واکسن کرونای مدرنا با تاثیر 94.5 درصد در صدر خبرهایی کرونایی قرار گرفت

واکسن کرونا

بر اساس اطلاعات اولیه منتشر شده توسط شرکت کمبریج ، ماساچوست در روز دوشنبه (16 نوامبر) ، واکسن  ویروس کرونا شرکت مدرنا 94.5 درصد در محافظت در برابر عفونت با ویروس کرونا موثر است. نتایج این شرکت نشان می دهد که واکسن آن اثر 94.5٪ را در برابر ویروس کرونا بر روی شرکت کننده ها داشته است.

مدرنا دومین شرکت داروسازی آمریکایی است که  نتایج  آزمایش واکسن جدید آن فراتر از انتظارها بوده است. این خبر یک هفته پس از آن منتشر شد که  شرکت فایزر و بیون تک اعلام کردند واکسن  آنها در آزمایش فاز 3 با بیش از 44000 داوطلب ، 90٪ اثر بخشی را نشان داد و این امید را می دهد که جهان به زودی چندین واکسن موثر داشته باشد. اما در اطلاعیه مدرنا جزئیات بیشتری در مورد اثر بخشی واکسن ارائه شده است. بر اساس این بیانیه ، عوارض جانبی معمولاً خفیف یا متوسط بودند.

بیشتر بخوانید : تاثیر 90 درصدی واکسن کرونا شرکت فایزر با استقبال روبرو شد

واکسن های Pfizer و Moderna ، هر دو در دو دوز تجویز می شوند ، به نظر می رسد از نظر ایمنی و کارایی مشابه هستند. اما واکسن Pfizer باید در دمای منفی 94 درجه فارنهایت (منفی 70 درجه سانتیگراد) ذخیره شود ، در حالی که واکسن Moderna در دمای منفی 4 درجه سانتیگراد (منفی 20 درجه سانتیگراد) است.

انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۱ نیز بیش از ۱ میلیارد دوز از این دو واکسن در ایالات متحده تولید شود. آزمایشات هر دو این شرکت ها تا یافتن نتایج قطعی همچنان ادامه دارد. این درحالی است که این ویروس بیش از 50 میلیون نفر  را در سراسر جهان درگیر کرده است.

افزایش شمار قربانیان این ویروس در ایران نیز منجر شده است تا دولت تصمیم های جدیدی برای محدودیت های سخت گیرانه تر بگیرد و این محدودیت ها از اول آذر در سراسر کشور اعمال می شوند. از مردم خواستاریم با رعایت موارد مطرح شده از جانب ستاد مبارزه با کرونا به اتمام این همه گیری کمک نمایند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.