تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه

بعضی از خانم ها به صورت ارثی دارای سینه های کوچکی هستند و یا به دلیل سرطان سینه مجبور به برداشت سینه خود شده اند. به هر دلیلی برای دوست دارند سینه های بزرگی داشته باشند. تزریق چربی به سینه یکی از روش های بزرگ کردن سینه است. تزریق چربی به این صورت است که چربی از بدن فرد گرفته می‌شود و که بعد از پالایش به صورت تک یا ترکیبی به سینه فرد تزریق می‌شود.

به علت اینکه چربی از بدن خود فرد برداشته می‌شود، فرد باید چربی کافی در زیر پوست خود داشته باشد تا بتوان برداشت و تزریق کرد. تزریق چربی می‌تواند 0.5 تا 1 سایز، سایز سینه شما را افزایش می‌دهد. تزریق چربی نیازی به عمل جراحی و پروتز سینه نیازی نیست و به افرادی که به انجام عمل جراحی تمایلی ندارند توصیه می‌شود.

خانم هایی که بار اول تزریق چربی را انجام می‌دهند عموما از نتیجه بدست آمده رضایت دارند. در صورتی که فرد از نتیجه اول عمل به هر دلیلی راضی نباشد می‌تواند تزریق را تکرار کند؛ نتیجه عمل دوم به علت ایجاد زیربنا در عمل اول از عمل دوم بهتر خواهد بود.

نکته: انجام این عمل در اتاق عمل و بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

نکات قبل از تزریق چربی

ابتدا باید از سلامت جسمی کامل برخوردار باشید و در صورت مصرف داروهای خاصی آن را با پزشک معالج خود در میان بگذارید. نکته دوم این است که شما باید چربی کافی در زیر پوست خود داشته باشید تا بتوانند آن چربی را استخراج و به سینه شما تزریق شود. نکته سوم این است که در صورتی که سیگار و یا الکل مصرف می‌کنید باید تا چند هفته از مصرف آنها خودداری کنید.

مزایای تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به این علت که چربی از بدن خود فرد برداشته می‌شود می‌توان گفت یکی از بهترین راهها برای بزرگ کردن سینه است و فرم سینه طبیعی خواهد بود.

این کار علاوه بر اینکه باعث می‌شود چربی های اضافی شما برداشته شود، موجب فرم دهی به سینه های شما شده و تاثیر چشمگیری بر زیبایی اندام شما و باعث افزایش اعتماد به نفس در شما می‌شود.

افرادی که مجبور به تخلیه سینه خود شده اند این کار پیشنهاد می‌شود.

یکی دیگر از مزایایی که دارد جای زخم یا اسکار بر روی سینه ها به جا نخواهد گذاشت و تغییر اعمال شده روی سینه دائمی است.

عوارض تزریق چربی به سینه

عدم تقارن و ایجاد ناهمواری در سینه ها ممکن است به وجود بیاید. مهارت و تجربه و نمونه کارهای قبلی و صحبت با افرادی که تزریق چربی را تحت نظر پزشک مربوطه انجام داده اند می‌توانید بهترین پزشک را برای تزریق را پیدا کرده تا این اتفاق رخ ندهد.

گاهی ممکن است جذب چربی توسط بدن فرد زیاد باشد که در این حالت باید تزریق تکرار شود.

تبدیل چربی، به چربی ناصاف و گلوله شدن چربی تزریق شده در زیر پوست.

خونریزی

خطرات ناشی از بی حسی

نرسیدن به نتیجه مطلوب

عفونت در محل تزریق چربی

یکی از موارد نادر آمبولی شدن چربی است که بسیار جدی بوده و ایجاد آن موجب سکته مغزی، حمله قلبی و ممکن است منجر به مرگ شود.

کلسیفیکاسیون چربی در پستان عارضه ای دیگر است که موجب ناصاف شدن در ناحیه سینه شده و این عارضه ممکن است در نتیجه ماموگرافی تاثیر بگذارد و توده های سرطانی را در عکس ماموگرافی نشان ندهد.

نحوه تزریق چربی به سینه

چه کسانی باید تزریق چربی انجام دهند

تزریق چربی به افرادی که دارای سینه های نامتقارن، کم حجم و خالی و یا سینه های کوچک دارند می‌توانند انجام دهند. البته افرادی که دارای سینه های متوسط هستند و از اندازه آن راضی نیستند نیز می‌توانند انجام دهند. اگر در اثر سرطان سینه مجبور به تخلیه سینه های خود شدند و علاقه مند به جراحی سینه نیستند اینکار بسیار توصیه می‌شود.

توجه: بانوانی که سابقه ابتلا به سرطان سینه را در خانواده خود دارند، انجام این عمل توصیه نمی‌شود.  

ماندگاری تزریق چربی به سینه‌ها

تزریق چربی به صورت دائم باقی می‌ماند؛ اما روش آماده کردن و تزریق چربی در دوام تزریق چربی تاثیرگذار است. تا 40 درصد از چربی تزریق شده شامل سلول های آسیب دیده و مایع است از بدن شما دفع می‌شود، بقیه چربی تا سالها در بدن شما باقی می‌ماند.  

نحوه تزریق چربی به سینه‌ها

با استفاده از روش لیپوساکشن چربی از بدن خود فرد (ران، باسن، شکم) برداشته می‌شود. پس از برداشت چربی باید برای تزریق به بدن فرد آماده شود. شکاف هایی ایجاد شده بعد از تزریق چربی بسیار کم است و با بی حسی موضعی تزریق صورت میگیرد.

توجه: در بعضی از لیپوساکشن ها از ابزارهای تابش لیزر و امواج مافوق صوت استفاده می‌کنند که باعث آسیب به سلول های چربی می‌شود و امکان استفاده برای تزریق چربی را از بین می‌برد. پس قبل از انجام لیپوساکشن حتما با پزشک خود درباره آن صحبت کنید.

بهبودی بعد از تزریق چربی

بهبودی بعد از تزریق چربی به علت سرپایی بودن جراحی زیبایی سریع می‌باشد. بعضی از جراحان بنا به تشخیص خود ممکن است تزریق را در چند مرحله انجام دهد تا تغییر شکل سینه های شما با دقت صورت بگیرد. اینکار باعث تزریق بهتر قسمت های نامتقارن و بدشکل سینه می‌شود. البته این نکته مهم را باید بدانید که چربی های تزریق شده دارای ماندگاری طولانی نیستند. هر فرد باید 1 الی 3 بار تزریق را انجام دهد تا به نتیجه دلخواه خود برسد.

هزینه تزریق چربی به سینه‌ها

برای اطلاع دقیق از هزینه ها باید به جراح زیبایی مربوط مراجعه کنید. زیرا به میزان تزریق چربی برای هر فرد متفاوت است.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *