ثابت نگه داشتن رژ لب : چگونه رژ لبمان را در طول روز ثابت نگه داریم؟

حتماً برای شما هم پیش آمده است که در طول یک قرار ملاقات، مهمانی یا جلسه مهم رژ لبتان به هم بریزد یا دائماً نگران خراب شدن ظاهر رژ لب خود باشید. خوشبختانه، دیگر می توانید با این مشکل خداحافظی کنید! ما در این مقاله از مجله زیبا بمان، به شما ترفندهایی را می آموزیم که موجب ثابت نگه داشتن رژ لب در طول روز می شوند. در ادامه با ما همراه باشید.

افزایش ماندگاری رژ لب

روش ثابت نگه داشتن رژ لب چیست؟

برای اینکه ماندگاری رژ لب خود را بالا ببرید، کافی است در حین رژ لب زدن مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1- لب ها را لایه برداری کنید.

لب های ما همیشه نرم و صاف نمی مانند. گاهی اوقات به دلیل کم نوشیدن آب، سردی و خشکی هوا، خیس کردن لب ها با زبان، بیماری های داخلی و … لب هایمان خشک و پوسته پوسته می شوند. استفاده از اسکراب لب یا مسواک خیس می تواند سلول های مرده پوست را از بین ببرد و لب ها را صاف و نرم کند.

اسکراب لب را می توانید به شکل آماده از داروخانه ها تهیه کنید یا خودتان با عسل و شکر، در خانه اسکراب بسازید. همچنین می توانید به آرامی با مسواک خیس روی لب های خود بکشید تا پوست های مرده از بین بروند. این کار سطح نرم و صافی را روی لب ایجاد می کند که باعث می شود رژ لب بهتر به آن بچسبد. همچنین از ترک خوردگی رژ روی لب جلوگیری می کند.

بعد از اینکه با اسکراب یا مسواک خیس لب هایتان را لایه برداری کردید، کمی بالم لب (نرم کننده لب) بزنید و صبر کنید تا جذب شود. سپس آن را به آرامی پاک کنید و به مرحله بعد بروید.

2- از پرایمر لب یا کانسیلر استفاده کنید.

این مرحله ای است که اکثر مردم از آن چشم پوشی می کنند؛ اما اگر واقعاً می خواهید رژ لبتان در طول روز ثابت بماند باید حتماً از یک پرایمر لب یا کانسیلر استفاده کنید. پرایمر در عین سبک بودن، لب ها را یکدست و مرطوب می کند و مانع از پاک شدن رژ لب می شود.

اگر پرایمر لب در دسترس ندارید، می توانید از کانسیلر به جای آن استفاده کنید. کانسیلر نیز سطح لب را یکدست می کند و علاوه بر افزایش ماندگاری رژ لب، به رنگ رژ لب نیز جلوه بهتری می دهد. اگر لب های تیره ای دارید این روش برایتان عالی خواهد بود؛ چرا که کانسیلر تیرگی لب را می پوشاند.

3- خط لب بکشید.

بسیاری از افراد فکر می کنند که استفاده از مداد لب ضروری نیست؛ اما این عقیده اشتباه است. کشیدن خط لب نه تنها ظاهر لب را تمیزتر و زیباتر نشان می دهد، بلکه باعث افزایش ماندگاری رژ لب می شود. اما چگونه باید خط لب بکشیم که ماندگاری رژ لبمان بیشتر شود؟

کافی است بعد از کشیدن خط لب، بخش های میانی لب را نیز با مداد لب پر کنید. این کار باعث می شود تا رژ لب دیرتر از حالت عادی پاک شود. آیا از وقتی که رژ لب قرمز در وسط لب پاک می شود و فقط دور لب باقی می ماند، متنفر نیستید؟ استفاده از مداد لب روی بخش میانی لب ها این فاجعه را دور نگه می دارد.

4- طی دو مرحله رژ لب بزنید.

بعد از کشیدن اولین لایه رژ لب، با استفاده از دستمال کاغذی به آرامی رنگ رژ لب را کمی محو کنید. لازم نیست دستمال را روی لب بکشید؛ کافی است آن را بین لب ها قرار داده و فشار دهید. سپس لایه دوم رژ لب را بمالید. این کار نه تنها ظاهری مخملی و یکدست به رژ لب می دهد، بلکه باعث ماندگاری طولانی مدت آن نیز می شود.

5- پودر فیکس بزنید.

این مرحله ترفند دیگری است که بسیاری از خانم ها از آن صرف نظر می کنند. یک لایه بسیار نازک از پودر فیکس بی رنگ را به آرامی روی لب بکشید. این کار ماندگاری رژ لب را دو چندان می کند.

به همین سادگی می توانید از 5 مرحله بالا برای ثابت نگه داشتن رژ لب در طول روز کمک بگیرید.

منبع: southernliving

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.