ماسک مو خانگی برای خارش سر

ماسک مو خانگی برای خارش سر

یکی از مشکلات رایج مو که افراد زیادی با ان دست و پنجه نرم میکنند خارش پوست سر است. ماسک مو خانگی برای خارش سر راه های بسیار تاثیر گذار است. خارش سر که رفته رفته سبب مشکلات دیگری چون زخم پوست سر و شوره خواهد شد.

پوست سر ما به علت های مختلفی چون نامناسب بودن شامپو ، آب و هوا ، شانه کردن و یا نکردن بیش از اندازه ، دست زدن فراوان به مو ها و انواع دلایل دچار خارش پوست سر شده که یک مشکل بسیار پیچیده و دردسر ساز خواهد بود که هنگام انجام کارها و در طول زندگی مزاحم بوده و ارتباط با دیگران را مشکل خواهد کرد.

از همه مهم تر خارش بزرگترین آزاری است که فرد در طی این مشکل تحمل می کند. نگرانی و حرص خوردن راه حل درمان این مشکل نخواهد بود پس دست به کار شوید. مجله زیبا بمان تعدادی از بهترین ماسک های این مشکل را در این مطلب قرار داده تا تمام افراد درگیر خارش سر از ان استفاده نمایند.

علت خارش پوست سر

  • درماتیت تماسی یا حساسیت
  • خشکی پوست سر
  • پسوریازیس
  • شپش
  • استفاده بیش از اندازه مواد ارایشی و محصولات شیمیایی

چند نمونه ماسک مو خانگی برای خارش سر

برخی از مواد ها طبیعی به تنهایی برای رفع این عارضه تاثیر گذار هستند مانند :

سرکه سیب: سرکه سیب از مواد مفید برای موی سر است که با کاهش ph  پوست سر سبب کاهش و رفع خارش سر خواهد شد است راه حل بسیار ساده ایست تنها کافیست سر خود را شسته و بعد از اینکه کاملا خشک شد ترکیب آب و سرکه را روی سر خود اسپری کنید و بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طی تکرار ۱ الی ۲ یار در هفته خارش پوست سرتان را درمان کنید‌.

روغن نارگیل: روغن نارگیل با کاهش خشکی سر به رفع خارش کمک میکند برای استفاده از آن کافیست گرمش کنید و تمامی قسمت های مویتان را با آن ماساژ دهید بعد ۲ تا ۳ ساعت سرتان را بشویید. برای اثر گذاری هفته ای ۳ بار این کار را انجام دهید.

ماسک مو عسل :

خواصی عسل بر هیچکس پوشیده نیست و از عسل جهت درمان خارش سر و شوره سر نیز می توان استفاده کرد. برای تهیه ماسک مو که همچون شامپو طبیعی می توان از آن استفاده کرد ، یک عدد موز رسیده را همراه با سه قاشق چای خوری عسل و دو قاشق آب پیاز رنده شده مخلوط کنید.

سپس این مخلوط را به مدت 10 دقیقه روی سر خود قرار دهید و بعد از آن به مدت 5 دقیقه روی پوست سر بمالید و سپس بشویید. این کار را در هفته یک بار تکرار کنید تا تاثیر آن را به مرور مشاهده نمایدد. این ماسک علاوه بر رفع خارش سر برای کاهش شوره سر نیز بسیار تاثیر گذار است.

برای شست شو از آب ولرم استفاده کنید و مطمئن شوید که پوست سر شما کاملا شسته شده شود. از یک شامپوی ملایم نیز برای بر طرف کردن بوی پیاز می توانید استفاده کنید.

یکی دیگر از ماسک مو خانگی برای خارش سر که می توان از عسل تهیه کرد ترکیب ، شامپو طبیعی ترکیب عسل و سرکه سیب است . برای تهیه این شامپوی شگفت انگیز که در طب سنتی به مصرف آن بسیار توصیه شده است ، مقداری روغن نارگیل و ژل آلوورا نیز اضافه کنید. ترکیب این مواد را به سر خود ماساژ دهید و سپس بشویید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *