مدل عینک مناسب برای صورت من چیست؟ | راهنمای کامل خرید عینک

اگر به تازگی فهمیده‌اید که به عینک احتیاج دارید یا حتی می‌خواهید عینک قدیمی خود را تعویض کنید، احتمالاً این سوال برایتان پیش می‌آید: «کدام مدل فریم عینک برای من مناسب است؟». اگر بخواهید همه مدل‌های عینک را به نوبت روی صورت خود امتحان کنید تا ببینید کدام یک به صورتتان بیشتر می‌آید، زمان زیادی را از دست خواهید داد. اما توجه کردن به یک سری نکات ساده اما مهم می‌تواند به شما کمک کند تا عینک مناسب صورت خود را پیدا کنید. اما از کجا بدانیم که هر مدل فرسم عینک به چه صورت‌هایی می‌آید؟

در این مقاله از مجله زیبا بمان، به شما آموزش می‌دهیم که چگونه شکل صورت خود را تشخیص دهید و با توجه به آن بهترین فرم عینک را انتخاب کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

کدوم مدل فریم عینک به صورت من میاد؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که کدام عینک به صورتتان می‌آید، باید فرم چهره خود را به خوبی بشناسید. برای این کار کافی است جلوی آینه بایستید و موهایتان را ببندید. سپس ببینید که صورتتان به کدام شکل هندسی شبیه است. همچنین می‌توانید با استفاده از رژ لب، طرح کلی صورت خود را روی آینه بکشید. شاید پر دردسر به نظر برسد، اما راه فوق العاده‌ای است!

بعد از تشخیص فرم صورت خود، می‌توانید به کمک راهنمای زیر بفهمید که برای صورت شما چه مدل عینکی مناسب خواهد بود.

عینک برای صورت مربعی شکل

از آنجایی که در صورت‌‌های مربعی ناحیه پیشانی، گونه‌ها و چانه همه به یک اندازه پهن بوده و فک نسبتاً برجسته به نظر می‌رسد، صورت‌های مربع شکل اغلب زاویه‌دار هستند. کسانی که این فرم صورت را دارند با عینک بیضی یا گرد بسیار زیبا به نظر می‌رسند؛ زیرا زوایای صورت را کمتر نشان می‌دهد. عینک‌های مدل خلبانی و گربه‌ای نیز برای افراد دارای صورت مربع شکل بسیار مناسب و زیبا خواهد بود. در مقابل، توصیه می‌شود از عینک‌های مربعی استفاده نکنید.

مدل عینک مناسب برای صورت مربعی

عینک برای صورت گرد و دایره ای شکل

در صورت گرد زاویه فک وجود ندارد و چانه نیز دایره‌ای و گرد است. عینک‌های مستطیلی‌ می‌توانند به خوبی به صورت‌های گرد فرم دهند؛ چرا که فریم مستطیلی صورت را کمی بلندتر و باریک‌تر نشان می‌دهد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که قاب عینک باید ظریف باشد؛ اما نازک نباشد. توصیه می‌شود از عینک‌های گرد یا بیضی شکل خودداری کنید. این مدل عینک‌ها صورت را گردتر نشان می‌دهند.

فریم عینک برای صورت گرد

عینک برای صورت قلبی شکل

از مشخصات معمول صورت قلبی شکل می‌توان به پیشانی پهن، استخوان گونه برجسته و چانه باریک و مخروطی اشاره کرد. تقریباً هر فریم عینکی به این فرم صورت می‌آید. اما عینک‌های زاویه‌دار، بیضی و گرد بیشتر از سایر مدل‌های عینک برازنده صورت قلبی هستند؛ زیرا صورت را کانتور کرده و از نظر بصری به تعادل می‌رسانند. سعی کنید عینک‌هایی با قاب ظریف تهیه کنید؛ زیرا قاب‌های ضخیم و رنگ‌های روشن جلوه چندان زیبایی به صورت‌های قلبی شکل نمی‌دهند.

مدل عینک برای صورت قلبی شکل

عینک برای صورت بیضی شکل

صورت بیضی شکل معمولاً متعادل و هماهنگ است. در این فرم صورت، چانه و پیشانی باریک بوده و گونه‌ها مشخص‌تر و برجسته‌تر هستند. طول صورت بیضی شکل تقریباً دو برابر عرض آن است. افراد دارای این فرم صورت به راحتی می‌توانند عینک مناسب خود را پیدا کنند؛ چرا که همه فریم‌های عینک به آن‌ها می‌آید. در واقع، انتخاب شکل و مدل عینک بر اساس سلیقه خودتان خواهد بود. اما باید توجه داشته باشید که عینک نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد یا قاب آن خیلی نازک باشد. زیرا صورت را بلندتر و کشیده‌تر از چیزی که هست نشان خواهد داد.

عینک و عینک آفتابی برای صورت بیضی شکل و کشیده

عینک برای صورت مثلثی شکل

صورت‌های مثلثی شکل دارای پیشانی پهن و استخوان گونه برجسته هستند؛ اما چانه بسیار باریکی دارند. دقیقاً چیزی شبیه به یک مثلث معکوس. بهترین فریم عینک برای این مدل صورت «مربع گرد» است. یعنی مربعی که 4 گوشه‌ آن به جای نوک‌تیز بودن، گرد است. همچنین نباید از عینک‌هایی که در گوشه خود تزئینات دارند استفاده کنید؛ زیرا پیشانی را پهن‌تر نشان خواهند داد.

مدل عینک برای صورت مثلثی

همانطور که دیدیم، شناخت فرم صورت نقش کلیدی در انتخاب عینک طبی و آفتابی دارد. با استفاده از راهنمایی که در این مقاله در اختیارتان قرار دادیم، دیگر نیازی نیست نسبت به خرید عینک هراس داشته باشید و می‌توانید به راحتی بهترین و زیباترین عینک مناسب برای صورت خود را انتخاب کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.