بهترین روش گذاشتن مژه مصنوعی چیست؟ +(انتخاب مژه مناسب)

همه ما می دانیم که استفاده از مژه مصنوعی، معجزه ای برای زیباتر کردن چهره است. مژه مصنوعی چشمان شما را بازتر، درشت تر و جذاب تر نشان می دهد. با این حال، اگر از مژه متناسب با فرم چشم خود استفاده نکنید یا روش چسباندن آن را به خوبی ندانید، ممکن است نتیجه عکس بگیرید. اما بهترین روش انتخاب و گذاشتن مژه مصنوعی کدام است؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان با ما همراه باشید تا پاسخ این سؤالات را بیابید.

چسباندن مژه مصنوعی

روش انتخاب مژه مصنوعی و گذاشتن آن روی پلک چگونه است؟

کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

مرحله 1: مژه مصنوعی مناسب تهیه کنید.

اگرچه بیشتر ست های مژه مصنوعی برای همه فرم های مختلف چشم مناسب هستند، اما دانستن فرم چشم می تواند به شما کمک کند تا انتخاب دقیق تری داشته باشید. به طور کلی، شش فرم اصلی برای چشم وجود دارد: تک پلک، رو به بالا، رو به پایین، پلک افتاده، گرد و بادامی.

اگر چشم های تک پلک (مشابه نژاد آسیای شرقی) دارید، باید از مژه های کوتاه تری استفاده کنید که در گوشه بیرونی پرتر هستند. این کار باعث می شود تا چشمان شما بازتر و درشت تر نشان داده شود.

چشم ‌های رو به بالا (گربه ای) و چشم‌ های رو به پایین (که در گوشه بیرونی به سمت پایین شیب دارند) نیز باید از مژه مصنوعی هایی استفاده کنند که در لبه بیرونی پرتر هستند.

چشم‌ های دارای استخوان ابروی برجسته و پلک افتاده، باید از مژه های بلند اما کم پشت استفاده کنند. چرا که استفاده از  از مژه‌ مصنوعی های پر، می تواند این فرم چشم را سنگین تر و پف دارتر نشان دهد. استفاده از مژه مصنوعی های تکه تکه برای این افراد مناسب تر خواهد بود.

اگر چشم‌ های گرد دارید (به طوری که می ‌توانید سفیدی چشم‌ هایتان را در بالا یا زیر عنبیه ببینید)، مژه‌ های فر را انتخاب کنید. این نوع مژه مصنوعی به چشم انحنای بیشتری می دهد. به طور کلی، هر چیزی که بیش از حد متراکم یا حجیم باشد چشمان شما را کوچک تر نشان خواهد داد؛ که این ویژگی می تواند برای افراد دارای چشم های گرد مفید باشد.

در نهایت، چشم‌های بادامی (در حالی که مستقیم به جلو نگاه می‌ کنید، سفیدی چشم‌ هایتان در بالا یا زیر عنبیه ظاهر نمی ‌شود) می توانند از همه انواع مژه مصنوعی استفاده کنند. کافی است مدل های مختلف را آزمایش کنید و ببینید کدام سبک را ترجیح می دهید.

مرحله 2: خط چشم بکشید.

مهم نیست که از چه مدل مژه مصنوعی استفاده می کنید؛ قبل از هر چیزی باید خط رویش مژه در پلک بالایی خود را با خط چشم مشکی بپوشانید. این کار باعث می شود تا مرز بین مژه مصنوعی و مژه های طبیعی مشخص نشود.

مرحله 3: مژه ها را از جعبه بردارید.

ممکن است با خود فکر کنید که این کار خیلی ساده است؛ اما اینطور نیست! هرگز با چنگ زدن و کشیدن مژه مصنوعی را از بسته بندی خارج نکنید. اگر آن را با خشونت از جعبه بیرون بکشید، منجر به خمیده شدن یا پراکنده شدن موهای مژه مصنوعی خواهد شد. پس این کار را با لطافت و دقت زیادی انجام دهید.

مرحله 4: نوار مژه را شل کنید.

برای اینکه مژه ها را اندازه بگیرید و آن ها را با انحنای خط مژه خود هماهنگ کنید، ابتدا باید نوار مژه را به آرامی بکشید و شل کنید. در غیر این صورت، وقتی می خواهید مژه مصنوعی را بچسبانید، ممکن است مژه ها به گوشه های داخلی و خارجی چشم خوب نچسبند.

مرحله 5: مژه ها را روی چشم خود اندازه بگیرید.

با استفاده از انگشتان خود (اگر می خواهید دقت بیشتری داشته باشید از موچین مژه استفاده کنید)، نوار مژه مصنوعی را در امتداد خط مژه های طبیعی خود قرار دهید تا ببینید که آیا نیاز به کوتاه شدن دارد یا خیر.

نوار مژه مصنوعی در گوشه داخلی چشم، باید از جایی شروع شود که رویش گروهی مژه های طبیعی آغاز شده است. اگر مژه مصنوعی بیش از حد به گوشه داخلی چشم نزدیک باشد، خوب سر جای خود نمی ایستد و حتی ممکن است باعث تحریک چشم شود.

همچنین برای تعیین اینکه نوار مژه مصنوعی کجا باید به پایان برسد، کافی است حدود دو تا چهار مژه از لبه بیرونی پلک خود به سمت داخل بشمارید. اگر نوار مژه مصنوعی بیش از حد طولانی باشد، می تواند چشم را افتاده و آویزان نشان دهد.

مرحله 6: نوار مژه را به میزان مناسب کوتاه کنید.

با توجه به مرحله قبل، حالا که می دانید طول نوار مژه باید چقدر باشد، قسمت های اضافی نوار مژه را با استفاده از قیچی مژه، از بیرون برش دهید (نه از داخل). این کار را با دقت و ظرافت انجام دهید.

مرحله 7: روی نوار مژه چسب بزنید.

اگر چسب را مستقیماً روی نوار مژه فشار دهید، ممکن است چسب زیادی از بسته بندی خارج شود و روی نوار مژه مصنوعی تجمع کند. پس به منظور جلوگیری از کثیف شدن مژه، باید ابتدا مقداری از چسب مژه را در یک ظرف کوچک (مانند نعلبکی) بریزید و سپس به کمک پد پنبه ای یا سنجاق مخصوص، یک لایه نازک و یکنواخت از چسب را به نوار مژه منتقل کنید.

قبل از گذاشتن مژه مصنوعی روی پلک، چند ثانیه صبر کنید تا چسب روی مژه ها چسبنده تر شود. همچنین یادتان باشد که چسب را برای سریع تر خشک شدن فوت نکنید؛ زیرا این کار باعث انتقال میکروب های دهان به چشم می شود.

مرحله 8: مژه مصنوعی را سر جای خود قرار دهید.

برای این کار باید از موچین مژه استفاده کنید. کافی است وسط نوار مژه را با استفاده از موچین، در مرکز پلک خود قرار دهید. سپس گوشه های بیرونی و داخلی را در امتداد خط مژه به سمت پایین تکان دهید. هنگامی که تمام لبه ‌ها سر جای خود قرار گرفتند، با انگشتانتان به آرامی مژه‌ های طبیعی و مژه‌ های مصنوعی را به هم بچسبانید.

در انتها، یک تا دو دقیقه به مژه‌ ها فرصت دهید تا خشک شوند. همانطور که دیدیم، برای گذاشتن مژه مصنوعی کافی است از 8 مرحله ای که بالاتر ذکر شد پیروی کنیم. اگر در این باره تجربه ای دارید، می توانید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 منبع: glamour

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *