تست واکسن کرونایی ایرانی برای اولین بار انجام شد

امروز فاز اول انسانی واکسن کرونای ایرانی به گفته اخبار منتشر شده از خبرگذاری ها با تزریق واکسن به یک زن آغاز شد. در روز اول 3 داوطلب این واکسن را دریافت کردند و تا پایان فاز اول به 65 نفر از داوطلبین این واکسن تزریق خواهد شد. اولین فردی که این واکسن را دریافت کرد طیبه مخبر، دختر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بودند.

این واکسن ساخت گروه شفافارمد مجموعه ستاد اجرای فرمان امام (ره) می باشد. در مراسم امروز وزیر بهداشت، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) حضور داشتند. طبق گفته خانم محرز عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ، اگر همه چیز با موفقیت پیش رود و تایید واکسن هم از سازمان بهداشت جهانی دریافت شود، نهایتا در اواخر بهار بتوان واکسن ایرانی کرونا را داشته باشیم.

تست واکسن کرونایی ایرانی

واکسن Inactivated شرکت شفافارمد بعنوان اولین واکسن ایرانی کووید 19 با دریافت کد اخلاق عملا وارد فاز تست انسانی شده است و امیدواریم نتیجه خوبی را به دنبال داشته باشد تا در ایران نیز همچون سایر کشور ها واکسیناسیون سراسری آغاز گردد.

تحقیقات این واکسن در شفافارمد از زیر مجموعه  گروه دارویی «برکت» انجام شده است و «ستاد اجرایی فرمان امام» بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده است.علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی و خلیلی، مدیرعامل یکی از شرکت های زیر مجموعه این ستاد دومین و سومین تزریق واکسن ایرانی کرونا را انجام دادند. 

این برای نخستن‌بار است که جزئیاتی در این سطح درباره تولید واکسن ایرانی اعلام می‌شود. ۲ تزریق در روز صفر و ۱۴ انجام می شود و بعد از ۲۸ روز از آخرین تزریق نتایج اطلاع رسانی خواهد شد. تاکنون بیش از ۶۵ هزار نفر داوطلب آزمایش انسانی این واکسن شده اند. افراد داوطلب نباید به کرونا مبتلا شده باشند.

تاکنون بیش از ۵۴ هزار نفر در ایران جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست داده و نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *