اثر بوتاکس تا چند ماه می ماند؟

تزریق بوتاکس یکی از محبوب ترین روش ها برای دست یافتن به چهره ای جوان تر و شاداب تر است. بوتاکس ماده ای است که می تواند چین و چروک ها را کاهش داده و حتی از بین ببرد. بوتاکس کاربردهای پزشکی نیز دارد؛ مانند درمان میگرن یا کاهش اسپاسم گردن. اما اثر بوتاکس تا چند ماه می ماند؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، مدت زمان ماندگاری بوتاکس را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

ماندگاری بوتاکس چقدر است

اثر بوتاکس چند ماه ماندگاری دارد؟

به طور کلی، اثر بوتاکس معمولاً 4 تا 6 ماه پس از تزریق باقی می ماند. اگر از بوتاکس برای مقاصد پزشکی استفاده می کنید، ماندگاری آن کمتر خواهد بود؛ یعنی چیزی حدود 2 تا 3 ماه. اگر تزریق بوتاکس را برای جوانسازی انجام می دهید، محل تزریق و مقدار بوتاکس تزریق شده نیز بر مدت زمان ماندگاری آن تأثیر خواهد گذاشت.

عوامل دیگری نیز می توانند بر اثربخشی و مدت زمان ماندگاری بوتاکس تأثیر بگذارند، از جمله:

  • سن
  • میزان قدرت ارتجاعی پوست
  • عمق چین و چروک
  • برند بوتاکس تزریق شده

به عنوان مثال، اگر از بوتاکس برای رفع چین و چروک های عمیق استفاده می کنید، احتمالاً چین و چروک ها به طور کامل ناپدید نمی شوند و اثر بوتاکس نیز سریع تر از بین خواهد رفت.

با این حال، تزریق منظم بوتاکس می تواند باعث شود که اثر آن با هر بار استفاده، برای مدت طولانی تری باقی بماند. بوتاکس ماهیچه ها را فلج می کند. اگر از ماهیچه ها استفاده نشود، بعد از مدتی کوتاه تر و کوچک تر می شوند. در نتیجه، اگر تزریق بوتاکس را تحت نظر پزشک و به صورت منظم انجام دهید، اثر بوتاکس بیشتر باقی خواهد ماند.

به یاد داشته باشید که فاصله بین هر دو جلسه تزریق بوتاکس نباید کمتر از 3 ماه باشد؛ تا از ایجاد مقاومت در برابر بوتاکس جلوگیری شود. اگر فاصله جلسات تزریق را به درستی رعایت کنید، ماندگاری بوتاکس به 6 تا 8 ماه خواهد رسید. اگر تزریق را متوقف کنید یا سر موعد انجام ندهید، ماندگاری تأثیر بوتاکس 3 تا 6 ماه خواهد بود.

منبع: healthline

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *