بهترین برند بوتاکس

تزریق بوتاکس از جمله روش های جوانسازی پوست است که به وفور این روز ها انجام می پذیرد. استفاده از بهترین برند بوتاکس قطعا به شما کمک زیادی خواهد کرد تا نتیجه خوبی را پشت سر بگذارید. اما کدام برند برای تزریق بوتاکس مناسب تر است. برای پاسخ به این سوال با مجله زیبا بمان همراه باشید.

نکته جالبی که در این باره باید بدانید این است که بوتاکس در واقع سم بوتولینوم است . اولین برندی که از این سم وارد بازار شد و مورد استفاده قرار گرفت برند “بوتاکس” بود . بعد از آن اسم این برند بیشتر بین مورد جا گرفت و به این شکل همه تزریق این سم را با نام تزریق بوتاکس شناختند. در صورتی که برای تزریق از سایر برند ها نیز استفاده می شود.

این سم رقیق شده است و مکانیزم آن به این صورت است که اعصاب صورت را به اصطلاح فلج می کند و مانع از ایجاد چین و چروک می شود. این ماده اگر به درستی تزریق شود ، خطری برای فرد ندارد. اولین بار حدود 30 سال پیش از این ماده در پزشکی استفاده شد.

بهترین برند بوتاکس

بهترین برند بوتاکس کدام است ؟

در سال 2002 ، سازمان غذا و دارو استفاده از برند  BOTOX® را برای بهبود موقت ظاهر خطوط اخم متوسط تا شدید بین ابروها تصویب کرد. این موضوع باعث ایجاد دوره جدیدی در حوزه زیبایی و پزشکی شد.

در سال 2009 ، دومین برند که به همین منظور مورد تأیید قرار گرفت ، Dysport (دیسپورت) بود ،  و پس از آن در سال 2011 سومین برند با نام  ، Xeomin (زئومین) مورد تایید قرار گرفت و وارد بازار شد. مطالعات معادل سازی نشان داده اند که هر 3 برند در زمینه کاهش چین و چروک تاثیر گذار هستند.

افرادی که از دیسپورت استفاده می کنند معمولا اثرات آن را در طی 1 تا 2 روز بعد احساس کنند . برند بوتاکس بعد از دو الی سه روز شروع به کار می کند ، در حالی که زئومین شروع تدریجی تری دارد ، اگرچه بیشتر مواقع بعد از یک الی سه روز شروع به کار می کند ، بیماران احساس می کنند اثرات به آرامی بیشتر روی می دهد. با این حال ، هر سه برند در 2-3 هفته به حداکثر اثرات خود می رسند. همچنین اثرات این تزریق به طور کلی در زنان سریعتر از مردان عمل می کند.

زئومین و دیسپورت که مورد تایید وزارت بهداشت در ایران نیز هستند از بهترین برند هایی هستند که استفاده می شوند. اثر این دو برند شبیه هم می باشد و حتما هنگام مراجعه به پزشکان اطمینان حاصل کنید که از این برند ها استفاده می شود.

دیگر برند های بوتاکس

مسپورت (مصپورت) نیز یکی از برند های بوتاکس است. خط اخم متوسط تا شدید بین ابروها را به طور موقت از بین می‌برد. مسپورت ساخت ایران است و مورد تایید وزارت بهداشت می باشد و برخی از پزشکان نیز از آن استفاده می کند و هزینه به نسبت کمتری دارد.

برند نورونوکس یکی از مارک های بوتاکس می باشد که جزو تولیدات کشور کره است . این بوتاکس در سال 1390 مجوز مصرف وزارت بهداشت ایران را کسب نموده است . با توجه به عوارض مشاهده شده در اثر بوتاکس های تقلبی توصیه می شود که از مصرف داروهای قاچاق فاقد مجوز وزارت بهداشت خودداری کنید

نکات مهم هنگام تزریق بوتاکس

  • این تزریق حتما باید توسط یک پزشک متخصص انجام شود . از تزریق این ماده در سالن های آرایشی خودداری نمایید.
  • اگر تزریق بوتاکس در اطراف چشم به درستی انجام نشود ، منجر به افتادگی پلک می شود.
  • مدت زمان ماندگاری هر سه برند حدود پنج الی شش ماه است و بعد از آن باید مجدد تمدید شود.
  • برخی افراد بعد از چندین بار تزریق دیگر تاثیر قبلی را مشاهده نمی کنند. این افراد نسبت به این سم مقاوم شده اند. بهتر است جهت جلوگیری از این مشکل ، در فواصل طولانی تر این تزریق را انجام دهید.
  • تزریق بوتاکس های چینی توصیه نمی شود.
  • ایجاد التهاب، قرمزی و یا حتی عفونت نیز دیگر عوارض تزریق بوتاکس نامناسب می باشد.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *