چرا بعد از عمل جراحی بینی چسب میزنیم؟

معمولا اگر افراد از ظاهر بینی خود راضی نباشند ، قصد جراحی بینی دارند. جراحی بینی به منظور تغییر فرم بینی و همچنین رفع سایر مشکلات داخل بینی انجام می شود. پس از جراحی زیبایی بینی توجه به مراقبت های بعدی مهم است. یکی از نکاتی که باید بعد از جراحی بینی مورد توجه قرار گیرد چسب زدن به بینی است.

پس از جراحی زیبایی بینی ، مرکز جراحی را با بینی چسب زده ترک خواهید کردچسب زدن به بینی بعد از جراحی زیبایی بینی برای کمک به کنترل ورم  بینی انجام می شود. در اوایل بعد از جراحی زیبایی بینی ، بینی ممکن است متورم شود ، به خصوص در اطراف نوک بینی. چسب زدن فشار کمی روی پوست ایجاد می کند تا از گسترش تورم بینی جلوگیری کند. علاوه بر این ، پس از جراحی زیبایی بینی ، شکل زیرین بینی با تغییر شکل غضروف بینی تغییر کرده است. چسب زدن به بینی کمک می کند تا پوست با این شکل جدید مطابقت داشته باشد.

در شش هفته اول جراحی زیبایی بینی ، بهبودی هنوز اتفاق نیفتاده است و بینی می تواند به هر نوع آسیب یا ضربه ای که به آن وارد شود حساس باشد. بنابراین ، بسیاری از جراحان به بیماران خود توصیه می کنند چسب زدن به بینی را فراموش نکنند.

چرا بعد از عمل جراحی بینی چسب میزنیم؟
چه موقع باید به بینی ام چسب بزنم؟

معمولاً پزشکان توصیه می کنند هنگام خواب روی بینی چسب بزنید. بیشتر تورم در هنگام عصر اتفاق می افتد و چسب از تورم بینی در صبح جلوگیری می کند.

آیا باید دائماً به بینی ام چسب بزنم؟

گاهی در طول روز لازم است تا اجازه دهید پوست بینی نفس بکشد. چسب زدن بیش از حد به بینی می تواند منجر به تحریک شود و در برخی موارد در واقع تورم بیشتری ایجاد کند.

چند ماه باید چسب بینی بزنم؟

اکثر بیمارانی که به آنها آموزش داده می شود بینی خود را چسب بزنند این کار را برای 1-3 ماه پس از عمل انجام می دهند. با این حال زمان این چسب زدن در هر زیباجو متفاوت است و باید از پزشک خود درباره این موضوع سوال بفرمایید. معمولا برای برخی لازم است مدت زمان بیشتری را به بینی خود چسب بزنند.

مزایای چسب زدن چیست؟

کاهش تورم و کمک به شکل گیری بینی بعد از عمل و جلوگیری از تشکیل بافت اسکار در بینی، همچنین به شما در جلوگیری از هرگونه حرکت و جابجایی در حین بهبودی در طی هفته اول کمک می کند. اگر بافت اسکار تشکیل شود و پوست منقبض شود ، پوست نمی تواند ساختارهای اطراف خود را کاملاً بپوشاند و منجر به ایجاد ناهمواری روی پوست می شود.

چسب زدن بینی

در قرار ملاقات پیگیری یک هفته ای شما پزشک کچ بینی را برمی دارد تا بینی جدید را مشاهده نمایید ، این روز بسیار هیجان انگیز است ، اما هنوز یک زمان حساس در روند بهبودی است. پس از برداشتن گچ ، به شما آموزش داده می شود که چگونه می توانید پل بینی خود را چسب بزنید تا به شما کمک کند ورم (تورم) را کنترل کنید ، یا مطمئن شوید نوک بینی  با شکل جدید خود مطابقت دارد.

بهترین زمان برای چسب زدن شب است ، اکثر بیماران اجازه می دهند در طول روز پوست آنها نفس بکشد و همچنین تصمیم می گیرند هنگام انجام کارهای همچون رفتن به مدرسه یا محل کار چسب داشته باشند.

از آنجا که روند بهبودی  درهر فرد بسیار متفاوت است ، پس از برداشتن گچ در مورد مدت زمان مناسب شما و بهترین روش چسب زدن جراحتان با شما صحبت  خواهد کرد. به طور کلی ، اکثر بیماران می توانند بینی خود را برای 1 تا 2 ماه بچسبانند.

صبح ها بهتر است نوار را به آرامی جدا کنید و پوست را تمیز کنید تا باقی مانده چسبندگی هایی که از آن باقی مانده است پاک شود. برخی از افراد ممکن است نسبت به چسب حساسیت داشته باشند. اگرعلائمی مانند تحریک ، قرمزی و برجستگی های در اطراف چسب مشاهده کرده اید، چسب زدن را متوقف کنید یا سعی کنید چندین روز روند آن را قطع کنید  سپس دوباره امتحان کنید. با پزشک خود مشوتر کنید تا مارک چسب بینی خود را تغییر دهید

چه مدت زمان برای چسب نیاز است؟

زمان لازم برای استفاده از نوار چسب روی بینی متفاوت است. ممکن است بین 2 هفته تا 2 ماه باشد. این زمان متفاوت به نوع پوست بینی بستگی دارد. اگر پوست بینی  نازک است می توان چسب زدن را بعد از 2 هفته متوقف کرد اما اگر پوست ضخیم است ، بهتر است تا دو ماه از چسب روی بینی استفاده کنید. شاید افرادی که جراحی بینی می کنند این سوال را بپرسند که آیا استفاده از نوار چسب روی بینی برای مدت طولانی مشکلی ایجاد نمی کند؟ پاسخ این است که چسب زدن به بینی برای افرادی که جراحی بینی با پوست نازک یا ضخیم(بینی استخوانی یا بینی گوشتی) داشته اند متفاوت است .در مورد چسب بینی با پوست نازک باید تا 6 ماه روی بینی باشد و مشکلی ایجاد نمی کند. اما برای افرادی که پوست ضخیمی دارند بهتر است ازچسب برای مدت طولانی تری استفاده کنند.

روش قرار دادن چسب روی بینی باید با دقت زیادی انجام شود و نکته مهم این است که ، نوک بینی نباید زیر نوار چسب باشد .همچنین زمان تعویض چسب بینی مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد. زمان معمول تغییر چسب بین 3 تا 6 روز است در حالی که اگر چسب کثیف شود یا از بین برود باید زودتر آن عوض شود. برای هفته اول بعد از جراحی توصیه می شود که جراح شما  چسب را تغییر دهد و پس از یادگیری نحوه انجام آن می توانید خودتان آن را تغییر دهید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.