جراحی پلک با لیزر

جراحی پلک از جمله عمل‌های زیبایی است که مانند عمل بینی سال‌های اخیر طرفداران بسیارزیادی را پیداکرده‌است.  جراحی پلک در مدت زمان دو و یا سه ساعت به صورت کامل انجام می‌شود و می‌تواند چشم‌های خسته و بی حال را به چشمانی شاداب و جذاب تبدیل‌ کند. این عمل به روش‌های بسیارزیادی انجام می‌شود که یکی از این روش‌ها جراحی پلک با لیزر است. در ادامه بیش‌تر دراین‌باره بحث خواهیم‌کرد، با مجله “زیبا بمان” همراه باشید.

جراحی پلک

امروزه برای زیباترشدن چشم، عمل‌های زیبایی بسیارزیادی صورت می‌گیرد که در بعضی ازاین عمل‌ها حتی می‌توان رنگ چشم‌های فرد را نیز تغییرداد. جراحی پلک با نام بلفاروپلاستی شناخته می‌شود و برای رفع افتادگی‌های پلک در سنین بالا، رفع پف چشم‌ها و از بین بردن پوسته اضافی بسیارموثراست .

بسیاری ازافراد این تصور را درذهن خود دارند که در روش جراحی پلک با‌لیزر دیگر برشی روی پلک ایجاد نخواهدشد و تنها این جراحی در اثرتابش لیزر صورت می‌گیرد، البته که این تصور کاملا اشتباه است. در این روش تنها از لیزر برای برش پلک استفاده می‌شود، یعنی درحکم همان تیغ عمل می‌کند. البته می‌توان برای جوان ترساختن اطراف چشم نیز از آن استفاده‌کرد.

نکته مهم این‌است که این عمل تنها جنبه زیبایی ندارد و در بسیاری ازمواقع برای درمان نیز ازآن استفاده می‌شود. افتادگی پلک در سنین بالا ممکن است سبب شود تا میدان دید فرد کاهش‌یابد، با بهره‌گیری از این روش درمانی (جراحی پلک با لیزر) می‌توان تاحدبسیارزیادی این مشکل را بهبودبخشید. در ادامه به بررسی روش درمانی جراحی پلک با‌لیزر می‌پردازیم.

جراحی پلک با لیزر

از روش‌های درمانی معمول برای رفع افتادگی پلک ، جراحی پلک‌با‌لیزراست. بسیاری از پزشکان از درمان با لیزر CO2 استفاده می‌کنند. جراحی پلک با‌لیزر CO2 به جراحی بلفاروپلاستی با چاقو شبیه است. از جمله تفاوت‌های این دوروش این است که در روش جراحی پلک با لیزر ، عروق خونی با کمک لیزر بسته می‌شوند و همین هم باعث می‌شود تا پزشک در طی درمان بتواند تصمیمات بهتری بگیرد.

هم‌چنین در این روش سرعت بهبود بیمار بیش تر خواهدبود و آثاربه جامانده از این درمان نیزتا حد بسیارزیادی کاهش می‌یابد. دست‌یابی به این مزایا در استفاده از روش‌های قدیمی امکان پذیرنیست، به همین دلیل بهتراست از جراحی پلک با لیزر استفاده‌کنید.

به صورت کلی افتادگی پلک سبب می‌شود تا صورت فرد خسته تر دیده شود ، با بهره‌گیری از روش جراحی پلک با لیزر می‌توان به سرعت و درمدت زمان بسیارکوتاهی چین و چروک وپوست اضافی اطراف چشم را ازبین‌برد. از این روش هم می‌توان برای پلک بالا و هم پلک پایین استفاده‌کرد.

مزایای جراحی پلک با لیزر

مزایای جراحی پلک با‌لیزر

استفاده از روش‌های سنتی برای درمان ، تورم بسیارزیادی را به همراه خواهدداشت و اما بهره‌گیری از جراحی پلک با لیزر عوارض بعداز آن تاحدبسیارزیادی کاهش می‌دهد.

در استفاده از این روش خون ریزی بسیارکمی وجود خواهدداشت.

بیمار زودتر روند درمان را طی خواهدکرد.

در جراحی پلک با‌لیزر ،جای زخم به ندرت دیده می‌شود.

با بهره‌گیری از روش جراحی با‌لیزر مطمئن خواهیدبود که دچارریزش مژه نخواهیدشد.

بینایی فرد نسبت به قبل بهبود خواهدیافت.

چه افرادی نمی‌توانند از جراحی پلک با‌لیزراستفاده‌ کنند ؟

  • افرادی که مشکلات در ناحیه چشم دارند، نمی‌توانند از این روش برای درمان استفاده‌کنند.
  • افرادی که می‌خواهند جراحی پلک با لیزر انجام‌دهند به هیچ عنوان نباید افتادگی ابرو داشته‌باشند. همین باعث می‌شود تا نتیجه مطلوبی از درمان حاصل‌نشود. به همین دلیل هم لازم‌است قبل از جراحی پلک ، لیفت ابرو انجام‌شود.
  • آن دسته از افرادی که به اختلالات خونی مبتلا هستند ، به هیچ عنوان نباید این عمل را انجام‌دهند.

البته همه این موارد توسط پزشک معالج مورد بررسی قرارمی‌گیرد و هم چنین آزمایش‌های زیادی انجام می‌شود تا مشخص‌شود که می‌توانید از این روش درمانی استفاده‌کنید یا خیر. در معاینه‌های پزشکی مشخص می‌شود که مشکل فرد مربوط به افتادگی پلک است و یا این که پوست اضافی به دلیل افتادگی ابرو است. اگر مشکل از ابرو باشد و جراحی زیبایی پلک صورت‌گیرد ، افتاده بودن ابرو بیش تر از قبل دیده خواهدشد. به همین دلیل باید تشخیص درستی دراین باره صورت‌گیرد.

نحوه جراحی پلک با‌ لیزر

در جراحی پلک با‌لیزر یا فرد بیهوش می‌شود و یا تحت بی حسی موضعی قرارمی‌گیرد. سپس با استفاده از لیزر در پلک برشی ایجاد می‌شود. با کمک همان برش ایجادشده، مقدار پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود و سپس برش بسته می‌شود. البته ممکن است در مراحل اول فرد به نتیجه مطلوب نرسد و لازم باشد این عمل مجددا تکرار شود.

آیا نتایج حاصل از این روش درمانی به صورت مادام العمراست ؟

پاسخ این سوال خیر است ، میزان ماندگاری نتایج این روش در افرادمختلف متفاوت است. عوامل بسیارزیادی در میزان ماندگاری نتایج عمل جراحی موثراست که از جمله آن‌ها می‌توان به وراثت، شرایط زندگی فرد و مراقبت های بعد از عمل اشاره کرد. البته این طبیعی است که هرچه سن بالاتر می‌رود، پوست فرد شل می‌شود و آثاردرمان نیزکم کم از بین خواهندرفت.

مراقبت‌های بعد از جراحی پلک با لیزر

به صورت کلی می‌توان گفت بعد از این عمل جراحی تورم و یا کبودی نخواهیدداشت، اما اگر عوارض اندکی از آن را نیز مشاهده‌کردید می‌توانید برای رفع آن از کمپرس آب سرد استفاده‌کنید.

توجه‌کنید که تا چند روز بعد از درمان نمی‌توانید از محصولات آرایشی استفاده‌کنید.

شاید برای شما تعجب آور باشد و اما نباید تاچندین روز بعد از عمل ورزش کنید و جسم سنگین بردارید.

ممکن است چندین روز بعدازدرمان پوست پلک شما قرمزرنگ شود. برای پنهان کردن این قرمزی پوست می‌توانید از موادآرایشی مخصوص لیزر استفاده‌کنید.

حدود یک ماه باید از چشم های خود دربرابر خورشید محافظت کنید. هم چنین باید چشم هایتان را از آلودگی‌ها دورنگه‌دارید.

برای محافظت از چشم حتما باید از عینک آفتابی استفاده‌کنید . دقت داشته‌باشید که در طول درمان دراستفاده از عینک آفتابی سهل انگاری نکنید، این کار ممکن‌است آسیب بسیارزیادی به چشم هایتان واردکند.

برای این که پوست جراحی شده ، خشک نشود بهتراست هرچندمدت روی آن کرم مرطوب کننده بزنید.البته استفاده از قطره چشم نیز نباید فراموش‌شود.

نهایتا یک هفته بعد از درمان باید برای کشیدن بخیه‌ها به پزشک مراجعه‌کنید.

اگر احساس درد می‌کنید می‌توانید علاوه بر آنتی بیوتیک از مسکن‌های مختلفی برای کاهش درد استفاده‌کنید.

دراین مقاله شرایط، مزایا و هم چنین روند عمل جراحی پلک با لیزر موردبررسی قرارگرفت. اگر می‌خواهید تحت درمان قراربگیرید مطالعه این مطلب به شما کمک بسیارزیادی خواهدکرد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *