هایفوتراپی برای لاغری و شکم و پهلو

هایفوتراپی برای لاغری

هایفوتراپی برای لاغری در واقع نوعی فرآیند غیر مخرب و غیر تهاجمی بوده که در آن از جراحی و عمل های طولانی استفاده نمی شود. هایفوتراپی نوعی دستگاه تولید کننده امواج است که با استفاده از امواج التراسونیک تولید شده میتواند چربی های زیر پوست را تا حدود زیادی از بین ببرد‌.

در این روش به هیچ وجه از جراحی و برش استفاده نشده و فرد بعد از یک جلسه میتواند شاهد کاهش وزن در نواحی مورد نظر باشد. این روش برای از بین بردن چربی های موضعی و نواحی مشخصی از بدن که چربی در آنها وجود دارد بسیار مناسب بوده اما نمیتوان از آن برای انجام لاغری سراسری و کلی بدن استفاده نمود.

این دستگاه جایگزین مناسبی برای سایر عمل های جراحی بوده که هدف آنها خارج کردن چربی های یک ناحیه از بدن است.

هایفوتراپی برای لاغری در چه مواردی انجام می‌شود ؟

با استفاده از این روش میتوان بسیاری از نواحی که در اثر عوامل مختلف دچار چربی اضافه شده اند را میتوان لاغر کرد. به طور کلی این روش برای موارد زیر بسیار مفید و کاربردی می باشد:

 • لاغری شکم بعد از انجام زایمان
 • لاغری قسمت های داخلی و خارجی ران ها
 • لاغری چربی های پشت بازو ها
 • لاغری چربی های دور کمر و پهلوها

دستگاه هایفوتراپی دارای یک سری خاص بوده که دارای قطری حدود ۹ تا ۱۳ سانتیمتر می‌باشد. با استفاده از این سری میتوان امواج التراسونیک تولید شده توسط دستگاه را به صورت مالشی به لایه های زیرین پوست منتقل کرده و سلول های چربی موجود در زیر پوست را تجزیه نمود.

همچنین از لایه های خارجی پوست، اعصاب و عروق خونی محافظت می کند و باعث کاهش سایز چربی ها میگردد. استفاده از این روش بدون درد بوده و فرد بعد از انجام درمان میتواند به کارهای روزانه خود بپردازد. بعد از انجام درمان و استفاده از امواج التراسونیک، فرایند تجزیه سلول و بافت چربی شروع شده و تا یک هفته ادامه خواهد داشت.

مراحل لاغری با هایفوتراپی

این مراحل شامل موارد زیر می باشد :

مشاوره قبل از درمان

قبل از شروع درمان، پزشک ابتدا جلسه مشاوره ای با شما خواهد داشت. در این جلسه پزشک قصد دارد تا اطلاعات و سوابق پزشکی شما را بررسی کرده و دلایل شما را برای انجام درمان جویا شود.

به همین منظور شما باید تمامی سوابق پزشکی و داروهای که مصرف کردن و میکنید را برای دکترتان شرح دهید. همچنین قصد دارد تا با بررسی شرایط فیزیکی شما از موثر بودن امواج التراسونیک و هایفوتراپی اطمینان حاصل نماید.

به طور کلی درمان با هایفوتراپی عوارض خاصی ندارد اما برای اطمینان از آگاهی شما، پزشک تمامی موارد را به شما توضیح داده و سپس از شما می‌خواهد تا فرم رضایتنامه را امضا نمایید. پزشک همچنین برای جلوگیری از ایجاد عارضه در درمان از شما می‌خواهد تا از مصرف داروی آسپرین یا هر داروی ضد التهاب غیر استروئیدی دیگر خود داری کنید.

علامت گذاری نواحی هدف:

قبل از شروع درمان، پزشک در نواخی مورد نظر برای درمان علامت گذاری های را انجام میدهد و ژل مخصوص التراسونیک را بر روی این نواحی میمالد. این ژل به حرکت آسانتر سری هندپیس بر روی پوست و همچنین انتقال بهتر امواج التراسونیک به زیر پوست کمک می کند.

عوارض و مراقبت های هایفوتراپی برای لاغری

شروع درمان هایفوتراپی برای لاغری :

برای شروع درمان فقط کافی است تا دستگاه را روشن کرده و سری دستگاه را بر روی پوست شما و نواحی مورد نظر به آهستگی حرکت دهد. با اینکار امواج التراسونیک به صورت پالس های کوتاه و متمرکز به لایه های زیرین پوست شما منتقل شده و درون چربی ها نفوذ می کند. اینکار باعث تحریک بافت ها و سلول های چربی زیر پوستی شده و فرایند تجزیه آغاز می گردد.

این روش درمان به عروق خونی، اعصاب و یا سایر بافت های بدن تاثیری نگذاشته و آسیبی به پوست نمیرساند و فقط سلول های چربی را تجزیه می کند. در زمان تابش امواج اولتراسونیک، غشاء سلولهای چربی تخریب شده و مواد داخلی سلول های چربی، که به آنها تری‌گلیسیرید می گویند، در مایع بین سلولی پخش می شود. سپس این مایع از طریق رگ ها و غدد لنفاوی به کبد انتقال می یابد.

در این حالت بدن با استفاده از آنزیم های موجود، شروع به تجزیه و پاکسازی آنها کرده و از طریق عرق و ادرار دفع می شوند. در نتیجه بعد از درمان حتما باید فعالیت داشته و ورزش کنید تا فرایند درمان به راحتی و با سرعت بیشتری انجام گردد. لاغری با هایفوتراپی نیاز به زمان زیادی نداشته و طول درمان بین ۴۵ تا ۹۰ دقیقه زمان خواهد برد. بعد از درمان نیز معمولا طی چند هفته تا سه ماه پاکسازی چربی ها در بدن ادامه خواهد داشت.

کاهش وزن یا لاغری؟

همانطور که گفته شد لاغری با هایفوتراپی در واقع تجزیه سلول های چربی است و به مرور زمان باعث لاغری نواحی هدف و کاهش وزن شما می شود اما نمیتوان با این روش به صورت آنی و سریع لاغری را بدست آورد.

عوارض لاغری با هایفوتراپی

استفاده از این روش هیچ گونه درد و ناراحتی به همراه ندارد و فقط در هنگام انجام درمان مقداری حس سوزش ایجاد شده و علت آن نیز حرارتی است که در اثر تجزیه سلول های چربی ایجاد می شود.

این حرارت ممکن است در برخی افراد باعث ایجاد ورم و قرمزی شود اما در طی ۱ الی ۲ روز از بین خواهد رفت. در برخی افراد نیز مقداری کبودی سطحی و خفیف مشاهده شده که طی چند رو برطرف می گردد. به طور کلی هایفو درمانی روشی بی خطر، موثر و غیرتهاجمی در نظر گرفته می شود.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

پس از انجام درمان لاغری با هایفوتراپی ، پزشک توصیه هایی را برای مراقبت بعد از درمان و شروع بهتر فرایند لاغری به شما میکند که انجام آنها ضروری است. این توصیه ها شامل موارد زیر است:

 • برای چند روز بعد از انجام جلسه درمانی، از مصرف کالری خودداری کنید.
 • از مواد غذایی بسیار کم چرب و سبزیجات نظیر کرفس، کلم، خیار، گوجه فرنگی، ریواس، توت ها و غیره… استفاده نمایید.
 • از فعالیت های شدید و تمرینات ورزشی سنگین اجتناب کنید.

لاغری با هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟

زنانی که باردار هستند و یا در دوره شیردهی میباشند نمی‌توانند از این درمان استفاده کنند. همچنین نواحی از بدن که دارای خالکوبی بزرگ است را نمیتوان تحت تاثیر امواج التراسونیک قرار داد. افرادی که دچار بیماریها و شرایط زیر هستند نیز نمی‌توانند از این روش بهره ببرند:

 • بیماری قلبی
 • چربی خون بالا
 • داشتن بیماری های کبدی یا لوزالمعده.
 • وجود اسکار، فتق، یا مشکلات پوستی.
 • افرادی که داروهای ضد انعقاد مصرف می کنند.
 • افراد دارای هموفیلی و HIV مثبت
 • افرادی که لاغری بیش از حد دارند
 • نواحی دارای توده چربی زیاد است
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *