لیزر مو های زائد چقدر هزینه دارد؟ در کمترین تایم لیزر را انجام بدید!

مو‌های زائد همیشه دردسر ساز بوده‌اند، از دیرباز با استفاده از روش‌های مختلفی آن‌ها را ریشه کن می کردند. روش‌هایی که توام با درد بوده و تاثیر زیادی نیز نداشته است. چرا که پس از مدتی دوباره مانند روز اول موهای زائد رشد می‌کردند. امروزه با پیشرفت تکنووژی شاهد روش‌های بسیار آسان و فاقد درد و سوزش برای رفع موهای زائد هستیم. در میان این روش‌ها لیزر از نظر عملکرد و کارایی از همه بهتر است. لیزر موهای زائد اگر به صورت اصولی و با رعایت استاندارد‌های لازم انجام شود، نه تنها موهای زائد بدون بروز درد و آسیبی رفع خواهند شد، بلکه به صورت دائم نیز امکان حذف موهای زائد وجود دارد. در این مقاله هدف ما بررسی لیزر موهای زائد و مباحث پیرامون ان می‌باشد. ازشما دعوت می کنیم تا در ادامه مطلب همراه ما شوید.  

لیزر مو های زائد چقدر هزینه دارد؟

لیزر موهای زائد چه نکاتی دارد؟

برای رفع موهای زائد و از بین بردن دائمی و یا طولانی مدت آن‌ها از دستگاهی تحت عنوان لیزر استفاده می‌شود که به واسطه امواج الکترو مغناطیس مستقیما بر ریشه مو اثر گذاشته و باعث میشود تا امکان رویش مجدد آن حذف شده و یا کاهش یابد. این روش یکی از بهترین راه‌های ممکن برای از بین بردن موهای زائد است. اما برای عملکرد صحیح آن لازم بوده تا به یک سری نکات خاص توجه شود. اول این که یک سری ممنوعیت برای استفاده از لیزر وجود داشته که به شرح زیر است؛

 1. بانوانی که در مرحله بارداری و شیر دهی هستند، توصیه می‌شود، به سراغ لیزر موهای زائد نروند. چرا که امواج و اشعه‌های ساطع شده از لیزر برای سلامت جنین و مادر خطر آفرین خواهد بود. از این رو هرگز نباید در چنین دورانی اقدام به لیزر شود.
 2. افرادی که یک سری داروهای خاص را مصرف می‌کنند، لیزر موهای زائد ممکن است سبب ایجاد تداخل دارویی و اخلال در عملکرد قرص ها شود. اگر داروهایی مثل؛ ماینوکسیدیل، فنی تویین، سیکلوسپورین ، ایزوترتینوئین، راکوتان، کورتون و Retin_A را مصرف می کنید، پیش از اقدام به لیزر موهای زائد حتما به پزشک مراجعه کنید.
 3. گاهی لیزر اثرات سویی بر بعضی از بیماری‌های پوستی و داخلی گذاشته و سبب وخامت آن‌ها خواهد شد. از این رو باید پیش از لیزر از سلامت پوست و جوارح داخلی اطمینان داشته باشید، بیماری‌هایی مثل تیروئید، تبخال، کیست تخمدان، بیماری‌های زنانه، نازایی، آلرژی پوست، بیماری روحی و عصبی، ویتیلیگو و ام اس جزو بیماری‌های حساسی هستند که باید مراحل درمان ان‌ها بدون دخالت و مزاحمت هیچ عامل بیرونی انجام شود. از این رو نباید در دوره نقاهت و بروز آن‌ها به سراغ لیزر موهای زائد رفت.
 4. تزریق ژل بر نقاط مختلف بدن نیز در اثر تماس با لیزر ممکن است دچار تغییرات مختلفی شود، از این رو بایستی پیش از لیزر و پس از آن در صورت تزریق ژل با اپراتور مشورت کنید.

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در رابطه با لیزر موهای زائد استفاده از ژل و یا پماد بی حس کننده است. این پماد به صورت موضعی پوست را سر و یا بی حس خواهد کرد، هنگام لیزر نیز هیچ گونه سوزشی بر روی بدن احساس نخواهد شد. زمان لیزر نیز اهمیت زیادی دارد، استفاده از موزر و یا ژیلت باید حدودا 24 ساعت قبل از لیزر انجام شده باشد. همین نکات کوچک در کنار هم باعث شده تا لیزر موهای زائد به نحو احسن انجام شود، در صورت عدم رعایت یکی از آن‌ها با مشکلات جدی مواجه خواهید شد.   

عوارض احتمالی لیزر موهای زائد

با وجود این که لیزر موهای زائد بسیار سودمند است، اما ممکن است در اثر رعایت نکردن استاندارد‌های لازم با مشکلات زیادی مواجه شوید. گاهی اوقات عوارض جانبی لیزر موهای زائد در بعضی از افراد رخ می‌دهد، که 90 درصد آن‌ها ناشی از رعایت نکردن موارد ممنوعیت استفاده از لیزر است.

 • در بعضی از مواقع ممکن است، پس از لیزر لکه‌های پوستی بر قسمتی از بدن به وجود آید.
 • اگر لیزر صورت به درستی و با ول موج استاندارد انجام نشود، احتمال این که موهای زائد پس از مدتی با ضخامت بالا مجددا بروید زیاد است.
 • موهای زائد بی جهت بر روی بدن نمی رویند، یکی از دلایل رویش آن‌ها حفظ چربی سطح پوست و جلوگیری از خشکی پوست است، زمانی که لیزر را انجام داده‌اید، با استفاده از لوسیون‌های مختلف باید قسمت‌هایی از بدن را مدام مرطوب کنید و مانع از بروز خشکی و یا ترک در آن نواحی شوید. در صورت استفاده نکردن از لوسیون م مواد بهداشتی، پس از مدتی پوست خشک، زیر و حتی زخم خواهد شد.
 • در صورت استفاده مدام از لیزر و عدم رعایت بازه زمانی جهت انجام مراحل آن، پوست در مقابل لیزر عکس العمل نشان خواهد داد و احتمال ایجاد سوختگی بر قسمتی از نواحی پوست وجود خواهد داشت.
 • افرادی که سابقه استفاده از لیزر برای رفع موهای زاد دارند، در مقابل لیزر مجدد دچار یک سری عوارض هم چون سرخی، سوزش و یا کبودی در قسمت‌های حساس بدن خواهند شد.
 • هزینه لیزر از روش‌های مشابه بیشتر بوده و افراد مجبور به پرداخت وجه بیشتری هستند.

مزایای لیزر مو

 • لیزر مزیت‌های بسیار زیادی دارد، این روش در مقایسه با روش‌های موجود برای رفع موهای زائد هم چون؛ استفاده از ژیلت، موزر، پودر موبر، کرم موبر، شمع و یا موم از عوارض کمتری برخوردار است.
 • استفاده از روش‌های مذکور چندان کارآمد نبوده و پس از گذشت چند روز مجددا موهای زائد رشد خواهند کرد. اما در لیزر بازگشت دوره رویش موهای زائد طولانی تر خواهد بود. در صورت استفاده از یک سری روش‌های مکمل مدت زمان این دوره طولانی تر خواهد شد.
 • احساس درد در روش‌های دیگر وجود داشته، اما در لیزر موهای زائد درد بسیار کمی احساس شده و افراد با آستانه تحمل درد مختلف از این نظر دچار مشکل نخواهند شد.
 • مدت زمانی که لیزر موهای زائد انجام می‌شود، چندان زیاد نبوده و وقت زیادی نخواهد برد. از این رو افراد با مشغله کاری مختلف قادر به انجام ان خواهند بود.
 • برای تمامی قسمت‌های بدن امکان لیزر وجود دارد.

نقاط انجام لیزر کردن مو  

یکی از آپشن‌های لیزر موهای زائد این است که برای تمامی قسمت ‌های بدن به راحتی می‌توان از لیزر استفاده کرد. البته این که کدام از ننواحی بدن را زیر لیزر قرار دهید، به تصمیم شما بستگی دارد. به عنوان مثال بعضی از افراد تنها نواحی مثل زیر بغل، کشاله ران و ممنوعه که مستعد موهای زائد هستند،  را با استفاده از لیزر پاکسازی می‌کنند. بعضی دیگر از افراد نیز برای تمامی قسمت‌های بدن خواهان استفاده از لیزر هستند. علاوه بر صورت، تمام نواحی بدن نیز به راحتی با استفاده از لیزر فاقد موهای زائد خواهد شد. تنها مکانی که استفاده از لیزر برای آن خطرناک خواهد بود، نواحی اطراف چشم خواد بود، اشعه لیزر به هیچ عنوان برای چشم نباید استفاده شود.

کلام آخر

لیزر موهای زائد این روز‌ها طرفداران بسیاری را جذب کرده است، افراد از روش‌های موقتی رفع موهای زائد خسته شده‌اند، به دنبال روشی هستند که بتوان به صورت دائمی از شر موهای زائد خلاص شد. استفاده از دستگاه لیزر را نمی توان یک روش دائمی تلقی کرد، اما در مدت زمان طولانی پس از لیزر نیاز به پاکسازی نخواهد بود. علاوه بر آن استفاده از لیزر فاقد درد بوده و هر فردی به راحتی می‌تواند با این دستگاه مو‌های زائد خود را از بین ببرد، بدون این که درد زیادی را متحمل شود. اگر شما نیز از دست این جوانه‌های تیره رنگ و مزاحم کلافه شده‌اید، استفاده از لیزر بسیار سودمند خواهند بود.

در این محتوا ما سعی کردیم که به بهترین شکل تمامی جوانب لیزر کردن مو های زائد بدن را بررسی کنیم و مواردی چون : هزینه ، عوارض ، نقاط لیزر و… را بررسی کنیم. شما عزیزان می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لیزر مو های زائد از وبسایت کلینیک لادن (https://clinicladan.com) استفاده کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *