موثرترین ورزش برای بزرگ کردن سینه + تکنیک های ماساژ و تغذیه

همه ما دوست داریم سینه‌هایی با اندازه و فرم مناسب داشته باشیم. داشتن سینه‌های خوش فرم علاوه بر بالا بردن اعتماد به نفس، باعث می‌شود که سالم و جذاب به نظر برسیم. با این حال، احتمالاً می‌دانید که انسان سایز و فرم سینه خود را از یکی از خویشاوندان خود به ارث می‌برد. خوشبختانه مجبور نیستید در برابر ژنتیک سر خم کنید! اندازه و ظاهر سینه‌ها علاوه بر ژنتیک، با سبک زندگی نیز رابطه مستقیمی دارد. به همین دلیل می‌توان از تغذیه، ماساژ و ورزش برای بزرگ کردن سینه کمک گرفت.

در این مقاله از مجله زیبا بمان، بهترین و موثرترین روش های خانگی بزرگ کردن سینه با ورزش ، تغذیه و ماساژ را به شما آموزش خواهیم داد. در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین تکنیک های تغذیه، ماساژ و ورزش برای بزرگ کردن قطعی سینه چیست؟

ورزش برای بزرگ کردن سینه

اگر ورزش به صورت منظم و به روش صحیح انجام شود می‌توانند در بزرگ‌تر شدن سینه به شما کمک کند. تمریناتی که در ادامه معرفی می‌کنیم باعث ورزیده شدن عضلات ناحیه سینه و قفسه سینه شده و علاوه بر افزایش سایز سینه، فرم آن را بهبود بخشیده و افتادگی سینه را برطرف می‌کنند. این تمرینات را می‌توان به راحتی در خانه و بدون هیچگونه تجهیزات خاصی انجام داد. تنها نکته‌ای که باید رعایت کنید انجام صحیح و منظم آن‌ها است.

اگر به دنبال ورزش برای بزرگ کردن سینه هستید، تمرینات زیر بهترین انتخاب برای شما هستند:

1- پِرس دیواری

 • رو به دیوار بایستید.
 • کف دو دست خود را صاف روی دیوار فشار دهید. توجه کنید که موقعیت دست باید در راستای قفسه سینه باشد.
 • به آرامی بدن خود را حرکت دهید تا جایی که سرتان نزدیک به دیوار شود.
 • به حالت اولیه برگردید.
 • مراحل بالا را 10 تا 15 بار تکرار کنید.
ورزش برای بزرگ کردن سینه و فرم دادن به سینه

2- چرخش بازو

 • بازوهای خود را هم سطح شانه به ست راست و چپ متمایل کنید.
 • برای یک دقیقه به کمک بازوهای خود به آرامی دایره‌های کوچک رو به عقب ایجاد کنید.
 • حال به مدت یک دقیقه دستان خود را به شکل دورانی رو به جلو بچرخانید.
 • در آخر بازوها را به مدت یک دقیقه به سمت بالا و پایین حرکت دهید.
 • مراحل بالا را یک یا دو بار انجام دهید و کمی استراحت کنید. می‌توانید با گرفتن وزنه در دستان خود، اثربخشی این تمرین را بیشتر کنید.
بزرگ کردن سینه با ورزش

3-پِرس بازو

 • به صورت نشسته یا ایستاده، دست‌های خود را روی به روی سینه قرار دهید و کف دست‌ها را به هم بچسبانید.
 • سپس بازوها را تا جایی که می‌توانید از هم فاصله دهید.
 • به حالت اولیه برگردید.
 • مراحل بالا را به مدت یک دقیقه انجام دهید. برای اثربخشی بیشتر می‌توانید از وزنه استفاده کنید.
بزرگ شدن سینه با ورزش

4- حالت دعا یا تشکر

 • ابتدا دست‌های خود را به سمت جلو دراز کنید.
 • سپس دو آرنج را با زاویه 90 درجه خم کنید و کف دست‌ها را در مقابل سینه خود به هم بچسبانید (مانند حالت تشکر یا دعا).
 • کف دست‌ها را به مدت 10 ثانیه به یک‌دیگر فشار داده و رها کنید.
 • مراحل بالا را 15 بار تکرار کنید.
افزایش سایز سینه با ورزش

5- پِرس سینه افقی

 • دست‌های خود را جلوی بدن دراز کرده و آرنج خود را با زاویه 90 درجه به سمت بالا خم کنید.
 • بازوهای خود را به اندازه‌ای که باز می‌شوند از هم فاصله دهید و دوباره کنار هم قرار دهید.
 • مراحل بالا را به مدت یک دقیقه تکرار کنید.
 • در پایان هر سری پِرس سینه افقی استراحت کنید و این تمرین را چند بار در روز انجام دهید.
ورزش برای افزایش سایز سینه و فرم دادن به سینه

6- شنا سوئدی

 • روی زمین دراز بکشید و کف دو دست خود را کنار قسمت خارجی سینه قرار دهید.
 • سپس زانوها را کمی رو به زمین خم کنید و کف پاها را به سمت بالا نگه دارید.
 • حال تلاش کنید خود را از روی زمین بلند کرده و فاصله دهید؛ به طوری که بازوها تقریباً صاف شوند اما آرنج کمی خم شود.
 • بدن را به آرامی به سمت عقب پایین بیاورید و دست‌ها را به موقعیت اولیه (کنار سینه) بازگردانید.
 • مراحل بالا را در سه ست 12 تایی انجام دهید.
ورزش برای بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه با ماساژ

قبل از آموزش روش‌های ماساژ سینه، دو نکته مهم وجود دارد که باید بدانید.

نکته اول، تهیه روغن یا کرم مخصوص افزایش حجم و فرم‌دهی سینه است. بزرگ کردن سینه با ماساژ هنگامی اثربخشی سریع‌تر و بهتری دارد که به کمک یک روغن یا کرم مناسب انجام شود. توصیه ما استفاده از روغن‌های طبیعی است؛ اما اگر تمایل دارید می‌توانید از کرم‌های فرم‌دهنده یا افزایش‌دهنده حجم نیز استفاده کنید. فقط باید دقت داشته باشید که کرم‌هایی که استفاده می‌کنید با مواد طبیعی و مفید تهیه شده باشند.

نکته دوم، بررسی کردن گرمای دست‌ها است. قبل از ماساژ دادن سینه‌ باید از گرم و نرم بودن دستان خود اطمینان حاصل کنید؛ چرا که دست‌های زبر و سرد می توانند پوست را تحریک کنند. همچنین ماساژ سینه با دست‌های سرد تأثیر چندانی بر افزایش حجم آن‌ها نخواهد داشت.

اکنون می‌توانید برای بزرگ کردن سینه با ماساژ هر یک از تکنیک‌های زیر را به کار ببرید:

تکنیک اول:

دست‌‌ها را به آرامی روی سینه‌ها قرار داده و انگشتان خود را دور آن‌ها قرار دهید. سپس با حرکت دورانی سینه‌های خود را به سمت داخل ماساژ دهید. دست راست شما باید در جهت عقربه‌های ساعت و دست چپ در خلاف جهت عقربه ساعت حرکت کند. هنگامی که سینه‌ها را ماساژ می‌دهید هر مالش باید به مدت چند ثانیه طول بکشد.

این تکنیک ماساژ سینه باید دو بار در روز انجام شود. ماساژ باید حداقل برای پنج دقیقه طول بکشد؛ اما نباید بیشتر از 15 دقیقه انجام شود. برای نتیجه گرفتن از این روش حداقل به مدت یک ماه هر روز سینه‌های خود را به روش بالا ماساژ دهید.

تکنیک دوم:

اگر چرخش دست برای چند دقیقه ماساژ دادن سینه اذیتتان می‌کند، می‌توانید با هر دست سینه‌ سمت مخالف را ماساژ دهید. به این ترتیب دست شما در وضعیت مطلوب‌تر و راحت‌تری قرار خواهد گرفت. برای بزرگ کردن سینه با ماساژ از طریق این تکنیک، از دست راست برای ماساژ سینه چپ و از دست چپ برای ماساژ سینه راست استفاده می‌شود. با کف دست‌‌هایتان (که گرم است) ماساژ سینه‌ها را شروع کنید.

در حین ماساژ دقت کنید که دست‌های خود را تنها روی سطح سینه‌ها حرکت ندهید. فشاری که وارد می‌کنید باید بر روی بافت‌های زیر سینه نیز تأثیر بگذارد. همچنین می‌توانید از کرم یا روغن مخصوص ماساژ سینه (با ترکیبات طبیعی) استفاده کنید. مراحل بالا را حداقل دو بار در روز انجام دهید تا نتیجه آن را ببینید.

تکنیک سوم:

قبل از شروع ماساژ برای بزرگ کردن سینه ابتدا دست‌های خود را گرم کنید. سپس دور کمر خود را ماساژ دهید و چربی آن ناحیه را با دست به طرف سینه‌ها هدایت کنید. این روش به عنوان تکنیکی برای انتقال چربی شناخته می‌شود؛ زیرا شما چربی اضافی را از دور کمر به سینه‌های خود منتقل می‌کنید. استفاده از روغن در این تکنیک کارتان را بسیار ساده‌تر و موثرتر می‌کند.

برای بهبود فرم و سایز سینه این تکنیک را روزانه و حداقل به مدت یک ماه انجام دهید. ماساژ درمانی به بدن شما هیچگونه آسیبی نمی‌رساند؛ در حالی که داروها و عمل‌های جراحی بزرگ کردن سینه نه تنها گران هستند بلکه ممکن است به بافت سینه‌ها و حتی کل بدن (در صورت عفونت) آسیب برسانند.

ورزش برای بزرگ کردن سینه

رژیم غذایی برای بزرگ شدن سینه

رژیم غذایی در شکل‌گیری فرم و اندازه سینه نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. داشتن سینه‌های خوش‌فرم و حجیم نیاز به تغذیه مناسب دارد. برای دستیابی به سایز و فرم سینه دلخواه خود، توصیه می‌شود علاوه بر ماساژ و ورزش برای بزرگ کردن سینه خوراکی‌های زیر را نیز در رژیم غذایی خود بگنجانید:

 • شیر: مصرف شیر به رشد بافت‌های موجود در ناحیه سینه کمک زیادی می‌کند. شیر گاو سرشار از استروژن، پروژسترون و پرولاکتین است؛ به همین دلیل اندازه سینه را افزایش می‌دهد.
 • سبزیجات دارای برگ سبز: برای بزرگ کردن سینه با تغذیه سبزیجات دارای برگ سبز را نیز در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید. این سبزیجات همچنین منبع خوبی از آهن و کلسیم هستند. اغلب سبزیجات دارای برگ سبز به خودی خود حجمی به سینه اضافه نمی‌کنند؛ اما باعث پویایی سلول‌های سینه و تحریک رشد آن می‌شوند. دلیل دیگر مصرف سبزیجات دارای برگ سبز این است که از افزایش تستوسترون (هورمون مردانه) در خانم‌ها جلوگیری می‌کنند. در نتیجه، باعث برقرار تعادل هورمونی در بدن شده و رشد سینه را افزایش می‌دهند.
 • آجیل: آجیل سرشار از چربی‌های غیر اشباع و مفید است که در تولید و ترمیم سلول‌های بافت سینه نقش مهمی دارند. وجود این چربی‌ها در بدن برای افزایش رشد سینه اهمیت زیادی دارد.
 • سویا: سویا حاوی فیتواستروژن است؛ همان هورمونی که مسئولیت رشد سینه را بر عهده دارد. سویا همچنین حاوی ایزوفلاون نیز هست که با رادیکال‌های آزاد و سلول‌های سرطانی که در بافت‌های سینه رشد می‌کنند مبارزه می‌کند.

تا اینجا موثرترین و ساده‌ترین روش های بزرگ کردن سینه در خانه را بیان کردیم. برای دستیابی به نتیجه بهتر و سریع‌تر می‌توانید راهنمایی‌های ذکرشده درباره تغذیه، ماساژ و ورزش را به طور همزمان برای بزرگ کردن سینه انجام دهید. با این حال، نیاز است که کمی صبوری به خرج دهید. معمولاً روش های خانگی بزرگ کردن سینه کمی زمان‌بر هستند؛ اما هیچگونه ضرری برای شما نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره تزریق چربی به سینه
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *