ماسک مو برای موهای چرب

ماسک مو برای موهای چرب

بسیاری برای رفع چربی موی خود به دنبال ماسک مو برای موهای چرب هستند اما توصیه ما به شما ایناست که ابتدا علت چرب بودن مو های خود را بیابید و سعی در بر طرف کردن آن کنید. به همین منظور در قسمت ابتدایی این مقاله به بررسی علت آن می پردازیم اگر مایل به مطالعه آن نیستید می توانید برای اطلاع از تهیه ماسم مو برای موهای چرب به انتهای مقاله مراجعه نمایید .

تولید چربی برای موهای سر لازم است چون مانع شکنندگی مو میشوند و درخشندگی مو ها را تامین میکند . غده ای در پایه ی مو ها وجود دارد که چربی لازم برای موها را تولید میکند گاه به علت های مختلف و سبک زندگی ما موجب میشوند این غده ترشح بیشتری داشته باشد و مو ها را به شدت چرب کند که چه در مردان و چه در زنان مشکلی بزرگ است و به راحتی نمیتوانند به موهای خود حالت بدهند ، این مشکل حتی میتواند در مدت زمان کمی بعد از استحمام نیز به وجود بیاید .

علت چربی موی سر چیست؟

علت های این مشکل شامل گزینه های زیر میشود:

استرس: بارها در مورد تاثیرات استرس بر روح و روان انسان ها شنیده ایم جالب است که بدانید استرس از علت های چربی موست و با تاثیر بر آندروژن که هورمونی برای کنترل تولید چربی موی سر است تولید چربی این غده را افزایش میدهد.

شستشوی زیاد مو ها: زمانی که  ما مدام موی سر خود را شستشو میدهیم چربی موجود از بین رفته و غده تولید چربی برای تولید بیشتر چربی تحریک شده و حالا چربی زیادی که تولید میشود موجب چربی مو می شود.

استفاده ی زیاد از نرم کننده: درست این است که از نرم کننده ها تنها در شستشوی نوک مو ها آن هم به مقدار کم استفاده شود و هیچگاه نباید از آن در ریشه ی موه ها استفاده شود و به استفاده از نرم کننده حتما باید سر خود را به خوبی شستشو دهید تا اثری از آن نماند چون نه تنها موجب چربی مو بلکه اسیب های دیگری نیز به مو میرساند.

تریکوتیلومانیا یا دستکاری غیر ارادی: افرادی که مدام موهای خود را دستکاری میکنند باید بدانند که عامل چربی موهایشان هستند شما با دستکاری مو ها چربی های انباشته و جمع شده در دستتان را به موهایتان انتقال میدهید.

براشینگ و اتو مو: استفاده از از این وسیله ها هم مو ها را چرب میکند براشینگ یا سشوار کردن  مخصوصا اگه طولانی باشد غده را برای تولید سبوم تحریک خواهد کرد.

برس و شانه: از نکاتی که به آن توجه بسیار کمی میشود تمیزی شانه و برس هاست. ژل و هر ماده ای که ما به موهای خود میزنیم هنگام شانه کردن به شانه و برس ها انتقال پیدا میکند که اگر زمانی دیگری موهای خود را با شانه کنی موهایتان چرب و کثیف میشوند.

ماسک مو برای موهای چرب

 فوق العاده  ترین ماسک مو برای موهای چرب

در این قسمت از مجله ی “زیبا بمان” چند نمونه از ماسک هایی که برای این مشکل هستند به شما معرفی می کنیم تا از آن ها برای کاهش تولید چربی و از بین بردن چربی های زیاد  موهایتان استفاده کنید.

ماسک جوش شیرین: جوش شرین مانند یک شامپو و نرم کننده برای مو ها عمل میکند. طرز تهیه ماسک آن بسیار راحت است به این صورت که جوش شیرین را با آب ترکیب میکنید به همین راحتی ماسک شما آماده میشود.آن را روی کف سر و طول مو ها بمالید و مو های خود را 5 دقیقه با شامپو بشویید.دو بار در هفته این کار انجام دهید تا نتیجه خوب حاصل شود.

ماسک جعفری و سرکه سیب: جعفری ای که تهیه کردید را له کنید مقدار کمی روغن کرچک به آن اضافه کنید و با سرکه سیب ترکیب کنید.ماسک را روی سر بمالید و ماساژ دهید بگذارید نیم ساعت بماند.

ماسک نشاسته ی ذرت: وقتی پودر نشاسته ی ذرت را با آب مخلوط کنید خمیر نرمی به دست می آید آن را به آرامی به کف سر و مو ها بمالید و بگذارید چند دقیقه ای بماند.ماسک نشاسته ذرت با از بین بردن چربی های اضافی چربی مو های شما را تنظیم و تعادل را بر قرار میکند.

ماسک سرکه و عصاره ی لیمو: از ترکیب سرکه ی طبیعی و عصاره ی لیمو ماسک مایعی به دست می آید برای از بین بردن چربی مو های سر پس از شستشوی موی خود با این ماسک 5 بگذارید روی سرتان بماند بعد ان را بشویید.  

ماسک سفیده ی تخم مرغ برای موی چرب

چربی مو ممکن است مشکلات چون بسته شدن منافذ پوست ، جوش و اکنه را به همراه داشته باشد. باز هم از ترکیبات جادویی که عسل هم دارد برای شما به همراه داریم. عسل در این ترکیب موجب درخشندگی موهایتان میشود ،روغن زیتون موجود در این ماسک موهایتان را نرم و سفیده تخم مرغ برای از بین بردن چربی موهایتان اضافه شده است.

سفیده ی تخم مرغ 2 تا تخم مرغ را جدا کنید با 1 قاشق عسل ترکیب کنید و1 قاشق روغن زیتون اضافه کنید البته ترکیب را با توجه به کوتاهی و بلندی مو کم و زیاد کنید. با دو انگشت روی سرتان به طور یکسان بمالید کلاه رنگ یا پلاستیک را به مدت 20 تا 15 دقیقه روی سرتان بگذارید. به علت چسبندگی ممکن است شستن برایتان سخت باشد باید کمی با حوصله بشویید. استفاده از این ماسک دو بار در ماه لازم است.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *