تاریخ انقضای ریمل و خط چشم چه زمانی است؟

آیا شما هم مانند بسیاری از بانوان دیگر، تعدادی زیادی ریمل، خط چشم و رژ لب قدیمی در کیف آرایش خود دارید؟ یکی از مهم ترین مسائلی که از توجه افراد دور می ماند، تاریخ انقضای لوازم آرایشی است. محصولات قدیمی و تاریخ مصرف گذشته نه تنها فضای زیادی اشغال می کنند، بلکه استفاده از آن ها می تواند پوست و چشم را به شکل خطرناکی تحریک کند.

با توجه به حساسیت ناحیه چشم، همه ما باید با تاریخ انقضای ریمل و خط چشم آشنا باشیم. در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، این مسئله را به طور کامل بررسی می کنیم.

تاریخ مصرف ریمل و خط چشم

تاریخ مصرف ریمل چه زمانی است؟

وقتی صحبت از ریمل به میان می آید، توجه به تاریخ انقضای آن بسیار مهم است. به طور کلی، اگر هر روز از ریمل استفاده می کنید، باید آن را بعد از سه ماه دور بیاندازید. اما در صورتی که گاه به گاه ریمل می زنید، باید ریمل را بعد از شش ماه تعویض کنید. محیط های مرطوب محل ایده آلی برای رشد و تکثیر باکتری ها هستند؛ به همین دلیل تاریخ انقضای ریمل معمولاً زودتر از سایر لوازم آرایشی فرا می رسد.

به علاوه، باکتری ها به طور طبیعی روی مژه های ما نیز وجود دارند. با هر بار ریمل زدن، این باکتری ها به برس و لوله ریمل منتقل شده و بعد از چند ماه، به تعداد انبوه تکثیر می شوند. دو پژوهش که توسط دانشگاه برزیل انجام شد، نشان داد که 79 درصد از نمونه های ریمل مژه و ابرو به نوعی باکتری به نام «استاف» آلوده هستند.

علائم فاسد شدن ریمل

اگر ریمل بوی بدی دارد یا بافت آن تغییر کرده است، باید آن را دور بیاندازید. تغییر بوی لوازم آرایشی یکی از رایج ترین علائم منقضی شدن تاریخ مصرف آن ها است. به علاوه، هنگامی که برس ریمل را از لوله بیرون می آورید، معمولاً صدای «تق» می دهد. اگر این صدا را نمی شنوید، به احتمال زیاد هوای زیادی وارد لوله شده و عمر ریمل رو به پایان است.

افزایش ماندگاری ریمل

برای اینکه ریمل مدت طولانی تری سالم باقی بماند، توصیه می شود برس آن را در حرکات رفت و برگشتی به لوله وارد نکنید. این کار مقدار زیادی هوا را به داخل لوله می کشاند و در نتیجه، باعث خشک شدن سریع تر ریمل می شود. به جای آن بهتر است برس را با یک حرکت بیرون بکشید و کمی درون لوله بچرخانید تا ریمل به برس بچسبد. سپس استفاده کنید.

تاریخ انقضای خط چشم چه زمانی است؟

خوشبختانه، خط چشم بیشتر از ریمل ماندگاری دارد. خط چشم بسته به فرمولاسیون و بافت خود، می تواند از سه ماه تا سه سال دوام داشته باشد. طبیعتاً اگر خط چشم را از برندهای معتبر خریداری کنید، ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

خط چشم های مدادی ماندگاری بیشتری نسبت به خط چشم های مایع خواهند داشت؛ زیرا هر بار که مداد چشم را می تراشید، باکتری های سطح آن حذف می شوند.

علائم فاسد شدن خط چشم

اگر بوی خط چشم مایع تغییر کرد یا بافت آن خشک شد، دیگر وقت آن است که محصول را دور بیاندازید. اگر از خط چشم مدادی استفاده می کنید، زمانی که روی سطح مداد یک ماده سفید (که تراشیده نمی شود) ظاهر شد، محصول دیگر قابل استفاده نیست.

افزایش ماندگاری خط چشم

بعد از هربار استفاده از خط چشم مایع، نوک برس آن را تمیز کنید. این کار باعث می شود تا باکتری های کمتری به محفظه خط چشم وارد شوند.

اگر از خط چشم مدادی استفاده می کنید، مطمئن شوید که تراش خود را به طور مرتب با پنبه و الکل ضدعفونی می کنید. این کار مانع از نشستن باکتری ها روی تیغ تراش می شود. اگر تیغ تراش تمیز باشد، باکتری های کمتری به مداد چشم منتقل خواهند شد.

منبع: marieclaire

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.