چگونه قوز بینی را برطرف کنیم؟

بینی در مرکز صورت ما قرار دارد و توجه مردم را فوراً به خود جلب می کند. به همین دلیل است که امروزه، عمل زیبایی بینی به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است. با این حال، افراد زیادی هستند که تمایلی به انجام جراحی ندارند و ترجیح می دهند با استفاده از روش های کم خطرتر، ظاهر بینی خود را بهبود ببخشند. تکنیک های زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارد.

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، با بهترین روش ها برای برطرف کردن قوز بینی و کوچک تر کردن آن آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

از بین بردن قوز بینی

روش های از بین بردن قوز بینی بدون جراحی کدامند؟

به طور کلی، می توان از روش های زیر برای برطرف کردن قوز بینی کمک گرفت:

1- کانتورینگ با میکاپ

کانتورینگ بینی با میکاپ، یک راه عالی برای زیباتر نشان دادن بینی است که البته تأثیری موقت و بصری دارد. کانتور هیچ ضرری ندارد؛ اما ممکن است با قرار گرفتن در معرض آب و عرق از بین برود. کانتورینگ را می توان با مواد آرایشی روزمره مانند برنزر و کانسیلر انجام داد.

این روش برای هر فرم بینی مناسب است؛ زیرا دست خودتان است که بینی تان را چگونه جلوه دهید. با استفاده از کانتور می توان بینی را کوتاه تر، بلندتر، باریک تر و … کرد. با این حال، برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، باید کمی تمرین داشته باشید. انتخاب رنگ و نحوه کانتور کردن بسیار مهم است.

2- رینوپلاستی بدون جراحی

مؤثرترین و بهترین روش برای داشتن یک بینی زیبا بدون جراحی، رینوپلاستی بدون جراحی است. این روش بسیار محبوب است؛ چرا که نتیجه آن طولانی مدت است. به علاوه، نتیجه آن را خیلی زود مشاهده خواهید کرد و نیازی نیست مدت زمان طولانی صبر کنید.

این روش به دو روش مختلف انجام می شود. در روش اول، پزشک بینی را از درون و بدون ایجاد برش، لیفت می کند. در روش دوم، به برخی از نواحی بینی فیلر (ژل) تزریق می شود تا قوز بینی از بین برود. انتخاب هر یک از این روش ها، بستگی به فرم بینی شما خواهد داشت.

3- تمرینات تنفسی

این روش بسیار آسان است؛ اما برای دیدن نتیجه آن باید صبور باشید. کاری که باید انجام دهید این است که یک سوراخ بینی خود را مسدود کنید و از سوراخ دیگر نفس بکشید. در حین انجام این روش باید بنشینید؛ زیرا به شما این امکان را می دهد که عمیق تر از حد معمول نفس بکشید. همچنین هنگام انجام تنفس، باید انگشت اشاره و انگشت وسط را بین چشمان خود قرار دهید.

این روش به ماهیچه های امتداد پل بینی کمک می کند تا در حین تنفس منقبض شوند. پس از 8 ثانیه تنفس از یک سوراخ بینی، همین کار را با سوراخ دیگر انجام دهید. بازدم را نیز از سوراخ بینی انجام دهید؛ نه دهان. این مراحل را روزی چند بار به مدت 5 دقیقه تکرار کنید.

4- ورزش بینی

یک راه حل طولانی مدت برای اینکه بینی شما شکل متفاوتی داشته باشد، ورزش دادن آن است. این کار ساده است؛ اما نتیجه ای باورنکردنی دارد. البته باید بقیه قسمت های صورت خود را ثابت نگه دارید. به علاوه، باید توجه داشته باشید که این روش ممکن است تغییر چشمگیری در قوز بینی ایجاد نکند.

کافی است سوراخ های بینی خود تا جایی که می توانید باز کنید. این کار خسته کننده خواهد بود؛ اما نکته ورزش همین است. این ورزش روی ماهیچه های اطراف پایه بینی تأثیر می گذارد. همانطور که بالاتر ذکر شد، باید اطمینان حاصل کنید که هنگام تکان دادن بینی، صورتتان تکان نخورد. انجام روزانه این ورزش به مدت 5 دقیقه یا بیشتر، به شما کمک می کند تا سریع تر نتیجه بگیرید.

5- لبخند زدن

لبخند زدن می تواند به شما کمک کند بینی صاف تری داشته باشید. این کار آسان است و می توانید هر زمان که بخواهید، آن را انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که لبخند بزنید و بینی خود را به سمت بالا فشار دهید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، ماهیچه های اطراف بینی شما منقبض می شود.

پس از اینکه لبخند زدید، تا جایی که می توانید عمیق نفس بکشید. سپس تا جایی که می توانید هوا را بیرون دهید. انجام این کار به شکل دهی مسیر عبور هوا کمک می کند. این روند را تا زمانی که احساس کنید دو طرف بینی خود کشیده شده اند ادامه دهید. این کار ماهیچه ها را به سمت پایین کشیده و باعث صاف تر شدن بینی می شود.

هنگامی که در عضلات احساس کشیدگی کردید، انگشتان خود را در کناره های بینی خود قرار دهید. این کار از بزرگ شدن بیش از حد عضلات ناحیه جلوگیری می کند. انجام این کار بسیار مهم است. همچنین می توانید از ابزارهای دیگری مانند گیره بینی کمک بگیرید.

6- ماساژ بینی

ماساژهای خاصی وجود دارد که می توانید برای تغییر شکل بینی خود انجام دهید. این ماساژ شامل استفاده از 2 انگشت (یکی از هر دست) است. با انگشتان خود، از نوک بینی شروع کنید و به طرفین بروید. از یک دست در جهت عقربه های ساعت و از دست دیگر در خلاف جهت عقربه های ساعت کمک بگیرید.

این حرکت برای رهایی از میگرن نیز عالی است. ماساژ دیگری وجود دارد که به شما کمک می کند ظاهر بینی خود را باریک تر کنید؛ که برعکس ماساژ دیگری است که در بالا ذکر شد. برای انجام این ماساژ از کناره های بینی شروع می کنید، سپس به سمت نوک بینی حرکت می کنید.

در حین انجام ماساژ نیازی نیست با انگشتان خود حرکتی انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به بینی کمی فشار وارد کنید. نکته دیگر این است که نباید انتظار نیتجه گیری فوری از این روش داشته باشید. روزی چند بار این ماساژها را انجام دهید تا کم کم به نتیجه دلخواه برسید.

7- استفاده از ماسک های تخصصی

یکی دیگر از راه های تغییر شکل بینی، استفاده از ماسک های مخصوص بینی است. به این منظور، باید ماسکی را پیدا کنید که قالب آن مطابق بینی شما باشد. اطمینان حاصل کنید که در حین استفاده از ماسک می توانید به خوبی نفس بکشید. ماسک را هر بار حدود 20 دقیقه بپوشید.

اگر علاقه ای به استفاده از ماسک ندارید، می توانید از چسب لیفت بینی استفاده کنید. استفاده از چسب لیفت بینی بسیار راحت است و اگر کیفیت آن مناسب باشد، ظاهری نامرئی دارد. این چسب ها به دلیل بالا نگه داشتن بینی، می توانند بعد از مدتی بینی را باریک تر و سر بالاتر کنند.

همانطور که دیدیم، روش های مختلفی برای از بین بردن قوز بینی بدون جراحی وجود دارد. کافی است یک یا چند روش را انتخاب کنید و به طور منظم انجام دهید. بعد از مدتی نتیجه آن ها را خواهید دید.

منبع: newson6

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *