تزریق ژل به گونه بهتر است یا چربی؟

افزایش سن موجب از دست دادن کلاژن و چربی در پوست ما می‌شود. از دست دادن چربی موجب  شل شدن و چین و چروک در گونه ها می‌شود. افراد می‌توانند با استفاده از تزریق ژل یا تزریق چربی به گونه های خود، چهره خود را بشاش تر و جوان تر کنند. اما سوالی که ممکن است ذهن آنها را درگیر کند این است که تزریق ژل به گونه بهتر است یا چربی ؟

ابتدا باید این نکته را بدانید که فقط با کشیدن پوست با جراحی صورت شما جوان نمی‌شود بلکه ممکن است ظاهر شما را مصنوعی نشان دهد. پس فقط سفت و کشیده بودن موجب جوانسازی پوست شما نمی‌شود بلکه پر بودن و حجم دار بودن آن باعث جوانی در چهره شما خواهد شد. امروز با استفاده از تزریق ژل به گونه ها یا تزریق چربی به گونه ها می‌توانید صورت خود را پر حجم  و جوان نشان دهید.

اینکه تزریق ژل به گونه بهتر است یا چربی باید بدانید هر کدام از فیلرها مزایا و معایب خاص خود را دارا هستند. اما در هر دو روش انجام درست تکنیک توسط فرد متخصص و در کلینیک زیبایی معتبر با استفاده از ابزار و مواد مناسب بسیار اهمیت دارد.

تزریق ژل به گونه بهتر است یا چربی

مزایا و معایب تزریق چربی نسبت به تزریق ژل

در تزریق چربی، چربی از خود فرد گرفته می‌شود. این چربی از نواحی ران، پهلوها و قسمت هایی که دارای چربی اضافه می‌باشد گرفته می‌شود. به علت اینکه چربی یک سلول زنده که از بدن خود فرد گرفته شده است، عروق و بافت های بدن آن را احاطه می‌کند و جزئی از چربی طبیعی در آن منطقه خواهد شد. اما در تزریق ژل اینگونه نیست و تزریق بیش از اندازه آن باعث می‌شود از نقطه ای به نقطه دیگر حرکت کند  امکان جذب آن وجود ندارد.

ماندگاری چربی به نحوه برداشت و تزریق آن بستگی دارد.

چربی را پس از برداشت می‌توانید به مدت 6 ماه در یخچال های معمولی و 2سال در یخچال های صنعتی نگهداری کنید و سپس آن را برای تزریق استفاده کنید. که این استفاده می‌تواند برای محل جدید برای تزریق باشد یا برای تزریق مجدد به همان ناحیه.

نکته دیگر اینکه چهره شما را طبیعی تر نشان خواهد داد.

امکان ایجاد عفونت در ژل های مصنوعی بسیار بیشتر از چربی است. چراکه ژل یک ماده خارجی است ولی چربی از بدن خود فرد گرفته می‌شود.

احتمال آلرژی نسبت به چربی صفر می‌باشد.

اما از طرفی برخی از پزشکان معتقدند که چربی هر قسمت از بدن مختص همان قسمت می‌باشد. این تزریق ممکن است باعث ایجاد التهاب و حمله عصبی در آن نقطه وارد کند. متخصصان معتقد هستند که سولل های بدن کدگذاری شده اند و جای آنها در بدن مشخص می‌باشد. با تزریق چربی ممکن است منطقه پر شده یک باره خالی شود و عدم قرینگی به وجود بیاید و یا ممکن است گوشت اضافه در منطقه تزریق تولید شود و یا گودی در محل برداشت چربی ایجاد شود.

عوارض تزریق چربی به تخصص و تکنیک پزشک بستگی دارد.

برای رسیدن به نتیجه نهایی فرد مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

به علت برداشت چربی از بدن فرد می‌توان از آن به عنوان یک نوع جراحی کوچک یاد کرد. چرا که در حین برداشتن برشی کوچک در بدن فرد ایجاد می‌شود (نیاز به بخیه هم دارد). پس فرد به برای بهبود به زمان نیاز دارد.

تزریق چربی نسبت به تزریق ژل پرهزینه تر می‌باشد.

نتایج تزریق چربی مدت طولانی تری باقی خواهد ماند. چربی تا زمانی که جذب شود در گونه ها باقی خواهد ماند.

مزایا و معایب تزریق ژل نسبت به تزریق چربی

جنس ژل تزریقی شبیه به ترکیبات بدن می‌باشد و در صورت استفاده از برند با کیفیت، آنها خود را با بدن انطباق می‎دهند و هیچ حساسیتی ایجاد نخواهد کرد.

ژل نیاز به استخراج ندارد

در لایه های سطحی قابل تزریق می‌باشد

مهارت چندانی نیاز ندارد

رسیدن به نتیجه آن سریع است

تزریق ژل بدون نیاز به عمل جراحی انجام خواهد شد

برای تزریق به داروی بی حسی نیازی نیست

عوارض تزریق چربی بیشتر است یا تزریق ژل

در صورتی که تزریق توسط فرد متخصص و در کلینیک معتبر با رعایت نکات بهداشتی انجام شود عوارض آن بسیار کم خواهد بود.

از عوارض تزریق می‌توان به تورم و قرمزی و گاهی زخم و آسیب شدید پوستی اشاره کرد.

نکته اساسی درباره تزریق چربی ای است که به علت اینکه چربی از بدن فرد گرفته می‌شوداحتمال آلرژی در آن صفر است.

در تزریق ژل نوع ماده و برند معتبر باید استفاده شود که در صورت عدم رعایت این نکات باعث بروز آلرژی خواهد شد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *