آیا لیزر بیکینی برای دختر ضرر دارد؟! افسانه‌هایی درباره لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در بین افرادی که خواهان راه‌حلی دائمی‌تر از روش‌های دیگر هستند، محبوب است. استفاده از لیزر برای ازبین‌بردن مو با جلوگیری از رشد موهای جدید فولیکول‌های مو عمل می‌کند. با این حال، قبل از شروع درمان، افراد باید خود را از برخی از عوارض جانبی لیزر موهای زائد آگاه کنند. برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد روشی مطمئن برای خلاص شدن از شر موهای زائد در مکان‌های ناخواسته به طور دائم یا برای مدت طولانی است. در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد که آیا لیزر بیکینی برای دختر ضرر دارد یا خیر؟!!!

آیا لیزر بیکینی برای دختر ضرر دارد

لیزر موهای زائد بیکینی برای دختران چه عوارضی دارد؟

لیزر موهای زائد بیکینی معمولا بی‌خطر است. پس از لیزر موهای زائد ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت ظاهر شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. هرکسی که عوارض جانبی پایدار را تجربه می‌کند باید با متخصص پوست خود مشورت کند. در این قسمت به برخی از این عوارض اشاره کرده‌ایم. این عوارض عبارتند از؛

قرمزی و تحریک

لیزر موهای زائد به فولیکول‌های موهای مورد نظر آسیب می‌رساند. و بدن واکنش نشان می‌دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی آسیب دیده تجربه می‌کنند. پوست ممکن است حساس شود و حتی کمی متورم شود. علائم معمولا کوتاه‌مدت هستند. ناحیه آسیب دیده شبیه به پوستی است که به تازگی اپیلاسیون یا کنده شده است. برخی از متخصصان پوست از یک بی‌حس‌کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می‌کنند. پس از واکنش اولیه، معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید کاهش یابد. کمپرس یخ و حمام آب سرد می‌تواند قرمزی و تورم را کاهش دهد.

پوسته شدن

برخی از افراد ممکن است پوسته‌پوسته‌شدن در ناحیه لیزر شده را تجربه کنند. این مورد معمولاً یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت کننده باشد. پوسته‌پوسته‌شدن گاهی اوقات می‌تواند منجر به دلمه یا زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد می‌تواند از بروز هرگونه مشکل پایدار در این درمان جلوگیری کند.

تغییرات در رنگ پوست

برخی از افراد متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه تحت درمان پوست می‌شوند. ممکن است پس از لیزر موهای زائد کمی تیره‌تر یا روشن‌تر شود. افرادی که پوست روشن‌تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه‌ای تیره‌تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره‌تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه‌های روشن‌تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می‌شوند و پوست به حالت عادی باز می‌گردد.

خطر عفونت پوست ناحیه بیکینی

مانند سایر روش‌های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول‌های مو با لیزر می‌تواند عفونت ایجاد کند. ناحیه آسیب دیده باید در حین بهبودی به عنوان یک زخم درمان شود. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش کنند. در نهایت، در صورت بروز عفونت، نباید کرم‌های آنتی بیوتیک بدون نسخه (OTC) را در مناطق وسیعی از پوست استفاده کنند.

عوارض جانبی نادر

عوارض جانبی کمتر رایج پس از لیزر موهای زائد در ناحیه بیکینی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

سوختگی و تاول

استفاده از یک پزشک قابل اعتماد خطر عوارض جانبی را کاهش می‌دهد. اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد. با این حال، هنگامی که یک پزشک واجد شرایط این فرآیند را انجام می‌دهد، سوختگی و تاول نادر است. در لیزر موهای زائد از لیزرهای با حرارت بالا استفاده می‌شود. پزشک درست قبل از استفاده از لیزر یک دستگاه خنک کننده را روی پوست فرد اعمال می‌کند. این کار به جلوگیری از سوزاندن پوست توسط لیزر کمک می‌کند.

جای زخم

جای زخم معمولاً از عوارض لیزر موهای زائد نیست. با این حال، اگر پزشک مرتکب خطا شود، ممکن است جای زخم ایجاد شود.همچنین اگر افراد پس از آن به درستی از ناحیه تحت درمان مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود. آن‌ها باید با پوست آسیب دیده طوری رفتار کنند که انگار آفتاب سوخته است تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. این بدان معنی است که آن را مرطوب نگه دارید، از نور محافظت کنید و به طور منظم برای علائم عفونت چک کنید.

 

آیا لیزر بیکینی برای دختر ضرر دارد

آیا لیزر موهای زائد بیکینی مضر است؟

اکثر افرادی که از لیزر استفاده می‌کنند، متوجه می‌شوند که لیزرموهای‌زائد ایمن و قابل تحمل است. به نظر نمی‌رسد که این روش در درازمدت خطرات سلامتی داشته باشد. با این حال، برخی از افراد ممکن است پس از لیزر موهای زائد بیکینی دچار عوارض جانبی جزئی شوند. افرادی که مایل به انجام لیزر موهای زائد بیکینی هستند باید همیشه از یک پزشک مجرب استفاده کنند.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی دردناک است؟

تا چند روز پس از درمان، پوست آسیب‌دیده ممکن است قرمز و حساس شود. بسیاری از افراد این حس را شبیه به آفتاب سوختگی توصیف می‌کنند. با این حال، خود این فرآیند معمولاً دردناک نیست.

آیا لیزر به طور دائمی رشد مو را از بین می‌برد؟

لیزر موهای زائد به ندرت به حذف دائمی موهای زائد کمک می‌کند. با این حال رشد مو را به طور چشم گیری کاهش می‌دهد. پس از اولین درمان، بسیاری از افراد تنها برای چند ماه بدون مو خواهند بود. موها در نهایت دوباره رشد می‌کنند، اگرچه اغلب ریزتر، روشن‌تر و کمتر از قبل دیده می‌شوند. بسیاری از افراد برای دستیابی به یک راه‌حل دائمی یا رضایت بخش‌تر برای موهای ناخواسته به جلسات متعدد نیاز دارند. ممکن است با هر جلسه بعدی، موها دوباره روشن‌تر و نازک‌تر شوند. پس از درمان‌های کافی، رشد مجدد آن به‌طور کلی متوقف می‌شود.

افسانه‌هایی در مورد لیزر موهای زائد

چندین افسانه بی اساس در مورد لیزر موهای زائد وجود دارد:

لیزر موهای زائد باعث سرطان می‌شود!

این افسانه که لیزر موهای زائد می‌تواند باعث سرطان شود، بی اساس است. لیزرها برای عبور از سلول‌های پوست طراحی شده‌اند و فقط فولیکول‌های مو در عمق پوست را هدف قرار می‌دهند. لیزرهای مورد استفاده در لیزر موهای زائد مقدار کمی تابش تولید می‌کنند. با این حال، این اشعه مضر نیست و هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر درمانی حذف موهای زائد باعث سرطان پوست می‌شود، وجود ندارد.

لیزر موهای زائد باعث ناباروری می‌شود!

باز هم هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر موهای زائد باعث ناباروری می‌شود وجود ندارد. لیزرها فقط به پوست نفوذ می‌کنند و به هیچ اندام دیگری نمی‌رسند تا بخواهند بر آن تأثیر بگذارند. لیزر موهای زائد معمولاً حتی در نواحی حساس مانند بیکینی بی‌خطر است.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *