آموزش نحوه چسب زدن به بینی همراه با فیلم

چسب زدن به بینی بعد از عمل جراحی بینی راه حلی برای کاهش تورم و فرم گیری بهتر بینی جدید است. این روش باید توسط جراح به زیبا جو توضیح داده شود. به همین دلیل معمولا بعد از اولین جلسه بعد ازعمل، با برداشتن گچ و آتل روی بینی ، جراح نحوه چسب زدن بعد از عمل بینی را شرح می دهد. در ویدئو زیر می توانید یکی از روش های صحیح زدن چسب بینی بعد از عمل را مشاهده نمایید:

 

برای چسب زدن بینی در ابتدا از بالای بینی شروع به چسب زدن کرده ، هنگامی که پل بینی را چسب می زنیم دقت داشته باشید که چسب بعدی پنجاه درصد چسب قبلی را بپوشاند. طبق مراحلی که در ویدئو مشاهده می کنید، چسب ها را به بینی بزنید. در انتها نوبت چسب نوک بینی است، چسب ۱۵ سانتی متری را طوری در دو طرف بینی می زنیم که در نوک بینی بتوانیم بینی را کاملاً جمع کنیم و حتماً سعی می کنیم به سمت بالا کمی بینی را سر بالا کنیم. دو بار در دو محل کمی متفاوت این کار را انجام می دهیم و بعد آن با یک چسب ۱۵ سانتی متری نوک بینی را به بالا می کشیم

توجه  داشته باشید که برای برداشتن چسب ها به هیچ وجه نباید این کار را سریع انجام دهید. ابتدا در حمام چسب ها را با آب فراوان بشویید و اجازه دهید تا کاملا خیس شوند.سپس با دقت آن ها را برداشته تا به پوست بینی آسیب وارد نشود.

ار آنجایی که ممکن است با وجود چسب کمی پوست چرب شود ، زیرا منافذ پوست بسته مانده، بعد از برداشتن چسب ، پوست بینی خود را به آرامی بشویید و آن را حشک کرده و چسب جدید را به روشی که در ویدئو نشان داده شده است، بزنید.

نحوه چسب زدن بعد از عمل بینی

بهترین چسب بینی

چسب میکروپور یکی از بهترین انواع چسب ها برای بینی است. ضد حساسیت است و چسبندگی خوبی دارد. نوع دیگری از نوارها وجود دارد که چسب شیشه ای نامیده می شود. این نوع چسب باعث قرمز و چرب شدن پوست می شوند ،به همین دلیل استفاده از آن توصیه نمی شود ، فقط در شرایطی که فرد بخواهد برای مدت کوتاهی روی بینی خود نوار چسب بزند پیشنهاد می شود از این نوع نوار استفاده شود.

بیشتر بخوانید : چرا بعد از عمل جراحی بینی چسب میزنیم؟
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.