درمان فوری جوش با 7 روش ساده و طلایی

چیزهای کمی وجود دارد که به اندازه ورود یک عیب ناخوشایند در صورت شوکه کننده باشد. همه ما بیش از یک بار آکنه را تجربه کرده‌ایم و همواره هر بار که این آثار ظاهر میشوند حس ناخوشایند نیز دوباره رخ می دهد. ولی راحت باشید و اشکالی ندارد.

راهکارهایی برای درمان سریع آکنه وجود دارد که در اینجا 7 روش ساده و سریع را خدمت شما ارائه می نماییم و محصولات ضد جوش که در این لینک می باشد را بصورت ساده مطرح می کنیم و همچنین اگر می خواهید در مورد جوش و آکنه و درمان های آن بیشتر بدانید ، یک مشاوره رایگان از متخصصین فروشگاه اینترنتی آیریک تجهیز ترتیب دهید. ما خوشحال می شویم به هر سوالی که دارید پاسخ دهیم و به شما کمک کنیم که بهترین محصولات ضد جوش را انتخاب نمایید.

به‌عنوان شایع‌ترین عارضه پوستی، شما و هرکسی که می‌شناسید احتمالاً قبلاً با آن مواجه شده‌اید. این آمار به این معنی نیست که آکنه خود را دوست داشته باشید، بلکه بیشتر یادآور این است که هرکسی که باعث می شود از داشتن آن احساس بدی داشته باشید اشتباه می کند.

جوش های شما شخصیت ندارند اما شما شخصیت دارید و شخصیت شما چیزی است که چهره شما را دوست داشتنی می کند!

به یاد داشته باشید که راه‌ حل های ما برای درمان سریع آکنه کل صورت شما نیستند، بلکه برای یک تا دو جوش غافلگیرکننده هستند. برای آکنه مزمن، به یادگیری در مورد استراتژی های طولانی مدت بپردازید تا بتوانید لکه ها را پس از بهبود آکنه به حداقل برسانید.

درمان های جوش در کمتر از 30 دقیقه

1. پوشاندن جوش: ( زمان عملکرد:کمتر از 1 دقیقه )

هیچ عیب و نقصی وجود ندارد که نتواند آن را پنهان کند.از کانسیلر سبز برای پنهان کردن قرمزی احتمالی یا کانسیلر نارنجی برای مقابله با رنگ های آبی در پوست های تیره استفاده کنید. برای آکنه‌های روشن‌تر یا کوچک‌تر، فقط کانسیلر همرنگ پوست می‌تواند پوششی صاف ایجاد کند.

توجه!!! هنگام استفاده، این را به خاطر داشته باشید: از نور مناسب استفاده کنید.

درمان جوش

2. یخ روی جوش: (زمان عملکرد: 1 دقیقه یا بیشتر )

استفاده از یخ می تواند کمک زیادی به شما کند. این روش خنک کننده برای آکنه های التهابی که زیر پوست شعله ور می شوند ( از جمله کیست ها، ندول ها، پوسچول ها و پاپول ها) بهترین کار را انجام می دهد.

نحوه استفاده:

 1. با پاکسازی پوست شروع کنید.
 2. تکه یخ را در یک حوله، پارچه ضخیم بپیچید یا از کمپرس سرد استفاده کنید.
 3. یخ را به مدت 1 دقیقه بگذارید و سپس بردارید.
 4. اگر جوش شما به طور خاص ملتهب است، می توانید آن را با تکرار بیشتر پیگیری کنید، اما بین هر بار مصرف 5 دقیقه صبر کنید.
 5. به یخ زدن جوش خود ادامه دهید تا جایی که به اندازه کافی فرو برود و پوشانده شود.
 6. اگر جوش ادامه داشت این کار را روزانه انجام دهید.

3. پچ آکنه یا چسب ضد جوش: ( زمان عملکرد : حداقل 20 دقیقه )

 • آیا پچ های آکنه ( چسب های کوچک ضد جوش ) میتواند موثر باشد؟ بله،اگرچه مدت زمان آن بستگی به نوع آکنه دارد، ولی برای آزادسازی سبوم کاملا موثر است.

از پچ هایی که اندازه جوش‌ها را تنها در 6 ساعت کاهش می‌دهند تا چسب های ضدآب که در طول شب می توانید استفاده کنید، همگی مفید هستند.

نحوه استفاده:

 1. اطراف جوش را تمیز کنید.
 2. در صورت نیاز، جوش را (فقط اگر سر داشته باشد) با ابزار استریل تخلیه کنید.
 3. پچ را مستقیماً روی جوش خود بزنید و منتظر بمانید.

توجه!!! این نکته مهم است که مانند هر درمان آکنه، پچ ها ممکن است نتایج یکسانی برای همه نداشته باشند.

سوزان اوباگی، متخصص پوست، پزشک و مدیر مرکز جراحی زیبایی و سلامت پوست UPMC، خاطرنشان می کند که یافتن رژیم عالی برای مبارزه با آکنه اغلب به آزمون و خطا در محصولات نیاز دارد.

4. تخلیه جوش: ( زمان عملکرد: 5-15 دقیقه )

متخصصین پوست و زیبایی مانند دکتر اوباگی هشدار می‌دهند که ممکن است در حین انجام دستکاری های خانگی در منزل ، عوارض جدی ایجاد شود.

در مورد کیست‌های بزرگ یا دردناک، او توصیه می‌کند که به پزشک مراجعه کنید و خاطرنشان می‌کند که استفاده از “وسایل غیراستریل می‌تواند یک فاجعه باشد”.

با این حال، ما می دانیم که حتی یک جوش می تواند اعتبار ما را تخریب کند، بنابراین اگر برای شما درمان جای جوش مهم است، این دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید.

نحوه استفاده:

 • با پیروی از روتین معمول پاکسازی صورت خود شروع کنید. ناحیه را بیش از حد نشویید یا تحریک نکنید، اما مطمئن شوید که صورتتان تمیز است.
 • پس از پاکسازی، باید محل را با کمپرس گرم بپوشانید. همچنان روی لکه را با کمپرس گرم بپوشانید تا زمانی که تخلیه شود.
 • در مورد کیست ملتهب، می توانید از یخ در بین کمپرس گرم برای کاهش تورم استفاده کنید.
 • این روش اجازه می دهد تا هر ماده آکنه ای که در منافذ شما باقی مانده است خارج شود، که از استفاده از انگشتان دست یا ابزار غیراستریل برای ترکیدن جلوگیری می کند.
ماسک برای جوش

5. استفاده از ماسک: ( زمان عملکرد: 15-20 دقیقه )

با یک ماسک ساده به جوش خود جهت درمان کمک کنید. قبل از استفاده از ماسک، پوست خود را تمیزکنید.

برای درمان با ماسک، محصولی را انتخاب کنید که دارای موادی مانند زغال ، خاک رس آزتک و خاک رس گوگرد باشد که به پاکسازی آکنه معروف است.

6. تزریق کورتیزون: ( زمان عملکرد: 4 تا 8 ساعت )

در مورد آکنه های شدید و دردناک، ممکن است بخواهید با پزشک خود برای تزریق کورتیزون مشورت کنید. کورتون مستقیماً به پوست تزریق می شود و به مبارزه سریع با قرمزی و تسریع روند بهبودی کمک می کند.

7. درمان نقطه ای با محصولات ضد آکنه: ( زمان عملکرد: حداقل یک شبه )

درمان نقطه ای یک روش هدفمند است که می تواند کمی طول بکشد و بهتر است با یک پچ آکنه یا محصولات ضد جوش دنبال شود. ممکن است بخواهید قبل از درمان، به خصوص برای جوش های بزرگتر، التهاب جوش را با یخ کم کنید.

پس از شستن صورت، جوش را کمتر از 5 دقیقه با یخ کمپرس کنید. سپس با استفاده از یک محصول بدون نسخه برای جوش به انتخاب خود ،درمان را دنبال کنید.

مطمئن شوید که از محصولی استفاده میکنید که حاوی موادی است که توانایی های آنها در مبارزه با آکنه ثابت شده است، از جمله:

 • روغن های ضروری، مانند درخت چای،فندق،جوجوبا،نارگیل

روغن درخت چای :

روغن درخت چای، یک ماده‌ی ضد باکتری و ضد التهاب طبیعی است؛ به این معنی که ممکن است پروپیونی باکتریوم آکنه (باکتری ایجاد کننده‌ی آکنه) را از بین ببرد. خواص ضد التهابی روغن درخت چای به صورتی است که می‌تواند تورم و قرمزی جوش‌ها را نیز کاهش دهد.

شما می‌توانید عصاره‌ی درخت چای را به صورت کرم، ژل یا اسانس روغنی، روی آکنه‌هایتان بمالید. اگر از اسانس روغنی استفاده می‌کنید، ابتدا آن را در یک روغن حامل رقیق کنید.

روغن جوجوبا:

روغن جوجوبا، یک ماده‌ی طبیعی مومی بوده که از دانه‌های درختچه جوجوبا استخراج می‌شود. مواد مومی موجود در روغن جوجوبا به ترمیم پوست آسیب دیده کمک می‌کند؛ به این معنی که این مواد می‌توانند در تسریع بهبود زخم‌ها (از جمله آکنه و آسیب‌های ناشی از آن) نیز موثر باشند.

برخی از ترکیبات موجود در روغن جوجوبا ممکن است به کاهش التهاب پوست کمک کنند؛ به این معنی که آن‌ها می‌توانند قرمزی و تورم اطراف جوش‌ها، جوش‌های سر سفید و سایر ضایعات پوستی ملتهب را کاهش دهند.

سعی کنید اسانس روغنی جوجوبا را با ژل، کرم یا ماسک صورت خاک رس مخلوط کرده و آن را روی آکنه بمالید. در غیر این صورت، چند قطره روغن جوجوبا را روی پنبه ریخته و به آرامی روی آکنه‌ها مالش دهید.

روغن نارگیل:

حتماً از خواص روغن نارگیل برای سلامت و زیبایی پوست و مو شنیده اید. خوشبختانه، تحقیقات علمی هم این نکته را تأیید می کنند. این روغن منبعی غنی از ویتامین E و اسیدهای چرب است و به همین دلیل می تواند جای جوش از بین ببرد. استفاده از روغن نارگیل به حفظ سلامت پوست و درمان جوش نیز کمک می کند.

 • کرم گوگرد
 • بنزوئیل پراکسید
 • آلوئه ورا
 • اسید سالیسیلیک
 • کرم کورتیزون
 • یک لوسیون خشک کننده

و در آخر چند نکته برای حداکثر اثر درمان جوش

1- جوش‌های خود را فشار ندهید.

این کار باعث تشدید آکنه و گسترش التهاب می‌گردد. فشار دادن جوش‌ها به ندرت لازم است ولی اگر لازم باشد که جوش‌های سر سفید و سر سیاه فشرده شوند باید این کار توسط متخصص پوست انجام شود.

2. شستشوی صورت

صورت خود را روزی دو بار با آب ولرم و پاک کننده ملایم به آرامی بشویید. جوش صورت به دلیل بهداشت کم و نامناسب نیست.در واقع شستشوی شدید باعث تحریک پوست و تشدید آکنه می‌شود.

3 . انتخاب درست مواد آرایشی

هنگام خرید مواد آرایشی پوست و مو دقت کنید که کومدون زا نباشد و لفظ non comedogenic روی آن حک شده باشد. این لفظ یعنی که ضد آفتاب یا ماده آرایشی کاربردی باعث انسداد سوراخ‌ها و نتیجتاً تشدید آکنه نمی‌شود.

4.     شستشوی منظم موهای چرب

موی چرب یا لوازم ورزشی در تماس با پوست می‌تواند باعث تحریک پوست و تشدید آکنه شود. پس اگر موی شما چرب است هر روز آن را شستشو دهید و از تماس آن با پوست جلوگیری کنید. دقت کنید موادی به موهای خود می‌مالید چرب نباشد. پوشیدن لباس نخی زیر لباس‌های ورزشی از تماس با پوست جلوگیری می‌کند.

5. مصرف منظم دارو

اجازه دهید اثرات داروها با گذر زمان ظاهر شود.از پزشک خود راجع به شروع اثر داروها و زمان حداکثر اثر دارو بپرسید. به طور معمول 8-6 هفته طول می‌کشد تا اثر داروها شروع شود. پس تا این زمان داروها را منظم مصرف کنید.

6. جلوگیری از مصرف بی رویه دارو

داروها را دقیقا طبق نظر پزشکتان مصرف کنید. مصرف بیش از حد داروها نه تنها باعث بهبود سریعتر نمی‌شود بلکه گاهی آکنه را بدتر می‌کند.

7- از آفتاب دوری کنید.

بر خلاف نظر عامه مردم آفتاب گرفتن و تابش معمول آفتاب آکنه را بدتر می‌کند. به علاوه بعضی از داروهای آکنه، پوست را به تابش آفتاب و اشعه ماورای بنفش حساس می‌کند و می‌تواند موجب آفتاب سوختگی شود. پس مهم است که از وسایل محافظت از آفتاب (کلاه، ضد آفتاب و…) استفاده کنید. دقت کنید ضد آفتاب شما حتما باید فاقد چربی باشد.

برای مشاهده و کسب اطلاعات از برندهای معتبر و مختلف و همچنین استعلام قیمت محصولات می توانید به سایت ما به آدرس www.irictajhiz.com مراجعه نمایید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *