چگونه با لباس پوشیدن قد خود را بلندتر نشان دهیم؟ | ترفندهای بلند نشان دادن قد

اگر از آن دسته افرادی هستید که از قد خود راضی نیستند و دوست دارند بلندتر به نظر برسند، باید در لباس پوشیدن خود دقت زیادی به خرج دهید. گاهی اوقات اشتباهات کوچک در ست کردن لباس و اکسسوری‌ها می‌تواند قد شما را چند سانتی‌متر کوتاه‌تر نشان دهد. اما کوتاه یا بلند نشان دادن قد با انتخاب لباس و اکسسوری چگونه ممکن است؟

اگر می‌خواهید تنها با لباس پوشیدن قد بلندتر به نظر برسید، این مقاله از مجله زیبا بمان را از دست ندهید.

ترفندهای بلند نشان دادن قد با لباس و اکسسوری

انتخاب صحیح لباس نقش مهمی در قد بلند به نظر رسیدن دارد. پوشیدن لباس‌های بلند و گشاد قدتان را بسیار کوتاه‌تر نشان می‌دهد. این لباس‌ها پاها را کوتاه‌تر و بالا تنه را حجیم‌تر و بلندتر نشان می‌دهند. این اتفاق اصلاً خوب نیست؛ زیرا برای بلندتر نشان دادن اندام باید سعی کنید پاهایتان بلندتر به نظر برسند.

برای بلند نشان دادن قد با لباس پوشیدن، کافی است برای قسمت بالا تنه از تی شرت، بلوز، تاپ یا هر نوع لباس کوتاه و تنگ استفاده کنید. همچنین اگر لباس را درون دامن، شلوار یا شلوارک خود قرار دهید نیز بلندتر به نظر خواهید رسید.

بلند نشان دادن قد با لباس پوشیدن

اگر دوست دارید کفش یا صندل‌هایی را بپوشید که بند آن‌ها روی مچ پا بسته می‌شود، برای قد بلندتر به نظر رسیدن باید مراقب باشید که که بند کفش یا صندل به رنگ پوستتان نزدیک باشد. پوشیدن کفش‌های حجیم و زمخت برای افراد قد کوتاه به هیچ وجه توصیه نمی‌شود؛ زیرا این مدل کفش‌ها پایین تنه را کوتاه‌تر نشان داده و باعث می‌شوند فرد کوتاه‌تر به نظر برسد.

علاوه بر آن، برای بلند نشان دادن قد باید از بستن کمربندهای پهن خودداری کنید. در سمت چپ تصویر زیر مشاهده می‌کنید که بستن کمربند پهن چگونه باعث قد کوتاه به نظر رسیدن می‌شود. دلیل این اتفاق این است که کمربند پهن، پایین تنه را کاملاً از بالا تنه جدا می‌کند و نمی‌گذارد پاهایتان بلندتر دیده شوند.

استفاده نکردن از کمربند باریک برای بلندتر به نظر رسیدن

اگر قد کوتاهی دارید، نباید کاپشن، کت یا جلیقه‌های بلند و حجیم بپوشید. این قبیل لباس‌ها به وضوح پاها را کوتاه‌تر نشان داده و به دنبال آن قدتان را کوتاه‌تر می‌کنند. توصیه می‌شود کاپشن، کت‌ یا جلیقه‌ای را انتخاب کنید که از نظر حجم و اندازه جمع و جور باشد و بلندی آن به دور کمر یا کمی پایین‌تر برسد.

همچنین در هنگام انتخاب کیف نیز باید مراقب باشید. بهترین انتخاب برای بانوان ریزاندام، یک کیف کوچک است که عرض آن از 25-27 سانتی‌متر بیشتر نباشد. اگر کوله پشتی را به کیف دستی ترجیح می‌دهید، به سراغ کوله پشتی‌هایی بروید که دارای اندازه کوچک و شکل هندسی مرتب و دقیق باشند.

پوشیدن کت، ژاکت و جلیقه کوتاه برای بلند نشان دادن قد

یکی از بهترین روش ها برای قد بلندتر به نظر رسیدن در فصل زمستان، پوشیدن مانتوها و سرهمی‌های بلند پشمی یا بافت است. این مدل لباس‌ها چند سانتی‌متر به قدتان اضافه می‌کنند؛ بدون اینکه لازم باشد کفش پاشنه بلند بپوشید. با این حال، در حین خرید مانتوها و سرهمی‌های پشمی نیز باید از انتخاب گزینه‌های حجیم یا دارای جیب‌های بزرگ پرهیز کنید.

پوشیدن مانتوها و سرهمی های بلند پشمی برای قد بلند شدن

اگر دوست دارید با پوشیدن تونیک، شومیز و بلوزهای بلند قد خود را بلندتر نشان دهید، باید دقت بیشتری به خرج دهید. لباس‌های یک‌سره و بلند اگر گشاد باشند می‌توانند افراد کوتاه‌قد را حتی کوتاه‌تر هم نشان بدهند. برای جلوگیری از این اتفاق کافی است که به دنبال تونیک، شومیز و بلوزهایی باشید که در ناحیه دور شکم کمی تنگ بوده و ترجیحاً آستین بلندی نداشته باشند.

نپوشیدن تونیک، شومیز و بلوز گشاد توسط افراد قد کوتاه

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشت این است که افراد قدکوتاه نباید رنگ لباس‌های بالا تنه و پایین تنه خود را کاملاً متضاد انتخاب کنند. در واقع، برای بلند نشان دادن قد باید کاری کنیم که پاها بلندتر به نظر رسیده و پایین تنه کوتاه‌تر شود. حال اگر در لباس‌های بالا تنه و پایین تنه از رنگ‌های متضاد استفاده کنیم؛ مانند این است که بین نواحی شکم و ران یک مرز بزرگ کشیده باشیم. در نتیجه، بلند نشان دادن قد ممکن نخواهد بود.

برای جلوگیری از این اتفاق، بهتر است لباس پایین تنه و بالا تنه را در یک طیف رنگی مشابه انتخاب کنید.

پوشیدن لباس هایی از یک طیف رنگی برای بلند نشان دادن قد

در آخر، اگر می‌خواهید قدتان بلندتر به نظر برسد؛ توصیه ما این است که شلوارهای فاق بلند بپوشید و پاچه‌ها را تا نزنید. قرار دادن تی شرت کوتاه در شلوار جین نیز به اندام شما کشیدگی و زیبایی خاصی خواهد داد. بعلاوه، تا حد امکان از پوشیدن دامن‌هایی که بلندی آن‌ها تا پایین زانو است پرهیز کنید. اگر قرار بر پوشیدن دامن است؛ یا دامن بالای زانو بپوشید یا دامن کاملاً بلند (تا مچ پا).

پوشیدن شلوار فاق بلند و تی شرت کوتاه برای قد بلند به نظر رسیدن
بیشتر بخوانید : تکنیک هایی برای لاغر نشان دادن اندام

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *