آنچه باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید

لیزر موهای زائد این روزها حرف اول را می زند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که می‌خواهید از شر موهای زائد، حساسیت به اپیلاسیون، برآمدگی‌های حاصل از تیغ روی پوست و … خلاص شوید، در اینجا همه آنچه باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید آورده شده است، کافیست ادامه مطلب را بررسی کنید.

بررسی چند نکته در مورد لیزر موهای زائد

اگر آماده‌اید که اصلاح و اپیلاسیون را برای یک مدت طولانی‌ تر جهت از بین بردن موهای زائد خود کنار بگذارید، لیزر موهای زائد راه‌ حلی ایده‌آل برای شما است. این شکل از فرایند حذف مو با اعمال نوری که توسط رنگدانه های موجود در مو روی پوست اعمال می شود، صورت می گیرد. این انرژی نوری به گرما تبدیل می ‌شود و زمانی که با مو در ارتباط است، عمداً به فولیکول آسیب می ‌زند تا مو در ریشه آسیب ببیند و رشد آن در آینده به تأخیر بیفتد. اگرچه برخی از مزایا و معایب برای این روش وجود دارد، اما بسیاری از مردم آن را راه حلی موثر و ساده برای رفع موهای زائد در طولانی مدت می دانند. اگر به لیزر موهای زائد علاقه دارید، در اینجا آنچه باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید آورده شده است که به شرح زیر است:

بر خلاف آماده سازی جهت انجام اپیلاسیون، لیزر موهای زائد بالاخص قیمت لیزر بیکینی در صورتی بهترین عملکرد را دارد که قبل از انجام این روش، موهای زائد خود را اصلاح کنید. اگر موهای شما بلند باشد باعث ایجاد سوزش مو در طول درمان می شود و همچنین باعث ناراحتی بیشتر ناحیه تحت لیزر می شود. هنگامی که اصلاح می ‌کنید، مطمئن شوید که فقط از یک تیغ معمولی استفاده کنید، زیرا تیغ برقی موها را بیش از حد بلند می ‌کند و اثربخشی لیزر موهای زائد را کاهش می ‌دهد.

لیزر موهای زائد
  • از محصولات آرایشی در ناحیه تحت درمان استفاده نکنید

عدم استفاده از محصولات آرایشی به طور معمول فقط برای حذف موهای زائد صورت با لیزر مطرح می شود، اما هر ناحیه ای که با لیزر موهای زائد درمان می شود نیز باید فاقد لوسیون، برنزه کننده، دئودورانت یا هر چیز دیگری روی سطح پوست باشد. قبل از لیزر موهای زائد، ناحیه مورد نظر را تمیز کنید تا مطمئن شوید که پوست تمیز و آماده برای حذف مو است. اگر فراموش کردید که ناحیه مورد نظر را از قبل تمیز کنید، قبل از شروع درمان از متخصص درمان خود بخواهید که یک دستمال مرطوب برای پاکسازی به شما بدهد.

لیزر موهای زائد
  • دور از آفتاب باشید

قبل و بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تحت درمان را دور از نور خورشید نگه دارید. با محافظت از پوست در برابر نور خورشید به مدت 3 تا 4 هفته قبل از درمان، حساسیت پوست خود را به انرژی نور کاهش داده و خطر هیپرپیگمانتاسیون، سوختگی یا حتی اسکار را کمتر می کنید. اگر درست قبل از حذف موهای زائد، زیر نور خورشید بوده اید، لیزر، حذف موهای زائد شما را دردناک می کند. پس از درمان، برای کمک به بهبودی پوست و کاهش هیپرپیگمانتاسیون احتمالی ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، به مدت 2 هفته دیگر از نور خورشید دور بمانید. اگر محل لیزر شده به راحتی با لباس پوشانده می شود، پوشاندن این ناحیه می تواند ساده باشد، اما اگر ناحیه درمان شما به راحتی در معرض دید قرار دارد، مانند صورت شما، سعی کنید در داخل خانه بمانید. اگر نیاز به بیرون رفتن دارید، حتی اگر هوا ابری است، از کلاه و ضد آفتاب استفاده کنید.

سایر موارد موثر دیگر در لیزر موهای زائد

  • استرس را از خود دور کنید.

گرمای حاصل از لیزر موهای زائد تقریباً 24 ساعت در پوست باقی می ماند. قرار گرفتن در معرض گرما در این دوره ممکن است بر نتایج لیزر موهای زائد تأثیر بگذارد و ناراحت کننده باشد. هنگامی که گرمای اضافی بر فرایند درمان اضافه می شود، می تواند رشد باکتری ها را نیز افزایش دهد که این امر می تواند منجر به تحریک پوست شود. با ورزش نکردن، اجتناب از دوش آب گرم یا حمام کردن، یا عدم مراجعه به سونا حداقل تا 24 ساعت باعث بهبودی هر چه بهتر خود می شوید. هم چنین رعایت آرامش و دوری از استرس در بهبودی سریع تر شما بسیار موثر خواهد بود.

  • بر این اساس روال مراقبت از پوست خود را تغییر دهید

حدود 2 روز قبل از لیزر موهای زائد و 2 روز بعد از آن، از اسکراب، اسید گلیکولیک و کرم رتینول خودداری کنید. این به آماده سازی پوست شما کمک می کند و از تحریک جلوگیری می کند. همچنین ممکن است پس از درمان نیاز به استفاده از مرطوب کننده بیشتر از حد معمول داشته باشید زیرا ممکن است پس از لیزر موهای زائد پوست خشک شود. مطمئن شوید که از محصولات مراقبت از پوست بدون عطر استفاده می کنید تا از هر گونه تحریکی جلوگیری کنید. آیا مطمئن نیستید که لیزر موهای زائد برای شما مناسب است؟ می توانید از متخصصین مجرب لیزر در غرب تهران سوال کرده و اطلاعات خود را تکمیل کنید.

اگر می خواهید پوستی صاف و بدون مو بدون نیاز به تراشیدن یا اپیلاسیون مداوم داشته باشید، لیزر موهای زائد راه حل موثر و مناسبی برای شما است. این شکل از حذف موهای زائد نتایج طولانی مدتی را ارائه می دهد. قبل از لیزر موهای زائد، با یک متخصص مراقبت از پوست صحبت کنید تا پوست و نوع موهای شما را بررسی کند. این امر به متخصصان درمان پوست شما اطلاع می دهد که آیا شما کاندیدای خوبی برای لیزر موهای زائد هستید یا خیر و به آنها اجازه می دهد تا یک برنامه درمانی شخصی مراقبت از پوست و رفع موهای زائد ایجاد کنند. نکته مهم و قابل توجه که باید بدانید این است که لیزر آقایان و خانم ها بر اساس نوع پوست آن ها متفاوت است.

لیزر کاهش موهای زائد، نور بسیار متمرکزی را به فولیکول مو می تاباند تا بین 90 تا 95 درصد رشد موهای ناخواسته را کند یا متوقف کند. لیزر آنقدر دقیق است که فقط رشد موهایی را که می خواهید متوقف کنید از بین می برد. رایج ترین اهداف برای کاهش موهای زائد با لیزر روی صورت، پاها، بازوها، زیر بغل و خطوط بیکینی است، اگرچه این روش را می توان تقریباً در هر قسمت از بدن با موهای ناخواسته نیز استفاده کرد. شایان ذکر است که کاهش مو در صورت زنان دائمی نیست زیرا تغییر هورمون ها می تواند رشد مو را تحریک کند. این روش منجر به کاهش دائمی در سایر نواحی بدن می شود، زیرا آن فولیکول ها بازسازی نمی شوند.

لیزر موهای زائد

زمان و موارد قابل استفاده در لیزر موهای زائد

تحقیق و ملاقات با یک متخصص پوست واجد شرایط برای ارزیابی پوست شما، اولین گام برای داشتن پوستی صاف و نرم است. مواردی را که باید در نظر بگیرید :

  1. نوع تجهیزات مهم است

همه لیزرها یکسان عمل نمی کنند. برخی از لیزرها به خوبی موها را در پوست های تیره تر کاهش نمی دهند. اما در مقابل برخی از لیزرها برای کاهش موهای زائد در پوست های تیره تر طراحی شده اند. اولین قدم، ارزیابی مناسب بودن لیزرموهای زائد برای شما است که باید بررسی گردد.

سخن پایانی

مدت زمان انجام جلسات درمانی فردی و دوره کلی درمان، به عوامل مختلفی از جمله نوع لیزر، رنگ مو، نوع مو و ضخامت مو بستگی دارد. اکثر درمان ها بین سه تا هفت جلسه نیاز دارند. جلسات درمانی هر چهار تا شش هفته یکبار انجام می شود. این فاصله به موهای جدید و فولیکول‌های مو اجازه رشد می‌دهد. مشتریان تنها چند هفته بعد، نتایج اولین درمان را خواهند دید. حتی اگر شاهد کاهش رشد مو هستید، مهم است که در هر جلسه شرکت کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *