً چندین بار به داخل و خارج از نواحی خاص تزریق می‌شود، به نواحی مورد نیاز تزریق می‌شود.

چگونه برای تزریق چربی (نانوفت) آماده شویم؟

بهتر است قبل از نانوفت کل صورت، به موارد زیر توجه کنید. آزمایش آزمایشگاهی یا ارزیابی پزشکی، مصرف برخی داروها یا تنظیم داروهای فعلی قبل از عمل جراحی، سیگار را ترک کنید و  از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی به دلیل افزایش خطر خونریزی، اجنتاب کنید.
تزریق چربی روشی گسترده‌تر از استفاده از سایر فیلرهای تزریقی آرایشی است زیرا تکنیک‌های لیپوساکشن در آن نقش دارند. این تکنیک‌ها برای استخراج چربی قبل از تزریق استفاده می‌شود. در حالی که تزریق چربی یک روش غیر جراحی است. معمولاً با بی حسی موضعی تکمیل می‌شود. اگر مقادیر بیشتری چربی از طریق روش‌های لیپوساکشن جمع آوری شود، ممکن است نیاز به بی‌حسی موضعی همراه با آرام بخشی داشته باشید.

نانوفت کل صورت

آیا بعد از انجام نانوفت صورت نتایج آن مشخص می‌شود؟

نتایج فوری از تزریق چربی خود را بلافاصله خواهید دید. در نواحی تحت درمان ممکن است در ابتدا به دلیل تورم بیش از حد بزرگ شده به نظر برسند. با گذشت زمان، تورم کاهش می‌یابد و معمولاً می‌توانید نتایج واقعی خود را در سه تا چهار ماه مشاهده کنید. پس از این مدت، ممکن است با متابولیسم بدن، چربی‌های نواحی تزریق شده را از دست بدهید. به طور کلی، حدود نیمی از چربی تزریق شده در عرض سه تا شش ماه دوباره به بدن جذب می‌شود. پیگیری با جراح خود در مرکز جراحی زیبایی و پلاستیک بهترین راه برای اطمینان از نتایج طولانی مدت است.

چه چیزی در بهبودی بعد از نانوفت نقش دارد؟

افرادی که تحت تزریق چربی قرار می‌گیرند معمولاً می‌توانند بلافاصله پس از درمان به روال عادی روزانه خود بازگردند. کبودی، تورم یا قرمزی هم در ناحیه اهداکننده و هم در ناحیه تزریق شده انتظار می‌رود،.اما معمولاً تنها چند هفته طول می‌کشد. دوره نقاهت ممکن است بر اساس استفاده از لیپوساکشن و میزان چربی برداشته شده طولانی‌تر باشد. در طول دوران نقاهت، باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید. ممکن است برای پنهان کردن و محافظت از اثرات این روش، از آرایش با محافظ UV استفاده کنید.

آیا نانوفت چربی بی‌خطر است؟

تمام روش‌های جراحی دارای خطراتی هستند. عوارض احتمالی تزریق چربی عفونت، کیست‌های چرب، خون ریزی، آمبولی چربی، سروما (جیب مایع شفاف)، تغییر رنگ دائمی پوست در اثر کبودی، تورم و کبودی از خطرات و عوارض نانوفت هستند.

نانوفت صورت چه مزایایی دارد؟

نانوفت یک روش درمانی زیبایی است که مزیبت‌های زیادی از جمله، بازیابی حجم قابل توجه صورت، نتایج ماندگار که به طور نامحدود ادامه دارد، به جای مواد شیمیایی از چربی خود برای پر کردن صورت استفاده می‌کنید، بافت و رنگ پوست بهبود می‌یابد، کاهش چین و چروک در نواحی خاص، به ویژه اطراف چشم و همچنین خطرات و عوارض جانبی کمتری نسبت به فیلرهای صورت دارد.

 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *